De Orde Van Het Universum (I) EEN VREEDZAME WERELD die is oneindig. en komt tot een einde Ma-teHële £biol0 ont;wikke/iirtc) <yerl eden) (Sees Lelijke Cloekowis-fc) -Z/jaanzicht v/d logaH-lwiisc^e spno-al^sontei/ïtl-eWcwa <?n uiLz"et£e«d_) De laatste Revolutie van de Mens I Revolutie houdt meestal verband met chaos, oorlog en bloedbaden. Men voert oorlog omwille van de vrede; de mentaliteit van de moderne mens, een oppervlakkig wezen. Het levensbeginsel echter zetelt in de Mens (intra Nos) en streeft voort durend naar harmonie. Waarom dan niet vrede om mee te beginnen? In de jungle van het statisch systeem (waar toe wij allen hebben bijgedragen) heb ben we helaas de sleutel tot onze oor sprong verloren. Wij hebben vergeten, wat we ZIJN, nl. het eindproduct van het heelal. De mens bestaat dank zij de ORDE die bestaat tussen hemel en aarde en Wij mogen dit allemaal dan wel bea men, nochtans stagneren we onszelf voortdurend met "als" en maars" en volgen als schapen de orde van de chaos. Zoals het is, zal verandering van bin nenuit alleen geschieden middels li chamelijke en mentale energie. Onder tussen schrijdt, nee vliegt, de tijd voort Miljoenen mensen zullen moeten wor den geïnspireerd aan verandering bij te dragen. Even zoveel "papierwerk" (statische wetten, bureaucratie, enz.) zal moeten worden vernietigd, alvo rens verandering mogelijk zal zijn ten voordele van de mens. Dit is onprak tisch. De twee wereldoorlogen zijn er een sprekend bewijs van. Eén praktischer weg is die via voedsel! Zodra wij onze bloedkwaliteit veran deren d.m.v. voedsel, zal een onmid dellijke verandering van binnenuit op treden. Zodra wij ophouden ons te voeden met datgene, dat bedoeld was "slaven" te kweken, zal dat de harmo nie tussen ons en de gehele natuur ten goede komen. De sleutel tot de laatste revolutie is in ons. Laat ons die gebruiken en zo doende van ons Geboorterecht profijt trekken - als VRIJ MENS. Met de rubriek: De Orde van het Uni versum zullen we trachten U een in zicht te geven, hoe men zelf het leven kan beoordelen en beïnvloeden d.m.v. begrip van de Orde v/h Universum en haar praktische toepassing in het da gelijks leven. Door Roy Sieevensz Het geluk van de moderne mens is beperkt, omdat hij zich in stand houdt met beperkte middelen (biologische en mentale). Wij zijn nu op het punt gekomen, dat wij ons moeten afvragen, wat het begin kan zijn naar HERLEVING. Laten we allereerst nu het keerpunt nader beschouwen, het onderkennen; i.e. het Tijdsverloop. Het historisch verloop daarvan toont ons nl. het volgende Begin van het menselijk wezen 26000.000 jaar geleden Voltooiing van de mens 8700.000 jaar geleden Sociaal groepsleven 2900.000 jaar geleden Vroeg oud stenen tijdperk 960.000 jaar geleden Middel oud stenen tijdperk 320.000 jaar geleden Laat oud stenen tijdperk 107.000 jaar geleden Vroeg nieuw stenen tijdperk 32.000 jaar geleden Middel laat nieuw stenen tijdperk 10.000 jaar geleden Bronzen eeuw 3.600 jaar geleden Middel-eeuwen 1.200 jaar geleden Moderne eeuw 400 jaar geleden Wanneer we het bovenstaand tijdsver loop goed beschouwen, dan kunnen wij daaruit opmaken, dat de ontwikkeling ervan zich volgens een logaritmische spiraal genoemd heeft. Elke duur van ontwikkeling neemt hier nl. af met 2/3 van het voorgaande. Het einde van dit patroon zal zich openbaren binnen afzienbare tijd, bin nen 10 a 20 jaar! Alle hedendaagse ontwikkelingen to nen de symptomen van steeds sneller verloop van de tijd. De tijd zal dan tot "stilstand" komen en de ontwikkeling overgaan volgens het patroon van de expansieve (middelpuntvliedende) spi raal. 0 TER INTRODUCTIE Elk mens probeert op eigen manier z'n ware identiteit te ontdekken, die hem moet dienen als een uitgangspunt, om het leven te kunnen beoordelen ter be vordering van het menselijk geluk. Ruim 12 jaar geleden gaf Oom Tjalie ons een stimulans in de juiste richting met z'n werk. Het leidde naar een vlak, dat hoger lag. dan dat van de kleine ego. Het vlak van het ethnische (so ciaal) bewustzijn met een ideologie, die een hecht verbond tussen verleden en toekomst inhield. Hij zag het samen brengen (verbroedering) van Oost en West als een, voor ons kinderen van Oost en West, na te komen plicht, als eerbetuiging, vooral aan onze voor ouders. Dank U, Oom Tjalie en tante Lily, dat ik de gelegenheid heb gekregen, bij te mogen dragen. ROY De ontwikkelingsspiraal, waardoor wij tot nu toe zijn gegaan, is die der ma terialisatie. De era, welke we tegemoet gaan, zal beïnvloed worden en het ken merk dragen van geestelijke ontwikke ling. Maar voordat we "zo hoog kunnen grijpen", moeten wij biologisch vol waardig zijn, want de moderne mens is op een zeer laag ontwikkelingsni veau gekomen, fysiek en mentaal. Voedsel nu is de oorsprong van ons biologisch bestaan. Voedsel wordt in de dunne darm omgezet in bloed en lichaamscellen (2 wederom uit bloed gevormd. Elke dag verandert 1/10 van ons bloed- plasma (in 10 dagen verandert derhalve ons gehele "systeem" en de kwaliteit van ons bloedplasma). on-twikkeling ïjeden IV 10

Tong Tong | 1974 | | pagina 10