VAMU NEDERLAND ZIJN DE VROUWEN VERGETEN RECTIFICATIE LOGEERADRESSEN IN INDONESIË De heer A. J. C. Tijdgat (Larixlaan 165, Rotterdam 12) schrijft ons: Naar aanleiding van Uw mededelingen betreffende "Bloemen op oorlogsgra ven" in het nummer van Tong Tong van 15 mei jl. zou ik nog het volgende willen opmerken. Op 30 juli 1945 overleed mijn vrouw na van het Tjidengkamp te zijn overge bracht naar het St. Vincentius Hospi taal te Mr. Cornelis. Zij werd begraven op het kerkhof te Petamburan, Laanhof, vak No. 336. Haar graf was, na mijn vrijlating uit de kampen in de Moluk- ken, door de opgeschoten alang alang moeilijk te vinden, maar een houten kruis was aanwezig. In 1963 ontving ik voor het eerst de mededelingen en het jaaroverzicht van de Oorlogsgravenstichting, welke me dedelingen ook in de daarop volgende jaren werden ontvangen. In deze uitgaven werd veel aandacht besteed aan de erevelden maar niets vernam ik over de vele graven van de vrouwen uit het Tjidengkamp, die op Petamburan hun laatste rustplaats had den gevonden. Na enige correspondentie hierover werd mij in 1968 medegedeeld, dat het graf van mijn vrouw op de gemeente lijke begraafplaats Petamburan reeds was geruimd en op 15 december 1957 een. nieuwe begraving had plaatsge vonden in de opengekomen groeve. Na deze bittere mededeling werd het mij duidelijk, dat de overleden vrouwen van Tjideng en vermoedelijk ook van de vele andere vrouwenkampen op Java, die toch even moedig, zo niet moediger waren geweest dan de mili tairen, die hun rustplaats op al die prachtige en sfeervol aangelegde ere velden hadden gekregen, geen laatste rustplaats in een voor de nabestaan den herkenbaar graf hadden gevonden. Het lijkt mij wenselijk om de zin van deze brief in Tong Tong naar voren te brengen ter vermijding van ontgooche ling bij andere lezers betreffende de laatste rustplaats van hun dierbaren. Het enige wat overbleef was een foto- copie van de naam van mijn vrouw in het laatste gedenkboek deel 39, van de oorlogsgravenstichting. (Opname van deze brief is door om standigheden vertraagd - Red. T.T.) In T.T. van 15 juli jl. was onder het stukje "Leuwih Gadja" op pag. 4 de naam van de inzendster weggevallen. Dit is: Pam Scaf. Hieronder drukken wij een aan gevulde lijst af van particuliere logeeradressen in Indonesië, wel ke door abonnées gaarne werden aanbevolen. JAKARTA A. Djoenaedi, gepens. Jaksa Tinggi, j. M.P.R. III/3, Cilandak/ Kebayoran Baru, Jakarta. BANDUWG Nj. Arnolts-Onong Djayanegara, jl. Riauw 79, Bandung. Mevr. C. Sijnjal, jl. Cipto 17, Bandung. fam. Nataningrat-Supil, jl. Damar 5 (weg naar Lembang) mooi uit zicht. Auto aanwezig, kan als gids behulpzaam zijn. fam. Pallenkaoe. jl. Cisitu 45B. tel. 82420, Bandung 300,per maand, voll. verzorging echtpaar Mevr. M. Ch. Isakh-Jonathans, Jalan Mangga 11, Bandung (buurt Riouwstr.) Voor verdere informa ties gelieve men contact op te nemen met Mevr. Isakh zelf. Fam. Sudarjono-Sumaiku, jalan Tubagus Ismail 6, Bandung. In de Dagobuurt. De familie is zeer gelovig. YOGYAKARTA Dr. Martohoesodo, jl. Sangadji 43, Yogyakarta. Fam. Njoman-Taher, jal. Gambir 17, (Banciro). Jogya. De Heer Njoman is leraar-Engels aan de Mulo geweest en is bereid ex cursies te organiseren. Het echt paar spreekt goed Ned. Rustig in stille buurt. Grote kamer be- schikb., el. licht en waterl. Prijs in 1973: Rp. 2500 16,50) voor 2 pers. per dag voor overnachten en ontbijt. SURABAYA Bij de fam. Dr. Amir Hoesin, be kende oogarts in Surabaya aan de Panglima Sudirman (ex Pal- menlaan) 28/30 zijn kamers te huur. Eigen gemakken en toe gang. MALANG Ir. Tahir, jl. Tenaga 1, Blimbing (Malang). Drs. J. Mayor Polak, gep. ass. res. 1e kl., jl. Banten 3, Malang organiseert desgewenst ook rei zen en assisteert bij immigratie formaliteiten, teneinde oud-ln- dischgasten en anderen tegen geringe kosten bij te staan. Correspondentie aan boven staande adressen desgewenst in het Nederlands. Schrijft U ge ruime tijd van te voren om zeker te zijn van plaats. "Kaliklatak" Estate 1013 HA. Rubber, koffiè, vruchten, noot muskaat, kruidnagelen, cacao. 50 km. eigen weg door de plan tage. Bergen en de straat van Bali. Eigenaar: De Hr. R. Soe- hoed Prawiroatmodjo die samen met zijn vrouw ook het beheer heeft over units en bungalows. Westers georienteerd. Adres: "KALIKLATAK" ESTATE BANJUWANGI Telef. 323-736 Singaradja (Bali) Fam. Made Oka Nurdjaya, jalan Ngurah Rai 21 tel. 613. Prijs in 1973: Rp. 450,voor grote ach terkamer en Rp. 350 voor kleine re voorkamer, per pers. zonder maaltijden. Het echtpaar spreekt Nederlands. Electr. licht en vol doende water. Meer adressen zijn welkom! Wie wat te weten komt (en zeker is van de juistheid) over een lo geeradres, geve het ons door. Wateringen Telefoon 01742-32 80 Gele Meerbloem 13 Ketjap Benteng f 3,40 per 500 cc. Ketjap Medja 2,90 per 500 cc. (nog enkele reclame-flessen) Verkrijgbaar bij: Mevr. Droste te Amersfoort - Waroeng Djawa, Breda Toko Boemboe, Roosendaal - Toko Murah, Den Helder Toko Mampir, Vlissingen - Toko Djempol, Zeist Toko Melati, Uden - Toko Sarina, Den Haag - Buis, Den Haag - Toko Toet, Den Haag - Toko Persoon, Den Haag - Toko Asli, Den Haag - Waroeng Djawa, Den Helder - Toko Ramee, Delft Wij willen het ook bij Uw winkelier afleveren, als U erom vraagt.

Tong Tong | 1974 | | pagina 3