TOKO MAS INDONESIA VAMU NEDERLAND Wateringen Telefoon 01742-32 80 Gele Meerbloem 13 Ketjap Benteng Ketjap Medja f 3,40 per 500 cc. 2,90 per 500 cc. (nog enkele reclame-flessen) Verkrijgbaar bij: Mevr. Droste te Amersfoort - Waroeng Djawa, Breda Toko Boemboe, Roosendaal - Toko Murah, Den Helder Toko Mampir, Vlissingen - Toko Djempol, Zeist Toko Melati, Uden - Toko Sarina, Den Haag - Buis, Den Haag - Toko Toet, Den Haag - Toko Persoon, Den Haag - Toko Asli, Den Haag - Waroeng Djawa, Den Helder - Toko Ramee, Delft Wij willen het ook bij Uw winkelier afleveren, als U erom vraagt. VAMU Kroepoek Oedang, Ikan, Kedelé, Tomaat, Curry, Beras, Mixed zijn met 20 cent verhoogd naar f 1,95 per zak van 150 Gr.: f 0,10 voor de winkelier en f 0,10 voor ons. Onze kosten en de kosten van de winkeliers blijven stijgen. Wij kunnen hier helaas niets aan doen. rechts, linkervoet en rechterhand en vice versa. Hoe harmonischer yin en yang in ons, hoe evenwichtiger ons denken, onze handelingen. Lopen, bijv. is uitsluitend een wisselwerking tussen yin en yang; linkervoet vooruit (yin) rechterhand achteruit (yang), die tesa- men weer een polariteit vormen met linkerhand en rechtervoet. Men ont komt er niet aan, hoe men het ook draait en bekijkt. Elke ziekte nu is een stoornis in de polariteit van het lichaam. Gaan we de functie van het hart bekijken, dan zien we hoe de polariteit van het lichaam in doorlopend contact staat met de originele yin- en yanginvloeden. Yin en Yang produceren hemel en aarde, nacht en dag, vrouw en man, winter en zomer, zee en land, plant en dier, dood en geboorte, verstand en lichaam, etc. Alles wat in het milieu gebeurt, vindt ook plaats in ons lichaam en vice ver sa. Onze dunne darmen representeren zeeleven en houden onze lichaamszee in stand door vocht (bloed) te produ ceren dat in harmonie is met de origi nele elementen van het zeewater. Daar om behoort ons bloed zout te zijn (de kwaliteit zout in ons dagelijks voedsel is daarom heel belangrijk. Overmatig gebruik van zuurproducerende stoffen veroorzaakt degeneratie van onze in wendige zee en successievelijk het hele lichaam. Deze stoffen zijn o.a. suiker, vlees, melk, vruchten, refined voedsel zoals wit brood, etc. De energieën, die door seizoenen, dag en nacht, worden veroorzaakt zijn e- norm. De zon verdampt het zeewater (yang produceert yin) dit condenseert en wolken worden gevormd (yin prod, yang), de wolken produceren regen en regen keert via rivieren terug tot de oorsprong. De bomen oefenen een uit werking op de wolken uit hetgeen in regen resulteert en zij onderhoudt de planten in hun polariteit Gedurende de dag (zomer) hebben de levenssappen in de plant een opwaart se neiging (yin), en 's-avonds dalen deze energieën (yang), en gaan naar de wortels. Zo is de wisselwerking tus sen plant en mens (dier). De mens in haleert met de longen zuurstof of a- demt stikstof uit. Bij de plant is het omgekeerde het geval. Longen en (dunne) darmen zijn niets anders dan een voortzetting van het land- en zee leven in ons lichaam. De golfslag langs de kust is de wisselwerking tussen zee en land. Deze wisselwerking wordt in ons lichaam voortgezet door de adem haling. De ademhaling beweegt ons middenrif (landformatie) en het midden rif beinvloedt, tesamen met het hart vlies de functie van het hart. Oneven wichtigheid in het milieu veroorzaakt automatisch onevenwichtigheid in ons lichaam. Hartziekten zijn typisch ver schijnselen bij de moderne mens. Wij kunnen het evenwicht in het lichaam echter herstellen door: 1. Voedsel te nuttigen dat in harmonie is met de landstreek waarin men leeft, het seizoen 2) en evolutie van de mens (met de hele granen als hoofdvoedsel.) 2. niet mee te werken aan de veront reiniging van ons milieu. Want ook al schijnt onze bijdrage hier aan maar een druppel op een gloeien de plaat te zijn, toch zal het een krach tige uitwerking hebben op ons zelf. En naarmate onze polariteit evenwichtiger wordt, hoe sterker onze daden een grotere invloedssfeer zullen scheppen. Bedenk alleen maar dat ook onze mi lieuverontreiniging begon met een en keling. Ons milieu verantwoordelijk stellen voor ons ongeluk en onze ziek ten, staat gelijk aan zelfbeschuldiging. Want macro en micro hebben dezelfde oorsprong. Waarom dus niet leven volgens de Orde, te beginnen bij ons zelf!? Revoluties en oorlogen zijn yin (opper vlakkige pogingen tot herstel). Het wa re begin naar herstel zal van binnenuit moeten komen, van en door de mens. Dan pas zullen alle opofferingen van de mens (volle) waarde krijgen. Door onszelf te herstellen betuigen wij hor mat aan het TOTALE (alles en ieder een, die heeft bijgedragen tot het totale bewustzijn van de Mens). n) De Sahara, die eens een jungle was, is ontstaan doordat de Romeinen in Noord-Afrika er het groot wild van daan haalden voor hun arena's en er tevens de grote bomen omkapten voor hun scheepsbouw. Indien de moderne mens werkelijk wijs is, zal hij hieruit een les geleerd hebben. 2) Kasgroente is onder invloed van kunstmatige seizoenen geprodu ceerd. Deze kunstmatige invloed zet zich voort in het lichaam. Overmatig gebruik van temperatuurregelaars (kachels, air-conditioners) duidt aan in welke mate van disharmonie met de natuur wij leven. Specialiteit Indonesische gouden sieraden 22, 23 en 24 Kt. (Rijksgoedgekeurd) JUWELEN 22 KR. GOUD GEZET MET BRILJANTEN (origineel Indonesisch mo del) Markies ringen met 18 en 13 briljanten. Rijringen, slagrin- gen, fantasieringen en tiffa- nyringen etc., gezet met bril janten. Markies hangers, ati, wadjik, kembang, anggur. Markies oorknoppen, bun der, satu of mata banjak. Origineel IMPORT GOUDEN SIERADEN Armbanden Srikit brede armbanden, Kendari armbanden. Gebloemde schakel armbanden 10 tot 50 gr. Armban den met Chinese letter of naga, Krontjong armbanden, schakel armbanden 45 gr. Ringen Krontjongringen, schakelringen, stempelringen. Markiesringen met rode steen (wadjik) Fantasie- ringen, met rode, blauwe, groene steen. Ringen gezet met echte ster Saffiers, Robijnen, etc. Diversen Kalung 10 tot 30 gram, ketimun, padi, blokjes, etc. Oorknoppen, oorhangers, met of zonder steen. Hangers etc., met en zonder steen. Voor bejaarden kunnen wij thuis bezorgen bij aankoop van meer dan f 350, Albert Cuypstraat 142, Amsterdam, (vanuit Centraal Sta tion tramlijn 16, 24 of 25.) Tel. 020 - 71 87 28. Na 18.00 uur 020 - 4417 94. 11

Tong Tong | 1974 | | pagina 11