ALTUDFITZUN? EXTRA LEVENSKRACHT Vertellingen bij de Lampoe Tèmplèk legende van de 3^Cloet Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW In het oude rijk van Daha regeerde een koning, die maar één dochter had. Zij was een lief en goed meisje, de vreug de van haar Vader. Toen zij ouder werd en opgroeide, werd zij heel mooi. Een widadari, een hemelnimf, gelijk. Zij leefde tevreden en stil binnen de dikke muren van de Dalam;; maar al zag niemand haar, toch wist iedereen, dat ze mooi en goed was. Uit alle naburige landen en ook van over de zee, van verre en vreemde eilanden, kwamen jonge prinsen bij de vorst van Daha en vroegen hem z'n dochter tot vrouw. De Prinses hield echter van het stille leven in de kraton en zei steeds, dat ze haar vader nog niet wilde verlaten. Maar er dreigde voor de Prinses een groot gevaar. Dicht bij Daha woonde een reuzenkoning, die daar over een reuzenvolk regeerde. Hij hoorde ook van de schone en lieve Prinses en be sloot met haar te trouwen. Hij was niet gewend om iets te vragen en wilde dan ook nu de Prinses eenvoudig opeisen. Met z'n woest stampend reuzenleger trok hij naar Daha, naar de Dalam van de vorst. De koning vergaderde juist met z'n raadslieden, toen ruw de reu zenkoning de Dalam binnenkwam en tot voor de koning trad. Met z'n lelijke, brullende stem riep hij; "Koning van Daha, ik ben hier gekomen om met Uw dochter te trouwen. Laat haar ko men en laat de poerohita, de hofpries- ter, ons maar dadelijk trouwen." De Koning had onbewogen geluisterd naar de ruwe taal, maar zijn hart sloeg toch hevig van droefheid en angst. Ach, hij kende deze woeste reuzen. Ellende en rampen brachten ze, waar ze kwamen en zo'n ruwe reus wilde de prinses, die witte bloem, die widadari, trouwen. Minachtend wilde hij hem wegsturen; maar wat zou er dan gebeuren? De jwoede van de reuzen zou geweldig zijn en hun wraak verschrikkelijk. De koning zat stil terneer. Niemand sprak. Alleen de ruwe reuzenkoning stampte ongeduldig met zijn voet. "Wat is Uw antwoord, koning?" zei hij grommend, "k wacht er op, haast UI" Met grote waardigheid stond de vorst op. Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, 4,65 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. "Ik zal de prinses vragen, wat het antwoord moet zijn, Koning der reu zen," sprak hij. Met slepende tred ver liet hij de pendopo. De prinses was mooi, maar ook heel verstandig. Zij luisterde aandachtig naar haar vader en sprak toen kort met hem. Daarna ging de koning rustig weer naar de pendoppo. Met krachtige stem zei hij: "Machtige vorst, de prinses is bereid om met U mee te gaan, maar zij wil, dat gij eerst, door het verrichten van een groot en moeilijk werk, haar bewondering en eerbied verdient. Want, hoe zouden Uw onderdanen van een koningin kun nen houden, die ge zonder moeite had veroverd. Wat veel waarde heeft, moet met grote moeite verdiend worden. En de prinses is een schat van grote waar de, een widadari noemen de mensen haar. Luister, wat ge doen moet. Ga naar de berg achter deze stad, de grimmige, zwarte Kloet en graaf daarin een diep gat, zo diep, dat Uw voeten het midden der aarde raken'. Als gij dat kunt, zal de prinses U als een gehoorzame gemalin naar Uw land volgen." De raksasa lachte bulderend. Zonder iets te zeggen, draaide hij zich om en reed spoorslag naar de berg. Dadelijk begon hij te graven. Z'n handen leken wel reuzenpatjols. Aard kluiten en ste nen vlogen door de lucht, zodat de mensen, die rondom de berg woonden, vol angst vluchtten. In één dag stond de reus tot aan z'n middel in het gat en de volgende dag was z'n hoofd al niet meer te zien, zo diep stond hij. Hierop had de koning van Daha nu gewacht. Met heel zijn volk kwam hij naar de Kloet en toen ze bij het gat stonden, waar in de diepte de reus werkte, wierpen ze dat vliegensvlug dicht. De reuzenkoning probeerde na tuurlijk nog uit het gat te komen, maar hij zat al vastgeklemd en steeds vlug ger wierpen duizenden handen z'n graf dicht. Toen zag hij, dat hij verloren had en nog eenmaal brulde hij. Een vreselijke vervloeking was het. "Verwoesten) zal ik dit Daha, trouweloze koning," riep hij. "Geen mens zal kunnen vinden, waar deze stad gelegen heeft, en 't land zal zo kaal zijn, of er een brand overheen is gegaan." Toen, met een gewéldige schreeuw, verdween hij voorgoed in de aarde. Dodelijk beangst voor de vervloeking trokken allen weg. 't Oude Daha is werkelijk vergaan. Verwoesting en dood bracht de Kloet, altijd weer. Steeds als de reus ont waakt, denkt hij weer aan z'n wraak en stuurt modderstromen over het land en werpt stenen en zand op de sa- wahs. Weer bloeien de suikerrietvelden en groeit de koffie donkergroen en wit tegen de berghelling. Zal de reus dit toelaten, of zal hij weer ontwaken om alles te verwoesten, wat er leeft en groeit?

Tong Tong | 1974 | | pagina 5