TOKO MAS INDONESIA Attentie! Toko en boekhandel zijn na 21 dec. (laatste tokodag) gesloten tot 2 januari BEMOEDIGING (Juwelier en diamantair) Specialiteit Indonesische gouden sieraden 22 en 24 Karaats Juwelen 22 Kr. goud gezet met briljanten, markiesringen, slag- ringen, tiffanyringen, etc., mar kieshangers, markies-oorknop- pen. Ook losse briljanten ver krijgbaar (BTW vrij). Lid vereniging Beurs voor Dia manthandel Amsterdam: daarom goedkoop. Zelfimport: armbanden, ringen, kalung, oor knoppen etc. origineel Indone sische modellen. Albert Cuypstraat 142, Amsterdam - Tel. 020-71 87 28. Na 18.00 uur tel. 020-44 17 94. bewust te worden als de eindeloze realisatie van de eeuwige droom, dat IS de structuur van het menselijk Ge luk. Het Universum is voedsel en wat voed sel eet (Upanishads). Sommigen onder U zullen zich mis schien afvragen wat dit artikel, betref fende voedsel, in het Tong Tong Kerst nummer doet. Kerstmis is de geboorte van een heroriëntering van het Euwige Leven. Yin (hemel) en Yang (aarde) zijn de polen van het Universele kompas. Tot nu toe heeft men zich hoofdzakelijk bediend van kosmische invloed (yin) om zich te orienteren. In filosofie, re ligie (dogma). Ons voedsel is de schakel tot de aar de, die de kosmische invloed een fi- sieke weerspiegeling geeft. Laat ons dus ons voedsel nader be schouwen. De garantie voor het men selijk Geluk ligt in de oorsprong van voedsel (niet AOW of pensioen). Be grip en Kennis van de Orde van het Universum, Evenwichtigheid in ons door middel van voedsel, geeft ons elk moment het gelukzalige gevoel van Kerstmis! Het zal het eerste Kerstnummer worden zonder een prachtig artikel van Tjalie! Zijn laatste Kerstgroet: "Kerst van de Kohoutek" was een afscheid, subliem van gedachte en woord. Tjalie geloofde in een voortbestaan, ergens, in een andere wereld. In het korte verhaal van de hond, die op Tanah Abang werd doodgereden, schrijft hij: "Dit werd in het drukke verkeer niet opgemerkt. Ook de vol gende dagen niet. Het asphalt was warm, zacht en nam alles op. De vier de dag lagen er maar twee diadeem- pjes van witte tandjes. Maar de hond zelf rende vrolijk voort in de Eeuwige Jachtvelden!" Dapper was Tjalie! Was zijn lijfspreuk niet: "l'Audace, toujours l'Audace!" Vaak citeerde hij de wijze, bekoorlijke kwatrijnen van Omar Khayyam: "How sweet is mortal Sovranity!" - think some, Others: "How blest the Paradise to come!" Ah! take the Cash in hand and wave the Rest, Nor heed the Rumble of a distant Drum! Laat ons dit gedenken in de verbon denheid van zijn Tong Tong. Ook deze vertroostende woorden uit de "Upa nishads" en de "Bhagavad Gita": Interwoven in his Creation, the Spirit is beyond Destruction. No one can bring to an end the Spirit, which is everlasting, immortal. The Eternal in man cannot die. He is in Eternity, he is for ever more, beyond time gone or to come. Because we all have been for all time, Thou and I. And we shall be for all time, we all, for ever and ever. Rosalie Grooss. (Foto: Mevr. Ten Seldam) Rust in de Prëanger.

Tong Tong | 1974 | | pagina 13