Rnll prrirvhJ ALLEEN BIJ TONG TONG Zoutloze KROEPOEK van VAMU f1,75 1 Inlichtingen, vragen en groeten uit Collary Plateau KINDERLOGICA Nieuw Tong-Tong souvenir TONG-TONG jj SAMBAL KEDELÉ bevat vele mineralen en vitaminen B1, B6, B12, enz. Mevrouw A. Janssen-Houwing, woon achtig in Collary Plateau bij onze te genvoeters (Australië) schrijft ons het volgende: Geachte Tong-Tong Redactie, Het is via familieleden en/of kennissen, dat ik Tong-Tong per post weieens krijg overgestuurd naar Australië. Ik mag het blad graag lezen, hoewel het me soms zo'n weemoedig en knagend gevoel bezorgt van heimwee naar het Indonesië van tempo doeloe, toen ik er woonde. Ik ben er nl. geboren en getogen in Djakarta; ging lang voor de oorlog als jongmeisje naar Nederland en kwam met het Rode Kruis in 1946 pas weer terug. Kwam terecht in Su rabaya, waar ik trouwde, waar onze eerste spruit werd geboren en vertoef sinds 1954 in Australië, waar inmiddels ons tweede kind geboren werd. Gedurende mijn kontrakt met het Rode Kruis werkte ik als apothekers-assis tente in de C.B.Z. Na afloop van het 2-jarig kontrakt was ik werkzaam bij een particuliere apotheek, nl. de Sim pang Apotheek in Surabaya. Dit is de reden, waarom ik U schrijf. Ik las nl. in Uw blad van 1 Mei 1974 onder "wie kent het adres van" en dan volgen enkele namen: o.a. van Dr. J. E. Quintus-Bosz, apotheker (Bangkok). Eigenaar van de Simpang Apotheek, tijdens mijn verblijf daar, was nl. een zekere Dr. Quintus-Bosz. Hij was al op jaren. Zijn zoon echter, Harold Quintus Bosz kwam in zijn plaats in deze apo theek als hoofd. Wij, (mijn man en ik) deelden met deze Harold Quintus Bosz indertijd het huis, waarin we woonden, op de Reinierszboulevard te Surabaya. Deze straat werd later herdoopt in Djalan Diponegoro. Deze Harold Quintus Bosz trouwde een zekere Irmgard. Ik ben haar meisjes naam vergeten. Ze was van Deense of Zweedse afkomst. Ze zijn echter slechts een jaar getrouwd' geweest. Quintus Bosz overleed namelijk na een ernstig ongeval met zijn jeep. Ik meen, dat Hr. Quintus Bosz Sr. later naar Holland vertrok. Irmgard heeft nog een tijd op Celebes gewerkt, maar t con tact met haar ben ik kwijt geraakt. Aan gezien Quintus Bosz Sr. toen ik hem kende, al op hoge leeftijd was, ik ver moed tussen 78 en 80 jaar, denk ik, dat hij niet meer in leven zal zijn. Dit is dan alles wat ik weet van vader en zoon Quintus-Bosz. Hoop, dat ik de persoon, die navraag deed omtrent hen, van dienst heb kun- O-yia .1* nen zijn. Hoewel het een schrale troost is, iets van hen te weten, is het toch beter dan steeds in 't onzekere te zijn. Inmiddels mag ik U wel vertellen, dat er hier in Australië hoopjes Indische en Hollandse mensen, die in Indië ge woond hebben, vertoeven. We hebben er onze speciale toko, waar we onze sambal, kroepoek, ketjap en dergelijke, kunnen kopen. Ook Indonesiërs ont moetten we er wel. Heb laatst nog een hele tjerita in 't maleis afgestoken en het ging me nog best af ook. Is er onder Uw lezers iemand, die wat te vertellen weet van mijn Djokjase vrienden? Ik kan me nog herinneren de families Sitzen en Lausade, compag nons in houthandel, meen ik en dan de Heer de Bruin, die in z'n vliegtuig de mensen omhoog deed staren, als hij z'n "loopings" maakte. Dan de familie Harting (van de suiker). Mijn vader werkte ook in de suiker. Dan onze toenmalige Gouverneur Gesseler-Verschuur en de Ass. Res. van Lochem. En de jongens Zuiderhout! Ik ontmoet te één van hen indertijd in Nederland. Lang vervlogen tijd allemaal. Ik ga wee moedig worden en besluit daarom deze soerat met U oprecht gezégende Kerst dagen toe te wensen en een gezellige Oudejaarsavond. Komen er ook nog mertjons aan te pas? Slamat tahoen baroe. Alle goeds voor 't komende Nieuwejaar. Tot slot "Poekoel Teroes"! en hartelij ke groeten van een onbekende op 't Zuidelijk halfrond! Aldus onze verre correspondente. Ho pen wij met haar, dat de helaas schaar se informatie over dr. Quintus Bosz als nog de vrager zullen bereiken. En wie helpt de briefschrijfster aan inlichtingen over haar oude bekenden in Yogya? Toen mijn dochter Yvonne een kleuter van 5 jaar was, kwam ze eens opge togen uit school (1ste klas Christelijke Lagere School, aan de Helmersweg te Bandoeng) en vertelde: "Mammie, de juf heeft vandaag een verhaal uit de Bijbel verteld van Sarong en Abel!" Een goede kennis van mij, mevr. De- lenclos kwam eens na 5 December bij me op bezoek en vertelde o.a., dat ze met Ferry, haar zoontje naar Sinter klaas (bij Bogarijen te Bandoeng of op straat) was gaan kijken. Plotseling zei hij: "Mammie, Sinter klaas heeft twee baarden, van voor één en van achter één. (de mannen droe gen vroeger geen lang haar!). A. Busé Een prettige ball-point met JL naam en telefoonnr. van 10 Tong-Tong. In donkerrood - groen - zwart Hg (gangbare vulling, overal te krijgen) DE JAVAANSE VORSTENLANDEN IN OUDE ANSICHTEN 160 pagina's afbeeldingen en tekst over dit belangwekkende stuk Java: zijn bewoners, de kra tons de cultuur. f 17,50 2,— porto Prins Mauritslaan 36 - Den Haag Iets nieuws: 16

Tong Tong | 1975 | | pagina 16