Ik en Bentiet BNDONESIE begint reeds bij Uw reisbureau INTRAS Indonesian Tours Travel Service B.V. BOROBUDUR INTRAS, gespecialiseerd in reizen naar Indonesië, kunt U vinden in het zeer indonesische WISMA INDONESIA aan de Brachthuyzerstraat 4 in Amsterdam-Zuid. Selamat datang op ons klein, maar gezellig kantoor, waar wij U gastvrij zullen ontvangen, zoals wij dat gewend zijn in ons geboorteland INDONESIË. Wij adviseren U graag over de mogelijkheden het land te bezoeken als de "sentimental" toerist dan wel als de echte toerist, die er nog nooit geweest is. Wij denken mee Uw reislustige wensen te rea liseren. Bent U tussen de 12 en 25 jaar, dan kunt U al naar Jakarta voor nog geen 1.600,met de lijndienst van de GARUDA of de KLM. Wij kunnen U de weg wijzen goedkoop, maar toch comfortabel, Indonesië te ontdekken. Vanzelfsprekend kunnen wij ook Uw vliegreizen naar andere bestemmingen verzorgen. Komt U eens praten of belt U eens op. Ook Uw brieven worden beantwoord Kantooruren maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Brachthuyzerstraat 4 Amsterdam Telefoon 020-76 08 65 72 52 56. de Soendanese en Javaanse spuitgas ten zich in het zweet hollen om te voor komen dat zo'n brand al te gekke vor men zou aannemen met al dat gedèk rondom. De Soekaboemische brand weer moet in die jaren het best ge trainde corps van Java geweest zijn. Dat Pa brandweercommandant was be tekende voor zoonslief welhaast van zelfsprekend, dat zij de brandweerka zerne als speelterrein in gebruik na men. Vooral die vier reusachtige knal rode wagens vol schitterend koperwerk waren "haweldih", maar de stoere hel men die we mochten opzetten zakten ons tot groot vermaak van de brand wachten wel over de oren. Die brandweerkazerne lag aan de Lo- djiweg, een zijweg van de Grote Post weg vlak bij de Aloon Aloon en grens de aan het erf van de Regent van Soe- kaboemi, de heer R.T.A. Soeria Danoe Ningrat. We hebben Pa nooit in brandweeruni form gezien, of het moet die witte toe- toep geweest zijn, waarbij waarschijn lijk een pet hoorde. Tot dat uniform behoorde ook een prachtige ronde metalen draagspeld met het opschrift "Commandant Gemeente Brandweer Soekaboemi". Dat embleem was bijna zo groot als een biervilt en bij alarm meestal nog zoek ook. Dat wil zeggen dat zoonlief ermee op zijn baadje pa radeerde, ergens in Soekaboemi. Jam mer genoeg is het ding helemaal zoek geraakt. Ook de latere president Soekarno be zocht destijds (ongenood) Soekaboe mi, maar dat is weer een ander verhaal. JMK. TROONPRETENDENT EN JOURNALIST Louis de Bourbon is, 71 jaar oud, in Den Haag overleden. Hij was jurist, journalist en schrijver en ook nog bur gemeester, maar zijn grootste bekend heid had hij te danken aan het feit van zijn al dan niet vermeende afstamming van de franse koningen. Hijzelf geloof de er heilig in, noemde zich "prins van Frankrijk" en wenste zich als zodanig ook erkend te zien. Wat de vermelding van deze overigens ook zeer beminnelijke figuur in Tong Tong motiveert is, dat hij enige jaren bij het Soerabaja's Handelsblad heeft ge werkt, niet lang voor de oorlog. Het maakte op de toeschouwer een on weerstaanbare, irreële indruk, de troon pretendent een deputatie van in Indië woonachtige Fransen te zien ontvangen om met hen te overleggen over zijn troonsbestijging. Het is er nooit van gekomen. Er lopen in Den Haag nog indische collega's rond die door De Bourbon in hoge functies zijn aange steld voor het geval dat ABONNEES AMERIKA ATTENTIE Uw abonnement (luchtpost 23,-; zeepost 16,-) kunt U per check voldoen aan: (verhoogd i.v m. de koersdaling!) Roy Steevensz, c/o East-West House, 7357 Franklin Ave., Holly wood, California 90046. Indien U Uw Tong Tong niet hebt ontvangen of Uw exemplaar be schadigd is, en U een ander wenst, kunt U zich ook wenden tot Roy Steevensz. Naar Den Haag schrijven duurt lang door A. J. Bernet Kempers Een prachtig boek over dit unieke bouwwerk met 280 afbeeldingen, dat een uitgebreide beschrijving geeft, met historische achter gronden en de tegenwoordige strijd om het behoud ervan. 30,75 3,porto. Prijs f 13,50 f 1,10 porto. Het boek is lichter dan wij oorspron kelijk haden gedacht, daarom geen 2,maar f 1,10 porto. Met Uw permissie: Bentiet kocht voor de 90 cent die U teveel betaalde geen gado-gado, maar stopte die in de Poekoel Teroes Pot! 5

Tong Tong | 1975 | | pagina 5