TOKO EN BOEKHANDEL TONG-TONG Zijn met ingang v. 15febr. UITSLUITEND op woensdag van 9-4 en zaterdag van 10-2 uur geopend. "worden wij Hollanders op den duur in aantal overtroffen door die aaStarbeiders""Maar op deze manier blijven wij hen toch wel de baas!' hebben wij de beschikking over 250 foto's en korte levensbeschrijvingen van kinderen die voor financiële adop tie in aanmerking komen. De maande lijkse bijdrage voor deze kinderen is gesteld op 35,Wilt U een van de ze kinderen financieel adopteren dan kunt U hierover kontakt opnemen met het secretariaat van de Stichting. U onvangt een foto met levensbeschrij ving van het kind. Het is niet de be doeling dat de adoptief ouders pakjes gaan sturen naar het kind omdat hier door tussen de kinderen onderling na ijver zou kunnen ontstaan maar meer nog zou dit enorme complicaties kun nen gaan opleveren met het inklaren van de spullen bij de douane. Boven dien is het niet uitgesloten dat invoer rechten moeten worden betaald. Pak jes raken zoek, hetgeen weer de nodi ge correspondentie tussen het tehuis en de adoptief-ouders teweeg zou brengen. Hierdoor zou de staf van een dergelijk tehuis moeten worden uitge breid alleen om de correspondentie te verzorgen. Af en toe een prentbrief kaart sturen aan het kind is natuurlijk wel mogelijk. De tehuizen waarmee Terre des Hommes in zee is gegaan hebben in hun staf een nederlandse pater of zuster die ons hebben toege zegd enkele malen per jaar een rapport te zenden over de gang van zaken hetgeen aan de adoptief-ouders zal worden toegezonden. Wij beseffen ten- volle dat dit voor sommige mensen een wat summier contact lijkt. Wij moeten er echter voor waken dat wij geen be loftes doen die wij niet waar kunnen Toko Kembang Bloemsierkunst Ursulaland 70 - Den Haag Tel. 070-83 47 85 Speciaal adres voor ROUWBOEKETTEN Aanbieding: Melati gambir 7,50 Vleesetende plant 4,50 Abonnementen, administratie en redactie zijn dagelijks open van 9-4. Ook voor telefonische bestellingen. maken maar vooral ook moeten wij er voor zorgen dat wij de moeilijkheden die een staf van een dergelijk tehuis reeds iedere dag moet overwinnen niet nog gaan vergroten. Hierom ook lijkt het nuttig nogmaals duidelijk te stellen wat financiële adop tie betekent: Financiële adoptie bete kent het bieden van financiële moge lijkheden aan bestaande tehuizen om zoveel mogelijk kinderen die anders zouden opgroeien voor galg en rad of op de straat zouden sterven, op te vangen en een opleiding en scholing te bieden. Nadere informaties kunnen worden in gewonnen bij: Mevr. Vingerling Terre des Hommes Sweelinckstraat 45 Den Haag Tel: 070-39 00 95. T.T. ALS ADRESBOEK In ons Kerstnummer stond een verzoek van R. Rachmad Suronegoro te Jakarta die oa.a contact zocht met mej. Charlot te van Suchtelen. Hij bericht ons thans, dat zijn verzoek succes heeft gehad en hem thans het adres van deze dame bekend is. "U heeft ons uit de brand geholpen", schrijft hij. Zo ziet u alweer. Tong Tong verenigt oude bekenden! NOG EENS DE BALINESE VROUW VOORHEEN EN THANS De Heer G. A. Schotel schrijft ons: Het verhaal over de omhoog geslagen sarong was al niet nieuw meer ten tijde van G.G. van Limburg Stirum. Er waren meerdere versies, o.a. dat van de foto graaf die een kiekje van een aantal Sumatraanse schonen wilde maken en naar zeggen een soortgelijke reactie meemaakte. Of het waar is gebeurd? Wie weet. Maar wat de Balinese vrouw betreft, zij droeg toen - en vermoedelijk ook nu nog - onder haar sarong nog een onderkain van een speciaal voor Bali geweven motief met grote rode bloe men. Het was erg goedkoop, misschien wel het bekende goed van 5 ct de el. Het omhoogslaan van de sarong zou dus geen dramatische gevolgen heb ben gehad. Het dragen van een baadje werd in die tijd, althans in Zuid-Bali aan de meisjes van plezier overgelaten. In het land schap Boeleleng in Noord-Bali, waar een deel der bevolking Bali-Islam was (ook Soekarno's moeder kwam daar vandaan) kwam het baadje als normale dracht vaker voor. Bij feestelijke gelegenheden, zoals tem pelfeesten e.d. werd en wordt de boe zem wèl gedeeltelijk bedekt n.l. door een stijf eromheen gewonden kambèn. Ik heb nu met engelengeduld verschil lende heren aan het woord gelaten over de sarongs van Balinese vrouwen en wat dies meer zij. Mag ik - jaar van de vrouw of niet - met het bovenstaande stukje van de heer Schotel deze ont hullende serie sluiten. Een goed besluit vind ik, want van die andere verhaaltjes geloof ik geen snars. Wishful thinking, dóór maar dóór maar dóór! Ik heb lang genoeg in Bali gewoond om te weten wat bloot is, maar het was altijd maar de helft van wat men heden ten dage in elk Europees tijdschrift vindt! LILIAN 13

Tong Tong | 1975 | | pagina 13