3 I- 21 21 '4, smrc KIMM Indische spekkoek TOKO MAS INDONESIA MX Stort 12,50 op giro 158225 en U ontvangt een spekkoek van ca. 500 gram, in speciale verpakking, franco thuis. "KIMM", 'Joh. Verhulststraat 98, Amsterdam-Z. Tel. 020-72 84 61 KIMM staat ook op de Pasar Malam TE ZWOLLE. (Juwelier en diamantair) Specialiteit Indonesische gouden sieraden 22 en 24 Karaats Juwelen 22 Kr. goud gezet met briljanten, markiesringen, slag- ringen, tiffanyringen, etc., mar kieshangers, markies-oorknop pen. Ook losse briljanten ver krijgbaar (BTW vrij). Lid vereniging Beurs voor Dia manthandel Amsterdam: daarom goedkoop. Zelfimport: armbanden, ringen, kalung, oor knoppen etc. origineel Indone sische modellen. Albert Cuypstraat 142, Amsterdam - Tel. 020-71 87 28. (Vervolg: "Herinneringen aan Soekaboemi") Slachtoffers zijn er niet te betreuren geweest, maar deze wild-west avond bij het station veroorzaakte wel de nodige opschudding. Soekaboemi's burgerij nam de nodige voorzorgsmaat regelen, ieder op zijn manier. Ten hui ze van onze Chef telefoondienst, oom Bob Grieve, werd een beproefd dieven- alarm geinstalleerd, dat de familie een tijdje later een geweldige kool stoofde. De deuren werden 's avonds verbon den met lege blikjes, die luidruchtig zouden rammelen als een ongenode gast mocht proberen binnen te sluipen. Op een avond, de heer des huizes was niet thuis, klonk er een kabaal als een oordeel. De familie vloog overeind. Maar dan ook overal tegelijk moesten dieven zijn binnengedrongen; weer rampokkers? Vreemd genoeg waren alle deuren en ramen gesloten, maar de blikjes bleven rammelen. Het werd een angstige boel en Moeder Grieve wilde wel eens buiten kijken. Maar de deur werd van buiten tegen gehouden! Paniek! Achteraf bleken het geen dieven, maar was het een aardbeving die het alarm in werking stelde en de deur dicht- klemde. Er is wel gelachen, zij het dan óók pas achteraf. JOHN M. KNAUD Logeren was altijd een evenement Gelogeerd bij Oom en Tante. De ont hoofde figuren op 't plaatje zijn de neven en nichten, in hansop! Lekker op blote voeten. Nogal verlegen lachje, broek melorot, maar 't deftigste van allesde schoenen!! Witte schoen tjes met bandje, schoon gepoetst. Het witsel liet altijd vegen na op je benen. Het jurkje gemaakt door ma, van een sitsje gekocht bij de klontong. Zeven cent de el. De favoriet was de "badjoe bol", maar die was kennelijk in de was op de dag dat de foto genomen werd. Logeren was altijd een evenement, de neven en nichten trokken met je op en kochten je mokka-ijsjes, of namen je mee uit rijden in een demmo, of de monstreerden hoe loden soldaatjes worden gemaakt. Dan kwam de dag dat je naar huis ging. Blij pa en ma weer te zien, erg blij. Ze arriveerden in de Ford (model '31) en je stond op de treeplank te gillen van plezier. Pa pakte je op en gooide je in de lucht. De wagen was vol oleh oleh, klappers, pisang, ram- boetan, enz. En dan naar huis. Dat was lang geleden, op Java, om precies te zijn, Soerabaia. plus 21 In de Scheveningse bosjes. Lente. Eerste lente die je in je leven mee maakt. Nog koud ook. Getuige de top per, handschoenen en kale bomen. Je zat nog "op de grond" ook in al die kou. Holland was in vele opzichten ook een evenement!! Pa.en ma in Indië en jij in een pension. Geen rijst, maar goede Hollandse kost. Je had een aar dig kamertje en al gauw was je niet meer zo vreemd. Maar je wist toen al zeker dat dit niet was waar je de rest van je dagen zou willemslijten. Te koud. Dat was niet zo lang geleden, in Holland, om precies te zijn, Den Haag. plus 21 Weg uit Holland. "Opryland". Zomaar en hardstikke warm. Met vacantie in Nashville. Wonder boven wonder was je in de Grand Ol' Opry geweest. Dat is de plaats waar alle beroemde "hill billy" zangers(essen) naar toe komen. Erg gemoedelijk. Men staat in blokken- lange rijen in de gloeiende zon. "Hill billy" is nu Country Western en erg populair, maar 't "volk" komt naar de "Opry". In open hemd en blue jeans of shorts, erg informeel. Op straat ver kopen kleine jongetjes kipassen, want de "Opry" is niet airconditioned en het is bloedheet. De rij wordt snel korter, gelukkig, njengende kinderen zeuren om Coca Cola. "Opryland" is een soort amusement park gebaseerd op Country Western. Ramee, veel men sen, C&W muziek, eettentjes. Na een halve dag ronddwalen ben je wel wat moe. Dusuitrusten. Niet op die lege bank, neen, alweer "op de grond", met een djagoeng reboesl! Dat was verleden jaar, in Tennessee, om pre cies te zijn, Nashville, Music City U.S.A. j l if* m Boven: in de Scheveningse bosjes Beneden: Met vacantie in Nashville 10

Tong Tong | 1975 | | pagina 10