POEKOEL TEROES POT 14 Soegandi, F. A. Bitterberg, S. van Sloo- ten, K. Dijkema en P. de Monchy, een broer van de vroegere burgemeester van Den Haag. 1929 - Voorzitter Mr. G. F. Rambonnet, leden: de heren P. Beijen, R. Martawisastra, S. van Sloo- ten, B. Tijdeman, Ir. E. E. Hens, F. A. Bitterberg, R. Rg. Wirahadiredja, R. Soeradiradja, K. Dijkema, Dr. I. Ch. Baggelaar en Gouw Tjoe Tie. 1930 - Voorzitter Mr. G. F. Rambonnet, leden: de heren B. Tijdeman, S. van Slooten, P. Beijen, K. Dijkema, Ir. E. E. Hens, Ir. J. A. Roukens, F. A. Bitterberg, Gouw Tjoe Tie, R. Martawisastra, R. Rg. Wi rahadiredja, R. Soeradiradja, D. F. W. Prins, P. R. Melsen, L. W. Dürr, F. W. Davis, R. Moestarom, Tan Hoat Pho en Mr. L. E. Movig. 1933 - Voorzitter Mr. G. F. Rambonnet, leden: de heren L. W. Dürr, R. Soendoro, R. Soeradiradja, Mr. L. E. Movig, D. F. W. Prins, Tan Hoat Pho, Ir. J. A. Roukens, Ir. A. C. Bakhoven, K. Dijkema, P. R. Melsen en M. Iljas Sasmita. 1937 - Voorzitter A. L. A. van Unen, leden: de heren E. E. A. Cormane, R. Lange Jr., P. R. Melsen, K. H. van Prehn, J. Postma, Thung Liang Tjai, M. Iljas Sasmita, Ch. I. Lapré, R. Soendoro, A. H. van den Berg en R. S. Soeradiradja. Ik heb hierboven een aantal willekeu rige gemeenteraden aan de stoffige vergetelheid ontrukt. Tot slot wil ik U enkele saillante en bepaald schilder achtige gedeelten uit debatten van de raad niet onthouden. Want het is hoog tijd dat er weer eens gelachen (of ge huild) wordt. Bij de behandeling van de begraaf plaatsen vraagt de heer van S. nog of het niet mogelijk is dat de lijkkisten in den vervolge worden gemaakt door de Dienst van Gemeentewerken, aange zien over de afwerking van de lijkkis ten zoals deze op het ogenblik door de leverancier geschiedt, nogal eens klachten worden gehoord. De heer H. acht het niet op de weg van de ge meente te liggen om meubelmakers werkzaamheden te gaan verrichten is het bankbestuur bereid t.b.v. de verbreding van de Lodjiweg een stuk grond gratis aan de gemeente af te staan. De heer van S. meent, dat het bankbestuur met het oog op het be lang van de bank bij deze verbreding mogeljjk wel in de kosten ervan zal willen bijdragen, waarop de heer T. repliceert dat wanneer de raad dit zou wensen, de bank dan ook de nodige strook aan de gemeente zal verkopen Vanaf de Postweg kijken we de Lodjiweg in. Waar deze weg een bocht naar links maakt zien we de Brandweer kazerne met de bijbehorende gebouwen erachter en links daarnaast het kantoor van de Koloniale Waterstaat. Links op de voorgrond de Volks Crediet Bank, op de hoek van de Postweg. instede van om niet afstaan De toestand is van die aard dat het levensgevaarlijk is om er met een sado over te rijden. Verleden jaar heeft die slechte toestand van bedoelde overweg bij een dame een miskraam ten gevolge gehad. Enige tijd geleden was het weer een dame in blijde ver wachting die er de dupe van is ge weest ten gevolge van het heen en weer schudden van de sado dan heb ik dat laten passeren, eendeels denkende "ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is", anderdeels "de oude heer meent het zoo kwaad niet". Maar nu U zich bij het publiek heeft aangediend als de man die het nu maar eens durft te zeggen, zal ik een scherpe rooilijn voor Uw woorden moeten trekken. Het valt mij ook nu nog moeilijk om U hardhandig in Uw intellectuele nekvel te moeten vatten... zal worden ingediend tot oprichting van een brandweerkazerne in het ge bouw van de gemeente aan de Lodji weg. In deze kazerne zullen 12 man brandweerlieden vrij kunnen wonen, echter onder voorwaarde van verplich te opkomst bij brand dat elders bij alle vleesverkoop plaatsen nog meer vliegen voorkomen of bedoelt de heer I.S. wellicht andere insecten Nieuwe W.C.'s behoeven dus niet gebouwd te worden(nou vraag ik je! JMK) Dr. B. vraagt waarom de autolijk wagen eerst in 1930 wordt aangeschaft door hem aan twee jongelui van de cultuurschool, die zich bij de brand van 3 Februari j.l. bijzonder hebben onderscheiden, in overleg met de heer D. een bescheiden geschenk werd aan geboden in de vorm van een Parker vulpotlood Flarden van debatten uit de gemeente raadsvergaderingen, waarover aan de kletstafel nog wel nagekaart zal zijn, en die er misschien, even vrolijk als ik hier doe, uit hun verband gerukt wer den. Maar hoe dan ook, het zijn ooit wer kelijk gesproken en genotuleerde woor den, ver weg en lang geleden. JOHN M. KNAUD Hieronder laten wij, onder hartelijke dank zegging aan alle schenkers, de verant woording volgen van de giften die zijn binnengekomen voor het reservefonds voor Tong Tong over augustus 1975. A. C. v. Ahee 13,85; Mevr. A. L. M. Addens 25,A. Ahrens 6,W. Boverhof 20, A. Burg 10,S. Broese (Florida) 26,16; J. K. H. Bianchi 38,25; J. Belger 27,25; L: W. A. v.d. Berg-Bullink 100,J. H. v.d. Berg 16,J. Boon v. Ochsée 25,Mevr. J. C. H. Caron 50,H. v. Deighton 6,E. P. A. v. Diggelen 2,50; H. E. Desmet 7,50; K. S. v. Dalm-v. Loon 7,50; L. E. F. de Graaff 25,—; H. W. Garthoff 58,50; R. Groos 15,—; C. V. V. Hübner 5,V. H. Huitink 10,25; Mevr. A. C. A. Jasper 6,Dr. F. Kramer 77,50; A. de Leur 10,J. B. Loveriks 10, R. Mariouw 10, J. Mondeel 10,N.N. 10,Mej. A. H. Overdijkink 10,E. Ph. de Pruysenaere 10,M. Plaat-Onna 8,50; G. E. S. Petrus 7,50; E. en H. S. 15,—; H. M. Stam 14,H. C. Smit 50,Mevr. E. M. Sirag Nobel 15,G. L. Schafer-Co- chius 10,F. Sauselé 15,L. E. Thein- Wolterbeek 12,50; J. Thomas Scheers 3,85; A. Velthoven 10,Mevr. C. Verbeet 10, W. P. v. Vliet-Holland 25,T. Walburch- Schmidt 31,Mevr. J. Weintré 5,10; J. Wil- lemsen 10, J. W. W. Willemsen-v. Ree 4,50; N. H. Wichers-BIuhmann 10,R. Zui- dema 11,50. Binnengekomen in augustus 1975 totaal f 906,81

Tong Tong | 1975 | | pagina 14