(vervolg van vorige pagina) bleken te zijn, ook was het kustlicht uitstekend onderhouden en het licht- wachtershuis, ach, wij kennen dat alle maal van onze periodieke bezoeken aan kustlichten, de witte kalk van het lichtwachtershuis was witter dan wit, het huis was jarenlang niet bewoond, slechts goed onderhouden en slechts geopend wanneer het gewestelijk vaar tuig met de havenmeester c.q. lichtop- zichter dan wel de Gouvernements Marine kwam. De Indonesische licht- wachter - men kent dat - voelde zich heel wat happier in een zelfgebouwd hutje aan de buitenkant van de van steen opgetrokken lichtwachterswo- ning, die indertijd vanuit Europa ge leverd werd samen met de vuurtoren zelf. We hielden een boerennacht om zaterdagochtend het anker te lichten en op te stomen naar Tandjong Oeban. Na het afmeren aan de oliesteiger ging Hr. Kuyper naar het havenkantoor (Hr. Gröllers), terwijl ik een kopje koffie ging halen bij Mevrouw Gröllers thuis. Met de familie Gröllers hadden wij na melijk de reis vanuit Holland in 1937 gemaakt, dus het deed me een groot genoegen, dat ik bij hen een praatje kon maken. Precies elf uur gingen weer de trossen los en voort joeg het politie-kruisertje richting Singapore, waar we 's middags 5 uur ankerden achter het "breakwa ter" teneinde het weekeinde aldaar door te brengen. Een ieder ging zijns weegs. Ach, ach, wat heb ik daar een naar prettige dagen doorgebracht. Trouwens de gehele reis was een kolfje naar mijn hand. Maandagochtend, op een christelijke tijd, na goed te hebben uitgeslapen, ten 8 uur, werd de pin eruit gehaald, de telegraaf rinkelde en voort joeg het vaartuig met een 15 miilsvaart naar de volgende bestemming Palembang. Ondanks de runner-bemanning liep de zaak aan boord naar behoren. Ik had echter twee djoeragans, die ik niet kende, en aldus niet ten volle mocht vertrouwen; vandaar dat ik vooral 's nachts veel op de brug stond op deze veel bevaren route. Dinsdag-dag licht stoomden we de Moesi-rivier op en .'s middags zag de havenmeester geheel onverwachts zijn dienstchef zijn kantoor binnenstappen. Ik had hier geen kennissen en heb 's avonds een bioscoopje gepikt. De volgende dag voor de stroom de rivier af, door Straat Banka naar Tan djong Priok. De nacht vóór de aan komst in onze thuishaven bij het aan lopen van Etnadroogte in de Java Zee was het weer zodanig slecht, dat de "Cheribon" als een gek slingerde. Hr. Kuyper kon het in de hut niet uithou den en deed een hazenslaapje op het dek, terwijl ik zelf urenlang op de brug stond mij vasthoudend aan een stevige ijzeren paal; de zeetjes sloegen over het gehele schip en ik zat 'm te knijpen voor het uit de takelsslaan van de B.B.- sloep. Gelukkig hebben de tijdig aan gebrachte sjorrings het gehouden. Even vóór Kerstmis arriveerden wij na een heerlijke en gezellige reis behou den en wel te Tandjong Priok. De "Cheribon" heeft bewezen aan de aan haar gestelde eisen te voldoen. BACKER DIRKS W> Wanneer DERDE C.A.S.-REÜNIE Op zaterdag 11 oktober 1975 wordt voor de derde maal een reünie van oud leerlingen van de school van de Carpentier Alting Stichting gehouden. De samen komst vindt plaats in Motel Bunnik te Bunnik, van 13 uur tot ongeveer 19 uur. Eventueel is er gelegenheid voor het gebruik van een nasi-goreng-maaltijd. Tevens kan er op theetijd gedanst worden op muziek van tempo-doeloe, en worden er dia's en films vertoond van de Indonesië-reizen, die reeds drie jaar in CAS- verband gemaakt worden. Inlichtingen verkrijgbaar bij: Mevr. E. Bergen-Khouw, H. Dunantplein 60, De Bilt, tel. 030- 76 01 96 en Mevr. R. Hajonides v. d. Meulen-de Jong, F. C. Donderstraat 8, Bussum, tel. 02159- 1 87 28. Grote "Indische Dag" van DINO (De Indische Nederlandse Organisatie) in zaal "De Korenbeurs" op zaterdag 20 september. In de bovenzalen van "De Koren beurs" zijn stands gratis te bezoeken; te koop worden aangeboden sarongs, kains, Ind. sieraden, beelden, enz. Om 20.00 uur begint een culturele avond: exotische en klassieke dans, zang- en muziekuitvoeringen Het amusementsge zelschap "Lief Indië" o.l.v. Mevr. G. Cugnet brengt een scala van dansen, sketches. Krontjong-orkest "Nada Ria" o.l.v. Gijs Pattiwaal. Indische vechtsport: "pentjah-silat" door de school te Roosendaal o.l.v. H. Blauw. Voorstelling van films over Indonesië door Ind. Ambassade. Toegangsprijs Cult, avond 5,50 per persoon. Leden DINO en DRV 3,50. Deze nieuwe rubriek dient UITSLUITEND voor Opsporing of informaties over personen. Inlichtingen over diverse onderwerpen. Bekendmaking van bijeenkomsten, reünies en alle NIET- COMMERCIËLE gebeurtenissen. Gratis aanbiedingen niet tegen geld of anderzins. Alle oproepen onder deze rubriek met duidelijke opgave van naam en adres. Voor abonnées en niet-abonnées geldt het tarief f 5,per oproep/aanvraag. REDACTIE TONG TONG EXTRA BEWIJSNUMMERS UITSLUITEND TEGEN BETALING Mevr. v.d. Brink-Verduin, Bachlaan 79, Nieuw Leusen (Ov.) is in het bezit van een oud foto album (foto's van Saran- gan-Cheribon o.a.) dat toebehoord moet hebben aan Nancy Oltmann. Wil hij of zij die haar kent, haar vertellen dat ze het album bij mevr. v.d. Brink kan ophalen? Gezocht door Zr. Ilse Klavert, Mrican 21 Semarang Indonesia adres van Fam. H. J. de Groot-van Genderen Stort en hun dochters. De heer de Groot was indertijd assistent resident van Ban dung. Opgave van eventueel adres aan: Mevr. M. E. Deinsum, van Hogendorp- str. 3, Haarlem-Zuid, of aan Zr. Ilse Klavert. Adres gevraagd van Heer de Boer, 1937-1939 Tjondong Est, Buni Aju Div. (Wattie Co.) Erhard Hein. Bekstr. 16. 2000 Wedel (Holst) Duitsland. Wie kan mij helpen aan het adres in de U.S.A. van Christiaan Wilhelm Gort mans? Hij woonde voor de oorlog in Ambarawa, kwam in 1956 met zijn ge zin naar Holland en woonde in Apel doorn. Hij vertrok in januari 1961 met zijn vrouw, Augustina Wilhelmina Schütt en twee kinderen naar Amerika. Inlichtingen gaarne aan G. A. Schotel, Ranonkelstraat 15, Den Haag. Telefoon 070 - 63 14 44. Reünie M.Z.S. Makassar met ex-K.P.M. ers Zaterdag, 27 september in Alkmaar 15.30 u. Pasar Malam (kantine) inclusief rijsttafel f 10,per persoon. 20.00 u. Dansen in Wijkcentrum Overdie Prijs eveneens 10,p. pers. Inlichtingen: F. Orth, Kon. Sophiastaat 15, tel. 072 - 1 32 79. Of: F. Thielsch, Anna Palownastraat 53, tel. 072-1 03 78. "Si Ventje kan niet tegen zijn verlies, weet je". 8

Tong Tong | 1975 | | pagina 8