DE NIEUWE HEIN BUITENWEG zonder. Zij richtte in 1926 de Vereni ging van Vrouwenkiesrecht op, werd er voorzitster van en toen zij terug keerde naar Nederland ere-presidente. Talrijke brieven, officiële stukken aan hoge regeringspersonen, collega's, medewerksters zijn uit deze periode bewaard gebleven, de meeste na tuurlijk met de hand geschreven. In duidelijke, onomwonden taal benader de zij haar opponenten, wist zij in vloedrijke autoriteiten te overtuigen van noodzaak en nut. Een merkwaar dige, pientere vrouw, die altijd vrouw- lijk en gevoelig bleef. En hoe haar positie haar ook dwong naar voren te treden, had ze een afkeer van "zicht baar" te zijn. Ze kon handig andere personen naar voren schuiven, terwijl zij op de achtergrond het eigenlijke werk verrichtte. In 1945 overleed D. G. Stibbe, eens de jongste (19 jaar) bestuursambtenaar die Ned. Indië ooit gekend heeft, een bekwame harde werker en een nuttig mens voor twee generaties. Zijn vrouw Marie Stibbe-Knoch stierf in 1957. Misschien stond er niets van in de kranten. De tijden, de maatschappij en de maatschappelijke constructies waren veranderd. De mensen werden anders, een nieuwe generatie met nieuwe ideeën deed zich gelden. Was het niet Bomans die zei: "Het verschil tussen een gewoon mens en een beroemd mens is, dat de eerste na zijn dood na 4 dagen vergeten is en de laatste na 4 maanden!" Maar het was ook Pa van der Steur die zei: "Niet mijn naam, maar mijn werk zij herdacht". En die uitspraak past wel het best bij Marie Stibbe-Knoch, ook al zal ze nooit stilgestaan hebben bij het idee herdacht te worden. Haar wereld was zo groot, haar werkterrein onbeperkt, "CHINESE KOOKKUNST" SMULLEN UIT DE WOK door Charles en Violet Schafer Een wok is een wadjan. En een wok is het onmisbare attribuut uit de Chi nese keuken. Daarmee hebben de schrijver en schrijfster van dit onpre tentieuze, maar werkelijk kostelijke boekje meteen de spijker op de kop geslagen. Goed Chinees eten wordt alleen in een wok bereid. Het echt paar Schafer moet het weten, want ze hebben jarenlang in Sjanghai en an dere Chinese luchthavens gewoond (Charles Schafer werkte bij een lucht vaartmij). Recepten van kleine hapjes, hoofd schotels, koekjes, soepen, zo smake lijk, gezellig-animerend verteld, dat U ze beslist ook eens uitprobeert. Vlot geillustreerd. Prijs 12,50 porto 2,25. BOEKHANDEL TONG TONG. Westeinde 46, nu. Een gerenoveerd pand waarin een Sosjale Joenit gevestigd is, dus ook wel een welzijns-centrum. Voor wie zich fysiek wat wil opknappen kan dat op no. 44 in de Sauna. ze kon als vrouw zoveel doen immers? Hoe kon je dan nog denken aan be kend worden? Lilian Ducelle. B.O.S. Lieve vrienden, - nee hoor, ik ga niet op reis - maar ik kom U heel hartelijk dank zeggen voor Uw milde gift, een bedrag van 475,10 gestort bij de Tong-Tong, die altijd bereid is in welke vorm dan ook, hulp te verlenen een geste die de B.O.S. hogelijk waar deert. Een van de vele geestelijke waarden, ons door Pa van der Steur voor het leven meegegegven luidt: Wie op de Heere God vertrouwt, Heeft zeker op geen zand gebouwd! Met deze leus voor ogen heeft de B.O.S. ondanks de te verwachten moeilijkheden het aangedurfd, zijn schouders te zetten onder de zware taak om zijn belofte aan Pa, voortzet ting van het liefdewerk, gestand te doen. Edoch, wij weten en voelen ons in ons streven gesteund door Uw grote hulp. Niet alleen in het verleden en in het heden, maar naar we vurig hopen, ook in de toekomst daarop mogen reke nen. Er wacht ons veel meer werk. H. M. Soesman penn. B.O.S. Bestel door storting van f 15,90 f 2,25 verzendkosten op Giro 6685 t.n.v. Tong Tong onder vermelding "SLENTER". 15

Tong Tong | 1976 | | pagina 15