r Het ANWB reisbureau geeft u alle keus van de wereld Dus... boek daar uw vakantie. ANWB REISBUREAU WAAR GEBEURD E.J. ANWB Indonesië, zoals dat wilt En verder 'n wereld van andere mogelijkheden U moest maar eens gauw een vakantie-ontdekkingsreis maken naar 't dichtst bijzijnde ANWB-kantoor. j 1975, 25 december, 1e Kerstdag. Het goot en nam dus een taxi om me naar de Grote Kerk in Naarden te brengen. Op weg en omdat ik naast de chauffeur zat, gestoken in een keu rig pak en het haar in oude stijl, d.w.z. kort geknipt, opende ik het gesprek met "Brr, wat een weer!" "Ja, net de West-moesson." "Ai, in Indië geweest?" "Ja!" "Hoe vond u het daar?" (En ik dacht aan de Gordel van Smaragd in al haar schoonheid). "Nouik hoop niet (langzamer nu), dat ik u misschien beledig, maar ik vondeh, eh"Nou, zeg het maar, ik ben niet gauw beledigd". "Eh, eh, ik vond de Ind. Nederlanders ginds erg verwaand." Ik kreeg een binnenpretje. Hij keek me sluiks aan en we stopten bij de Rijksweg. "Hoé lanq was u daar? Vóór de oor log?" "Neen, erna." "O, dat was maar kort. Uw inzicht over de ind. Nederlanders was dus ook kort. Dat was maar kort van zicht, dus heel kortzichtig gedacht én gevonden!" StilteJe kon de Dominee horen lopen. Wij kwamen bij de kerk en ik rekende af. "Prettige Kerstdagen". Hij keek me na en was er nog, toen ik de kerkdeur achter me sloot. Hoe kén! Tierlijk ister jang sakit nèk- kramp, maar "de" Ind. Nederlanders! Wat hadden wij om verwaand te zijn?? P. Jüch-Arnold (Vervolg: Pontianak) de week, dan liep heel Pontianak uit voor de post en de kranten, dat was altijd weer een feest. Dajaks zagen we niet veel in de kota lopen, misschien herkenden we ze niet in hun dan geciviliseerde kleding. Prachtige mandau's (zwaarden) en schilden en geweven kains en hoofd deksels en maskers! Soms gingen we een dagje picknicken naar het strand "Pasir Poetih" bij Singkawang. En de vacanties brachten we meestal door op Potteng in de bergen, in een pasangrahan. Daar was het soms bepaald koud. En een prach tige natuur! Er waren veel apen in Pontianak. De bevolking hield ze als huisdieren en in bijna elk huis was wel een aap. Je hoorde ze de hele dag. Ook gerookte gesnelde koppen heb ik gezien, met afschuw. Ze lagen als be wijsstukken bij de rechter, want er mocht niet gesneld worden. In 1934 hadden we een feestelijke herdenking van Leiden's ontzet meen ik, met Boerendansen en een toneel stuk en koorzang enz. Hoewel we in het begin de overplaat sing naar Pontianak als een soort straf hadden beschouwd, konden we eind 1934 toch met een dankbaar hart af scheid nemen van Borneo om ons Europees verlof tegemoet te gaan. Hoe is 't mogelijk dat het ANWB reisbureau nog zo onbekend is, terwijl het reisaanbod zo ongekend is. U kunt er boeken voor al het goede dat de Nederlandse reismarkt te bieden heeft. Maar ook nog eens voor een keur van eigen ANWB reizen. Alles bij elkaar: een uniek totaalpakket. En wie de andere diensten van de ANWB kent, weet één ding zeker: 't móét wel goed zijn. De ANWB heeft uw vertrouwen. De ANWB heeft \t óók uw vakantiereis. Zo rijk gevarieerd als de bevolking, de cultuur, het landschap van Indonesië is, zo veelzijdig is het ANWB Indonesië-programma. Zeg maar wat voor vakantie u wilt op dit paradijselijke eilandenrijk. Wordt het uw eerste kennismaking met het gebied? Dan zult u zeker 't fijne willen weten van de 24- en 29-daagse reizen met Nederlandse begeleiding. Bestemmingen: Java, Bali, Sumatra, Celebes, Singapore. Gaat het om een weerzien of wilt u om een andere reden individueel uw vakantiekoers uitzetten? Aan u de keus uit een veelheid van meerdaagse tours en arrangementen. Zoals strandvakanties, fotosafari's en stedenarrangementen. Mix het één met het ander voor een vakantie op maat. En combineer het met de vliegreis, waarvan vlucht en tarief u 't beste passen. Zo'n vakantie mag met recht "Indonesië, zoals dat wilt" heten. Eigen ANWB reizen, zoals het Europese autotour-programma, bijvoorbeeld. En alle mogelijke reizen van de Nederlandse reisorganisaties. 19

Tong Tong | 1976 | | pagina 19