moessQn 1 n ledereen voor zijn eigen hachje Indonesische Sagen en Legenden - NEDERLAND HELPT DE MINAHASA DISCO BOLLAND Leven met Soya - Harryet Marsman 15,90 Het eerste Nederlandse receptenboek je voor het gebruik van de "wonder- peul" Soya. Internationale recepten en een speciale Indonesische bijlage. Geïllustreerd. Nènèk Dongeng 29,50 11 Fascinerende vertellingen uit Indo nesië. Fraai geïllustreerd. Piekerans bij een Voorplaat - Tjalie Robinson 20,90 De mooiste voorplaat-foto's en arti kelen, zoals die verschenen in het Ind. Tijdschrift Tong-Tong. Ik en Bentiet - Tjalie Robinson 13,50 ill. door Rogier. Geheel in het Indische taaltje "petjo" geschreven. Samenspraken tussen twee kwajongens in het oude Indië. Voor goede verstaanders een van de geestigste en zonnigste boekjes over een onvergetelijke tijd. Je lah je rot f 7,90 Je lah je kripoet 7,90 Humor uit het oude Indië. De beste verhalen en moppen verzameld uit het Indische Tijdschrift "Tong-Tong". De Krontjong Gitaar Rosalie Grooss (146 pag.) 6,90 Interessante en boeiende studie over de oorsprong en geschiedenis van de oudste muziekvorm en de Portugese gitaar, die de wereld in de loop der eeuwen veroverde. Tjoek - Vincent Mahieu (187 pag.) 9,90 De tweede bundel korte verhalen door de schrijver van "TJIES", bekroond met de novellenprijs Amsterdam. (3e druk). Lekker Koken van Sabang tot Merauke Lin Scholte (176 pag.) 10,90 Recepten uit de wonderlijke tropen- keuken, zoals nog nergens opgete kend. Uit elk eiland van de archipel een of meerdere heerlijke gerechten beschreven, zoals alleen een kind van het land, Lin Scholte, het kan. Oerip Soemohardjo - Romah Soemohardjo-Soebroto (98 pag.) 5,— Oud-KNIL-Officier, die een bekend vrijheidsheld werd voor zijn vaderland, Indonesië. Een eerlijke, sympathieke levensbeschrijving door zijn vrouw, Rohmah Soemohardjo.' Langs Tijgerpaden Lex Denninghof Stelling (233 pag.) 5,Geïll. Geen laffe, zinloze moor den van mens op dier, maar jagen als avontuur, als eerlijk gevecht met ge lijke kansen van beide partijen. Con frontatie met de vaak gevaarlijke na tuur door een Indische tijgerjager. Anak Kompenie - Lin Scholte 9,90 De voorgangster van "Bibi Koetis voor altijd", het eerlijke en daarom boeiende relaas van een Indisch sol- datenkind. In herdruk: Piekerans van een Straatslijper - Tja lie Robinson. Deel 1 en 2. De best seller van de Indische literatuur. Toevallig las ik deze zin tweemaal deze week. Eenmaal in een brief van een familielid. De mensen hadden haar de raad gegeven toch liever voor haar eigen hachje te zorgen, inplaats van zich zorgen te maken over haar fa milie. De tweede maal in het orgaan van de vereniging tot behoud van natuurmo numenten in Nederland. Onder het op schrift "Keiharde belangen" staat er letterlijk: "Politici doen somber, eco nomen spreken elkaar tegen, journa listen kondigen moeilijke tijden aan. De zaak is duidelijk: we zijn met onze samenleving aan een grondige herbe zinning toe. Op zoek naar nieuwe grenzen tussen zijn, welzijn en wel vaart vecht vrijwel iedereen voor zijn eigen hachje. Zoals altijd." En dan gaat het verder dat de natuur bescherming zaken behartigt die niet onmiddellijk in geld zijn uit te druk ken: de stilte van een bos, de schoon heid van een duinvallei, enz. Zodra iets tegenwoordig niet in geld is uit te drukken ben je bij velen aan het verkeerde kantoor, ledereen denkt immers in de eerste plaats aan zijn eigen hachje! Maar lieve mensen, dat zijn bekende geluiden. Lazen we dit niet al vele In "Internationale samenwerking van 6 februari lezen wij: In de Indonesische stad Menado is met Nederlandse hulp een sociaal centrum gebouwd. Deze stad is ge weldig snel gegroeid. Van 25.000 naar 200.000 inwoners in zo'n vijftien jaar tijd. De groei zat vooral in de toe vloed vanuit het binnenland. Er ont stonden krottenwijken waar de sociale problemen hoog oplopen als gevolg van - vooral - jeugdwerkloosheid. Via het centrum tracht men nu de mensen een nieuwe toekomst te bieden. Via cursussen e.d. moet deze sociaal ach tergebleven groep uit de krotten ge loof in eigen kunnen teruggegeven worden. Nederland financierde - via de CEBEMO - ruim 50.000 gulden mee. Stationsweg 143, tel. 070-88 30 07 DEN HAAG Uit Singapore ontvangen L.P.'s en muziekcassettes van o.a. The Steps, Aida Mustapha, Salina I en III en Djuwita. Geen correspondentie, wel tel. in- f lichtingen op tel.: 070-88 30 07. J Wacht U niet te lang met kopen, het kon wel eens de laatste keer zijn dat het nog wordt geleverd! malen in onze Tong Tong. Luidde Tja lie al niet vele malen de noodklok? Moeten we niet terug naar de tijd dat we wèl bereid waren elkanders lasten te dragen. Gotong royong en denken aan onze adiks in nood? Alleen kan niemand blijven bestaan. We hebben elkaar nodig. Heus. Al lijkt het soms in deze tijd of er voor alles wel een regeringsinstantie is die daarvoor moet zorgen. We zijn zorge loos geworden en nonchalant waar het de belangen en gevoelens van ande ren betreft. We hebben onze A.O.W. en W.W. en noem maar op wat nog meer. Maar geld is immers niet alles. Is eenzaam heid in geld uit te drukken? Of is werkeloosheid niet erg als je maar eten en drinken hebt? Of kun je ver lies van je moederland vergeten als je een dik pensioen hebt? Neen immers. "Ben ik mijns broeders hoeder?" vroeg Kain. Als we niet oprecht van plan zijn om elkanders lasten te hel pen dragen, zullen ook wij alleen staan met onze eigen lasten. Dat is toch logisch, nietwaar? Of heeft U niemand nodig? Kunt U het wel alleen af? Piekerans van een Oma. MOESSON ANAK KOMPENIE Weer verkrijgbaar bij Boekhandel Tong Tong, f 9,90 1,30 porto. 12

Tong Tong | 1976 | | pagina 12