juwelier an Diamantair Nieuws van het Indische Familie Archief Wilt U een waardevol, blijvend cadeau? Gaat U dan naar: Eigen Import, daarom goedkoop In 22 karaats goud: Losse stenen: Onze specialiteit is BRILJANT Op 9 februari jl. werd op een bijeen komst, belegd door het I.F.A., een overzicht gegeven van de vorderingen die in 1975 door het I.F.A. werden ge maakt. In Tong Tong van 15 maart 1975 (no. 17) berichtten wij over de oprichting in Den Haag op initiatief van de Heer Visker van het Indisch Familie Archief. In het afgelopen jaar is het IFA sterk gegroeid: het aantal familiedossiers kwam van 1100 op 1500, het fiches systeem groeide van circa 20.000 tot 50.000, honderden knipsels werden gesorteerd en er werd begonnen met de aanleg van een fotoarchief van familieportretten. Vele aanvragen om gegevens werden in het achter ons liggende jaar ont vangen en beantwoord. Enige nieuwe medewerkers konden worden aange trokken: de Heer Leembruggen, de Heer van Rheeden en Mevrouw Adam. De naslagbibliotheek werd uitgebreid dankzij diverse giften, o.a. de waarde volle serie grafschriften van Bloys van Treslong Prins. Het I.F.A. publiceerde de familieboeken van Agerbeek en Raket, en voor het volgende jaar be staat het plan om weer enige familie boeken uit te geven. Ook in het buitenland is er belangstel ling voor het werk van het I.F.A., met name in Amerika. Verschillende brief schrijvers behoren tot de kerk van de Heiligen der Laatste Dagen (Mormo nen), die zeer in familieonderzoek zijn geinteresseerd. Binnenkort verschijnt er een artikel van het I.F.A. in het tijd schrift van deze kerk van Salt Lake City. Aan het ministerie van Buitenlandse Zaken werd een afschrift gevraagd van de lijsten der op te ruimen graven in de buitengewesten, die een goede aanvulling zou betekenen van de be staande bronnen. Om onbegrijpelijke redenen werd dit echter geweigerd, ofschoon er aan deze gegevens niets geheim is. Er deden zich ook enkele pro blemen voor. Zo is het vaak moeilijk om aanvragers er toe te krijgen, ook van hun kant gegevens te verstrekken. Andere problemen waren die vragen, waar wij geen antwoord op konden geven. Die betroffen óf onderzoek in de Inheemse wereld, wat natuurlijk on mogelijk is, of onderzoek naar Euro pese takken van hun families, waar andere organisaties voor bestaan. En als steeds, kregen we vragen naar de huidige woonplaats van vroegere vrienden of familieleden. Zulke zaken zijn beter op te lossen door het plaat sen van een oproep in de pers. Er zijn ook nog mensen, die zo graag informatie van ons willen hebben via de telefoon, dan weten we lekker niet wie zij zijn! Vraag je hen om even hun wensen op een briefje kenbaar te ma ken, dan hoor je nooit meer iets van hen. Tenslotte zullen er ook voorzieningen voor de toekomst dienen te worden getroffen, opdat het archief bewaard Jaren geleden verzorgde "Navorser" voor Tong Tong de rubriek genealo gie. Door de verschillende redactiewis selingen is ons thans niet meer be kend, wie er achter de naam "Navor ser" schuilgaat, wat zijn adres is, althans welke contacten er mogelijk zijn om zijn archief met familiege- gevens te achterhalen. Het zou van het grootste belang zijn, als de Heer Visker met eventuele nabestaanden zou kunnen samen werken. Inlichtingen aan: de Heer D. A. Vis ker, Vreelandsestraat 14, Den Haag, telefoon 070 - 33 57 86. zal blijven en het werk wordt voort gezet, en toegankelijk blijft voor alle belangstellenden. Redactie T.T. HOTEL "DE RUITER" HOUTHEM bij Valkenburg (Z.L.), St. Gerlach 43 tel. 04406 - 4 03 18. Riant uitzicht op het Geuldal doet denken aan de mooie rustige om geving van de Preanger Zeer geschikt voor diegenen die op me disch advies een rustkuur moeten onder gaan. Met dieet-patiënten wordt rekening ge houden Alle kamers centraal verwarmd en voorzien van warm en koud stromend water. Prijzen per persoon en per dag; incl. be diening en B.T.W. Logies met ontbijt f 19,p.p.p.d. Half pension f 28,p.p. p.d. Kamer met douche en toilet, logies met ontbijt 28,— p.p.p.d. Kamer met dou che en toilet, half pension f 35,p.p.p.d. Fahreriheitstraat 608, Deri Haag. Telefoon 070-65 76 65 Armbanden: verscheidene motieven o.a. beiah Sterrobijnen, stersaffier, smaragd, tijgeroog, rotan, rotan sekeret, touw-motief, slang-motief, lapis lazuli, topaas, opaal, bloedkoralen, tur- sirikits. koois, One Line Black star, amethist (ketjoe- Kettingen: zeer rujme keuze boeng) agaten, jade. Ringen: Hangers: Nu verkrijgbaar Tijgerklauwen tegen zeer redelijke prijzen. Gevat in ringen, hangers (leontines), broches, etc. Eenvoudig-chipue, maar ook zeer exotische zettingen. Voor elke beurs is er een prachtig sieraad te vinden. Voor weder-verkopers bij grote afname, speciale prijzen. 15

Tong Tong | 1976 | | pagina 15