6 nieuwe kleuren-foto's uit Indonesië pasar minggoe sawah panorama INDONESIË begint reeds bij Uw reisbureau INTRAS Indonesian Tours Travel Service B.V. v/h Brachthuyzerstraat 4 IS TEGENWOORDIG GEVESTIGD IN DE Valeriusstraat 98 - Amsterdam - Telef. 020- 76 08 65/ 72 52 56 de repen ieder een kant om de bam boe heen en door in deze spleet te blazen, krijgt men hetzelfde geluid als de roep van een kidanghinde. Dit soort jagen noemt men "merauw". Maar als men gaat merauwen, moet men wel de omgeving goed in de gaten houten, want op de lokroep komen niet alleen kidangs af, maar ook tijgers! Op herten past men een geheel ande re mehode toe. Men zoekt een vers spoor op, volgt dit en blaast af en toe op een bamboe welke een "toet" geluid voortbrengt. Het hert blijft op dit geluid telkens nieuwsgierig staan en als men dit spelletje lang genoeg volhoudt, krijgt men het dier wel on der schot. Eerlijk gezegd heb ik zelf nog nooit op deze wijze gejaagd. Ik heb nooit op herten gejaagd om de jacht. Als ik vlees nodig had, ging ik met de koplamp in een dicht bij huis gelegen ladang jagen en keerde terug als ik er een geschoten had. De la- dangbewoner vindt het best dat men in zijn tuinen jaagt, want van de buit krijgt hij ook zijn deel. Op een keer wilde ik weer eens een hert schieten in gezelschap van Ach- mad, de wasbaas. Hij had een carbid koplamp op z'n hoed gezet en liep voorop de ladang binnen. Plotseling weg licht, weg Achmad, een reeks van lelijke woorden in het Kommerings en toen ik mijn koplamp ontstak, zag ik Achmad met zijn rechter been in een strik, aan een boom bungelen. De eigenaar van de ladang had verzuimd te vertellen, dat hij een strik in zijn tuin had gespannen. Maar om op mijn gasten terug te ko men. Ik bracht hen naar Talang Heni, .waar een uitgestrekt grasland midden in het bos lag. Een traag stromende kali had midden in een meertje ge vormd, waarin duizenden mliwis dar telden. De hele dag graasden herten, en verwilderde karbouwen in het gras land, terwijl tussen dit wild in varkens de grond omwoelden. Onder dekking van het omgevende bos, kön men de ze dieren tot op schotsafstand nade ren. Tegen donker kwamen grote berg eenden paarsgewijs met hun "ngok, ngok" van verre streken aangevlogen. Zij daalden neer op het grasland dan wel gingen ze hoog in bomen zitten. Een bergeend is zo groot als een gans, met een korte nek en de kop van een eend. Zij zijn helemaal wit op de vieu- geltoppen na, die zwart zijn. Toen wij bij het grasland aankwamen zagen wij dan ook herten grazen en varkens de grond omwoelen. Aan de rand van het bos liepen al grazend enige verwilder de karbouwen. Voorzichtig en onder dekking van het bos beslopen wij een grote hertebok met een prachtig ge wei. Niet lang daarna had mijn gast zijn hert. Het schot had de andere die ren een weinig opgeschrikt zij liepen een eindje weg, doch gingen al spoe dig voort met grazen en wroeten. De karbouwen bleven echter op hun hoede, de kop opgeheven, heftig snui vend, doch geen onraad bespeurend, zetten ook zij even later hun maaltijd voort. Terug in de pasangrahan werd nog gezellig nagepraat of wel nage jaagd. Het gesprek kwam ook op Oost-Afrika, Nairobi, waar het toen nog wemelde van allerlei soorten wild. Als wij er eens in 1940 naar toe gin gen voor een safari? Ik ging hiermee accoord en met een "tot ziens" na men wij van elkaar afscheid. Maar de mens wikt en de Jap beschikt. De oorlog deed onze plannen in duigen vallen. K. GREEVEN ^©T© >7 5^ Specialist (oogarts), weduwnaar met 15 jr. oude zoon (in inter naat) en 72 jr. oude moeder (in afzonderlijke woning) zoekt zelf standige, ervaren en vriendelijke HUISHOUDSTER Liefst Indisch of Oosters, we gens eigen langdurig verblijf in Indonesië. In villa 18 km buiten München Kamer met eigen bad en WC. Salaris volgens overeenkomst. Brieven naar: Dr. Hermann, Brienner Str. 11, 8 München 2. Voor onze tweede serie maakten wij dit keer weer een aantrekke lijke keuze uit de dia's van Rogier. Het werden: Kembang Telang - Bougainville formaat 47 x 33 cm. Kambodja - Orchideeën formaat 231/2 x 33 cm. Deze serie tezamen voor 10, plus 1,70 porto. (vruchtenpasar) form. 47 x 33 cm. formaat 47 x 33 cm. Deze posters kosten 5,p. st. De gehele serie, 6 platen inclu sief portokosten 20, Van de eerste serie, Pelabuan Ratu - Bibik petjel - Djamboe Aer - Bamboebos, nog een be perkt aantal in voorraad. Ze kos ten 4,per stuk. Serie van 4 inclusief porto 12,50 Toko TONG TONG - Den Haag INTRAS Indonesian Tours Travel Service B.V. het enige door de IATA erkende echte Indone sische reisbureau in Nederland, zal U graag adviseren over de mogelijkheden Indonesië te bezoeken als de "sentimental" toerist dan wei als de toerist die er nog nooit geweest is. Ook voor familiebezoeken hebben wij goedkope retours naar Jakarta of naar Medan. SELAMAT DATANG op ons klein, maar gezellig kantoor, waar wij U gastvrij zullen ontvangen, zoals wij dat gewend zijn in ons geboorteland INDONESIË. Vanzelfsprekend kunnen wij ook Uw vliegreis naar bijv. Bangkok, Singapore of Tokyo verzorgen. Komt U eens praten met onze reisinformatrices, de dames Fanggidaej of Panggabean of belt U eens op. Ook Uw brieven worden beantwoord. Kantooruren maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. 31

Tong Tong | 1976 | | pagina 31