Heerlijk rondneuzen op een "Pottery" d.i. een openlucht pasar van glas- en keramiek. Van de duurste vazen van 85,tot sla- bakjes van 59 cent. Zomaar open en bloot, dag en nacht. Let U op de keramiek dieren op het dak! Boven: Zon en water gratis, zo lang de voorraad strekt. Ister altijd in Californië. In de kali zitten (glashelder water, afvloeiingskanaal van de Whittier Dam) kost niets. Midden: Heb je geld voor benzine, ajo naar Laguna Beach. Nooit vol, 600 km strand! Maar de Pacific is koud, ik heb nog nooit iemand zonder paarse lippen uit de zee zien komen! Onder: Keihard werken, zuinig zijn, sparen. En dan een lekker huis kopen met een swimming pool, zoals de Schenk- huizens (hier Rita met Pax en Guido). Na gedane arbeid is het goed zwemmen. De Indo Community Center de Soos (in 1963 door o.a. Tjalie opgericht) heeft de jongste generatie zien opgroeien en mee gewerkt tot het behoud van een eigen identiteit. Hoe Ameri kaans ook dagelijks, op bijzondere gelegenheden zoals hier, herken je de Indische meisjes gelukkig altijd weer. De Indische Pot Luck Picnics zijn groots van opzet en wijd en zijd bekend. De geuren in ieder geval! Na een loei-hete winkelochtend in Los Angeles is het altijd lekker lunchen in het sousterrain van Grand Central Market. One dollar plates naar verkiezing Chinees, Mexicaans of Ame rikaans. Tjalie koos meestal fried rice, chop sui, egg foo yong en ice tea. ie kon het amper op! Piet en Helen den Dek ker, kleine zelfstandi gen, altijd geweest. jaar geleden geëmi greerd, direct Toko Ka- polaga opgezet aan de wereldberoemde Colo rado Boulevard in Pa sadena nog wel! Is het niet zalig om altijd te recht te kunnen voor nasi rames, keiepon, pasteitjes, lontong en segala rupa? Geweldi ge mensen werkelijk. Ondernemend, dapper En lief.

Tong Tong | 1976 | | pagina 9