UT JE 111 Centen voor de Steurtjes 6 kleurenfoto's uit Indonesië Allereerst dank ik Lilian voor de kesempatan die ze me gegeven heeft, enkele woordjes te richten tot de grote Tong Tong familie. Ik neem van deze goede gelegenheid gebruik om de lezers op de hoogte te brengen omtrent m'n "troetelkind" Utje Sukensih, het verpleegstertje dat in 1971 het slachtoffer werd van een ontploffing in de rijdende trein dichtbij Su- kabumi. Het beursje of liever gezegd "Dompet Utje" wat ik voor haar in het leven riep heeft ook van Tong Tong eens een financieële bijstand gekregen. In de maand fe bruari '76 gaf Utje me door dat ze na al de operaties, ongeveer 40 in getal, echt moe is geworden en dat ze dus liever niet meer onder het mes wil. Wel vroeg ze me wat geldelijke bijstand voor haar verdere leventje. Na over leg gepleegd te hebben met de betrokken doktoren werd besloten Utje verder met rust te laten en haar het res terende "Dompet Utje" geld af te staan. Dit alles is dan gebeurd op de 5e april '76. Hiermee is dus ook verklaard dat de Dompet Utje opgehouden heeft te bestaan. Dit dan even ter kennisgeving, en ik wil langs deze weg ook nog maals hartelijk dank zeggen voor de medewerking en hulp aan Utje verleend. Ook wens ik Lilian en de hele staf van Tong Tong "Een selamat ulang tahun ke 20 en een selamat 5 april 1976: Utje ontvangt het resterende "Dompet Utje" geld uit handen van Mevr. Hoegeng. In het midden de Hr. Hoegeng die het gebeuren op casette vastlegde. bekerja en succes" toe. Tuhan Beserta kita sekalijan! MERI HOEGENG Op 10 juli 1976 was het 111 jaar ge leden dat Pa van der Steur in Haar lem geboren werd. Pa is sinds lang gestorven maar zijn werk, de door hem in 1892 te Magelang opgerichte instelling voor de verzorging van we zen, is nog springlevend. Zijn werk heeft de Japanse tijd en de Indone sische revolutie overleefd, zij het niet zonder belangrijke materiële schade. De tehuizen te Magelang zijn voor een groot deel verwoest en zijn sinds 1949 door de Steurtjes verlaten. Het werk wordt thans in Jakarta voortgezet on der de naam Yayasan (Stichting) Pa van der Steur. De Yayasan heeft nu drie tehuizen in exploitatie: te Depok, Matraman en sinds kort ook te Pondok Gedeh, waar de Yayasan in 1975 een stuk grond van 20.000 m2 heeft aan gekocht voor de bouw van een ge heel nieuwe inrichting. Daar staat nu al een gebouw van twee verdiepingen, waar een deel van de kinderen uit Depok is ondergebracht en een keu ken. Pondok Gedeh zal verder worden uitgebreid zodat het uiteindelijk plaats kan bieden aan 500 kinderen. Het be stuur van de Yayasan moet nu nog vele aanvragen voor opname van be hoeftige kinderen afwijzen omdat het voor hen geen plaats heeft. Hierin kan alleen verandering komen door Pon dok Gedeh verder af te bouwen. De twee nieuwe gebouwen die er nu al staan hebben bij de 400.000,ge kost. De verdere bouw zal zeker nog eens zoveel kosten. Het bestuur van de Yayasan staat dan ook voor een zeer moeilijke taak. Het heeft niet al leen te zorgen voor de 138 kinderen die het nu reeds onder zijn hoede heeft, maar het moet ook aan de fond sen zien te komen voor het verdere werk aan Pondok Gedeh. Toen Pa nog leefde had hij elk jaar de gewoonte om bij zijn verjaardag evenveel centen van het publiek te vragen als hij jaren oud was gewor den. Bij zijn 70e verjaardag vroeg hij om 70 centen, bij zijn 71e om 71 cen ten en zo door. Nu hij op 10 juli 1976, 111 jaar oud geworden zou zijn zullen de Steurtjes u zeer dankbaar zijn in dien u 111 centen of een veelvoud daarvan, voor het werk van Pa van der Steur in Jakarta wilt afstaan. Giften kunnen via de bank of per postwissel rechtstreeks worden over gemaakt aan de Yayasan Pa van der Steur, Jalan Matraman Raya 77, Jakar ta, Indonesia, of op giro 38343 t.n.v. Penningmeester Bond van Oud Steur tjes, Den Haag. LEVENSBEURS VOOR UTJE In Tong-Tong van Oct. '71 stond het trieste verhaal van Utje Sukensih met haar foto voor en na het onge luk. Op deze pagina ziet U dus Utje zoals ze er nu uitziet. Haar zintuigen functioneren, ze is redelijk gezond en bezit een geweldige spirit. Dus wil ze blijven leven, zo goed als de Heer het haar toestaat. Praten over studiebeurzen is een gewone zaak, maar studeren komt pas na Leven. Utje wil alleen dat laatste en met het geld dat men 5 jaar geleden voor haar bij elkaar bracht, Rp. 1.244.729,03, is haar leven voor jaren gegarandeerd. Al les wordt duurder, laten we hopen dat Utjes levensbeurs het lang zal uithouden. Natuurlijk kunnen we daar wat aan doen. Onze Bruine Bus is daarvoor. Als U misschien voelt af en toe ook wat te moeten doen voor Utje, ach, U weet toch ons gironummer? "Een gulden voor Utje" of "de rest voor Utje", op uw girokaart, dan weten we wat we moeten doen. We zullen geregeld onze bijdragen op haar rekening storten, als U ons daarbij af en toe wat wil helpen, graag! Charitatieve Fondsen Tjalie Robinson giro 6685 2e SERIE Kembang Telang - Bougainville Kambodja - Orchideeën formaat 47 x 33 cm. formaat 23'/2 x 33 cm. Deze serie tezamen voor f 10,plus f 1,70 porto. Pasar Minggoe (vruchtenpasar) Sawah Panorama formaat 47 x 33 cm. formaat 47 x 33 cm. Deze posters kosten f 4,p. st. De gehele serie, 6 platen incl. porto f 20, Van de eerste serie alleen nog Pelabuan Ratu en Djamboe Aer beperkt in voor raad. f 4,— per stuk). TOKO TONG-TONG - DEN HAAG ÉÉN MAAR Verzorg iedere dag uw planten en dieren. Welke domme, slech te dingen U de rest van de dag ook denkt, zegt of doet, die éne goede daad is tenminste gewon nen! i si. 29

Tong Tong | 1976 | | pagina 29