INDO WEERZIEN MET INDONESIË FOTO SERIE WENDITS BRUTALE APEN Zo'n stukje "weerzien met Indonesië", dat vraagt om een foto natuurlijk. Astrid Ceuleers zond ons van haar jongste reis naar Java (dat ze nooit gezien heeft, ze werd op Nieuw Guinea geboren) deze foto's Zulke plaatjes zouden we nu van U ook willen hebben. Uw weerzien met Indonesië, met de plekjes die U gekend of nieuw ontdekt heeft. Momenten die U met anderen zou willen delen. We plaatsen die momentopnamen graag! Niet alle kleuren-foto's zijn geschikt voor reproductie in zwart-wit, het moeten scherpe, contrastrijke plaatjes zijn. Niet de negatie ven maar de afdrukken sturen. En niet meer dan 3. U krijgt ze na gebruik retour en daar voor graag een aan uzelf geadresseerde, gefrankeerde enveloppe meezenden. Elk kwartaal wordt de aardigste foto uit deze "weerzien met Indonesië" serie met f 50,beloond. WE WACHTEN VOL NIEUWSGIERIGHEID OP UW BIJDRAGEN! Redactie Tong-Tong, Pr. Mauritslaan 36, Den Haag I'I Naar Indonesië gaan betekent altijd een weerzien met iets dat je gekend, waar je van gehouden hebt. Of misschien ook waar je nooit van gehouden hebt. Apen bijvoor beeld. Was U daar ook zo bang voor? Blijft U dan maar weg van badplaats Wen- dit (bij Malang), want ze zijn er nog, meer dan ooit, die brutale ketèks Ze trekken aan je rokken, rukken je tas los op zoek naar alles wat eetbaar is. Die koude wrie melende handjes, adoe zo griezelig. Watte- meer als het opperhoofd zich met de fou- rage gaat bemoeien! Loop niet te hard weg, want ze rennen je na. Kalm blijven, net als Astrid Ceuleers hier. Koop bij de ingang van Wendit een paar pintjoeks katjang reboes of wat pisang en deel al voortwan- delend uit. Naar het meer, want dat is er ook nog, net als vroeger. Helder water, koel, romantisch. Bootje huren en spele varen net als vroeger. 20 Jaar, een mijlpaal met een bloemetje! Maar bloemen verwelken, daarom hebben we maar een paar praktischer en duurzamer artikelen gemaakt als herinnering aan ons herdenkingsjaar. "Sweet twenty en nog niet gekist", staat er op die stevige glazen asbak met groene opdruk. Een variant op het bekende "Sweet seventeen en never been kissed". Dat laatste is voor deze tijd een sterk verouderd be grip, maar onze Tong-Tong is op haar 20ste nog om te zoenen! Asbak f6, porto 2,75. Het plastic liniaaltje is evenveel centi meters lang als Tong-Tong oud is: 20. En dat was goed voor de slagzin: "Nauwkeurig uitgemeten, maar nog niet uitgeteld!" Gokje wie langer zal leven, tijdschrift of liniaal? 75 cent. Handig dingetje. We hebben nooit een hamer nodig gehad om te "poekoel teroes", daar om horen bij deze spijkervormige ball points ook geen hamer. Alleen de drang en de lust om voor Tong-Tong te blijven schrijven. Cadeau bij iedere aankoop in onze winkel. Zolang de voorraad strekt! Omdat Tjalie Robinson zo trots was op zijn Indo-schap, omdat U dat mis schien ook bent en zich zo voelt, deze opvallende, vrolijke auto (brommer, tas, deur, etc.)-sticker in rood-wit- blauw. 1,plus 55 cent porto. Koop er meteen méér, voor vrienden en kennissen. Porto blijft hetzelfde! Plastic boodschaptassen in opgewekt groen-wit opdruk "Tong-Tong 20 - 1956/1976". Bij alle aankopen gratis in Juli, Augustus, September. STOTTEREN Voor half Nederland is de naam Tong- Tong nog steeds een raadsel. Waarom tweemaal tong, als je met één toch al aardig wat af kunt babbelen. Maar zie, we krijgen navolging! in Amsterdam is een boekendistrubutie- depot dat Boek-Boek BV heet. Wie een factuur van deze firma aan ons hardop leest, gaat twijfelen aan zijn spraakvermogen, hoor maar: Door Boek-Boek aan Tong-Tong geleverd 10 exemplarenOf wordt het weer tijd voor een nieuwe bril? Nauwkeurig uitgemeten maar nog niet uitgeteld5 £>»>-< HZM*C ïvi M 9

Tong Tong | 1976 | | pagina 9