Liefhebberij van een Soekaboemische sportjongen 6 kleurenfoto's uit Indonesië (Vervolg: "Sjani kon niet scheiden van Merauke") toch terugschrijven. Ik kreeg een aan maning. Die ambtenaar was zeker een nieuweling of een Hollandse dikdoe ner. Nou goed, ik speel mee en schrijf terug. Je moet toch wel je best doen voor elkaar, niet waar. En misschien heeft die vent op z'n kop gekregen, omdat ik nog niet heb geantwoord en is hij nu kwaad. Je weet toch nooit precies waarom mensen vreemd doen. Ik-heb me een hele middag in een kamer opgesloten om rustig die brief te gaan maken. Eerst een paar keer in het klad geschreven en toen op de tikmachine. Dat ding is een oud kreng. Ja, wat wil je hier: jaren niet gebruikt en met al dat vocht om je heen. De e zat te hoog, de o, a, p en al die an dere open letters waren dichtgeslibd. Ik had ook weinig sjoege van tikken, dus je begrijptMaar goed, die brief heb ik klaar gekregen, met veel bier erbij als koelwater tegen het warmlopen van de machine. Ik heb echt erg mijn best gedaan op die brief; enige keren overgetikt totdat hij tenslotte twee dagen later klaar was en naar mijn gevoel het beste wat ik kon bereiken. Na een maand kreeg ik antwoord. Boven aan de brief stond weer zo'n groot nummerbord, weet ik veelEn dan: "Onderwerp: Slor dige correspondentie van hotel Me rauke". Ja, moet je meemaken slordige correspondentieEn in die brief geeft die vent mij een standje over mijn lelijke brief. Zelf kijkt hij zijn brief niet eens na, die hij natuurlijk door een of ander meisje heeft laten tikken. Er stond onderaan weer: Het Hoofd, bij afwezigheid de Secretaris, voor dezeen dan een onleesbare krabbel. Nou, ik werd wel wat kwaad, hoor. Ik doe mijn best op iets wat ik niet zo goed kan en ze schrijven me zo terug. Ik dacht toen: nou zal ik zeEn ik weer achter de machine, met de hoge e en de dichte letters: Weledelgestrenge Heer, In antwoord op uw schrijven over het onderwerp "Slordige correspondentie van hotel Merauke" deel ik u mede, dat ik uw brief gestopt heb in de map Onbelangrijke StukkenNou, daar na heb ik een paar biertjes gedronken om mijn kwaadheid te blussen. Die vent Sterke maar ware verhalen en histori sche roddelpraat vindt u in het herinne ringsalbum ,,SOEKABOEMI", een uitga ve van de Soekaboemi-club. Honderd pagina's groot formaat, banjak veel grote unieke prachtfoto's op mooi pa pier. Bovenstaande foto uit het album iaat F. Damme zien, tijdens een stunt op de brug van Soekaboemi. Een echt familiealbum van en voor Soe- KOERS „OOST" MET ONBEKENDE BESTEMMING Overlevenden van de "FLORES- en AMBONGROEPEN" opgelet PAASZONDAG 1943 Begeleid door enkele corvetten stoomt het convooi oostwaarts. Surabaya heeft het reeds achter de horizon gelaten. In de ruimen, dicht opeengepakt, zitten enige duizenden Nederlandse krijgsge vangenen van het Koninklijke Neder lands Indische Leger op weg naar een onbekende bestemming. De namen van een aantal van de schepen zal altijd in de herinnering van de overlevenden blijven: de „Tazina Maru", de Tenzu Maru". Dagenlang blijft de koers oost. Groene eilanden met klapperbossen, die tot aan de watergrens komen, glijden aan stuurboordzijde voorbij. Bali, Lombok, Sumbawa, Flores. Een deel van het convooi buigt naar het noorden af. De kaboemelaars. Verschijnt in november. Beperkte oplage - geen herdruk! Prijs, inclusief verzendkosten, slechts 20, Betaling per giro op gironr. 1477375, ten name van de penningmeester van Budidaja, Veluweplein 46, Den Haag. Bestel nu en vergeet niet op uw giro- strook te vermelden SOEKABOEMI. Anders weten we niet waarvoor de be taling bestemd is! krijgsgevangenen op deze schepen ko men op Ambon terecht. De rest van het convooi met 2.000 krijgsgevangenen komt uiteindelijk doodvermoeid, ziek zwak op het eiland Flores, het Maoe- mere-kamp aan. In korte tijd moesten de krijgsgevangenen meer dan 200 van hun kameraden onder de palmbomen begraven. Nu zal er toch eindelijk een publicatie kunnen verschijnen van de wederwaar digheden van het Ambon- en Flores- contingent". Eerder ondernomen po gingen moesten worden gestaakt i.v.m. het ontbreken van fondsen of subsidie. Nu deze impasse doorbroken kan worden, hoopt men snel met een ge drukt relaas te kunnen komen. Hoewel de samenstellers reeds veel documentatiemateriaal bezitten, ver moedt men toch, dat er onder de over levenden van deze „working parties" nog dagboeken, aantekeningen e.d aanwezig moet zijn. Men wordt verzocht dit materiaal zo spoedig mogelijk op te zenden aan: L. Jacobs, Secretariaat „Flores-FIëunie" (Giro: nr. 199.945), Enschedelaan 63, 's-Gravenhage. Het ligt ook in de bedoeling om in 1977 een grote rëunie te houden van de overlevenden van de Ambon- en Flo- resgroepen". Men kan zich bij het bovenstaande adres opgeven voor deelname aan de grote bijeenkomst. U krijgt dan tijdig alle gegevens toegezonden. 2e SERIE Kembang Telang - Bougainville Kambodja - Orchideeën formaat 47 x 33 cm. formaat 231/2 x 33 cm. Deze serie tezamen voor f 10,plus 1,70 porto. Pasar Minggoe (vruchtenpasar) Sawah Panorama formaat 47 x 33 cm. formaat 47 x 33 cm. Deze posters kosten f 4,p. st. De gehele serie, 6 platen incl. porto 20, Van de eerste serie alleen nog Pelabuan Ratu en Djamboe Aer beperkt in voor raad. f 4,— per stuk). TOKO TONG-TONG - DEN HAAG 27

Tong Tong | 1976 | | pagina 27