8 8 KERSTKRANDJANG 1976 oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc O 8 TOKO en BOEKHANDEL TONG-TONG 8 o o o 8 9 öooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc PASAR ROMBENG TONG-TONG 9 Wij vieren de BTW-verhoging met een flinke opruiming in onze toko g O 0 9 en boekhandelO O Kains, kleedjes, coupons, shirts, souvenir-artikelen, postpapier en O O correspondentiekaarten tegen 30-50% korting. g O o 8 Boeken, kaarten en 300 Kleurenposters a f 2,50 per stuk o 8 Djamboe aer, Pelaboean Ratoe, Pasar Minggoe, Sawah Panorama, g 8 Bougainville, Kembang Telang. g O 8 Halve posters: Kambodja en Orchideëen samen f 2,50 g g De serie compleet inclusief porto f 17,50. O Wij hebben in de loop van de tijd heel wat barang gekregen en ver zameld voor verzending naar Indonesië. Er zijn dingen bij die onver- zendbaar of niet praktisch bleken voor dit doel. Ook is er nog veel dat Tong-Tong zelf niet meer nodig heeft en kwijt wil. Een pasar rombeng lijkt de beste manier I De opbrengst is voor de Bruine Bus Misschien is er voor u wat bruikbaars bij: schrijfmachines, gasstellen, gordijnen, potjes, schalen, etc. etc. ALLES VOOR EEN KRATS! Iedere dag van 9-4 u. Zaterdag 10-2 u. Al Uw stencilwerk vlot en voordelig verzorgd door Prins Mauritslaan 36, Den Haag, telefoon 070-54 55 00 54 55 01 (Vervolg: Nieuw Guinea) stier in de richting van de wal. Hun opgewonden gebrabbel galmde met stoten over het water en echode van de overkant terug. Langzaam dobber de de drie koppen stroomafwaarts en schuins naar de oever. De toeschou wers dansten over de dijk mee, jui chend bij elke verandering van de si tuatie in de stroom. De voorste man kwam wat omhoog uit het water: hij stond op de modderige bodem. De stierekop hobbelde heftig op en neer, alsof het dier in galop ging. Trekken, steigeren, duwen, gewriemel; het drietal verplaatste zich met schok ken naar de vaste wal. Grijze en zwarte wolken modder kolkten door het groen bruine water. Een paar meter verder groeide wat laag struikgewas. Stappend op de wor tels en de neergedrukte takken rees het drietal hoger boven het modder- peil. De benen en poten slurpten in en uit de grijze kleffe grond. Het gesop over de laatste twintig me ter ging iets sneller. Het huppelende publiek zong nog harder. Aan de voet van de dijk stopte Cornelius. Hij liet de kop laag hangen. De brede borst balg- de op en neer. Uit de keel klonk brom men en hijgen. Speeksel slierte van de lippen af en uit de neus. Enkele klod ders modder vielen van de buik en de poten. De twee mannen, grijs en zwart gevlekt als buitenaardse wezens, wier pen zich uitgeput en hijgend tegen de dijkglooiïng. Cornelius was gered. Sjani en enkele volgelingen holden de dijk af, klopten de redders op de borst en streken de stier over de kop. „Even wachten; rust eerst maar uit; straks naar boven". Vijf minuten later sjorde een groepje de stier verder, die zonder tegenstand de dijk opsjokte, op de top even rustte, rondkeek en aan de andere kant er weer afhobbelde. „Breng hem naar de douaneloods. Morgen proberen we het weer maar dan wel anders." De volgende morgen werd Cornelius naar buiten geleid. De avond tevoren had Sjani met een grote groep man nen de nieuwe strategie besproken. Aan weerskanten van de stier en voor hem uit liepen groepjes van vier of vijf Vorig jaar heeft U geweldig bijgedra gen om van de Kerstkrandjangs in Indonesië manden van Overvloed te maken. Maar ook het hele jaar 1976 zijn de Bruine Bus inkomsten royaal geweest. Zoveel stopte U in de Brui ne Bus, dat we ook dit jaar de vele kerstmanden kunnen vullen. Toch..., er kan nog altijd wat bij, veel zelfs. Want er zijn dit jaar meer gegadigden bijgekomen die we wilfen laten profi teren van deze actie. Lieve mensen, heeft U nog een gulden over om bij het bedrag te doen dat u naar onze toko, boekhandel of abon nementen moest gireren? Met de ge middeld 40 giro's die we per dag ont vangen wordt dit een fiks bedrag tot 15 December, de datum waarop deze actie sluit. Eén gulden maar, maar meer wordt niet gestraft, tot 15 December. En als U niets te gireren heeft, er staan al tijd vele lege Bruine Bussen bij ons gereed. Veel dank bij voorbaat I Kerstkrandjang, giro 6685, Tong-Tong, Den Haag. mannen dicht aaneen gesloten om het gezichtsveld van Cornelius af te scher men. Andere mannen belegden het be gin van de pier met lappen, oude de kens, stukken zeildoek, versleten tapij ten en matten. Cornelius sukkelde rus tig mee. Toen hij de eerste stappen op de pier deed, aarzelde hij even, maar ging daarna gedwee verder over de uit gelegde loper. Onderdrukt pratend en met zo min mogelijk lawaai rolden de mannen de lompen achter de stier op en legden ze vóór weer tegen elkaar aan, zodat tussen de planken nergens nog één reet te zien was. Statig schoof het groepje van de stier en zijn lijf wacht de pier op tot aan de zijdelings afgedekte loopplank. Op een schreeuw van Sjani sprong iedereen weg. Hij gaf toen de stier een klap op zijn achterste en na een sprong van schrik denderde Cornelius de loopplank over, het dek op van het schip. Daar bleef hij in het mid den staan, zwaaiende met zijn kop. Een gejuich steeg op en de KPM-er gaf een lange reeks korte, opgewekte sto ten op de fluit. Het was volbracht. H. NEEB. 22

Tong Tong | 1976 | | pagina 22