Per lijntoestel Sx per week TOKO MAS INDONESIA (Nahasa B V.) Juwelen 22 k goud gezette Briljanten Nieuw Import 22 k en 24 k gouden sieraden "DE NIEUWE BRUG' Tong Tong is zo klein, het is niet kleiner te krijgen Indonesisch Juweliersbedrijf Diamantair - lid v.d. Diamantbeurs. Ringen: markiesringen, 13, 18, 20, 26 briljanten. Elisabeth model 23 bril janten. Slagringen rozet, rijringen, fantasie etc. Armbanden Stijve armbanden met een, twee, drie rijen briljanten, ster model, rozet model, slangarmbanden etc. (ook verkrijgb. schakel model). Markieshangers: Druiventros, ati, wadjik, peer, rozet etc. Markiesoorknoppen: eensteen tjengkeh model, ster model, rozet etc. RingenKronchongringen, trouwringen, ringen met echt robijn, saffier, jade (giok), smaragd en CATS EYE. Verkrijgbaar losse stenen CATS EYE (biduri panden/cris tobiril). Halsketting kalung model padi, terate, bidji ketimun klassiek, blokjes etc. Hangers mainan met edelstenen, grote ronde hanger met Chinese letter, ati, anker, munt (ringgit mas), Kruis Kuku matjan vishangers etc. Oorknoppen met of zonder steen, tjengkeh, kriool, Shanghai clips peppers etc. Armbanden grote brede Srikit, rantai, plintiran, muntarmbanden, kronchong, tractor armbanden, slangarmbanden etc. Pas aangekomen echt coraal kralen en ringen. Amsterdam Oud Zuid - Albert Cuypstraat 142 - Telefoon 020-71 87 28 na 17.00 uur telefoon 020-72 16 28. Amsterdam-Singapore-Jakarta of Medan v.v. 1750,p.p. Amsterdam-Bangkok-Singapore-Jakarta of Medan v.v. f 1950,p.p. Uw visum voor Indonesië kost 22,p.p. en wordt gratis door ons geregeld. Tickets zijn 1 jaar geldig. Voor een vierdaagse stopover in Bangkok betaalt U 146,p.p. en voor een vierdaagse stopover in Singapore slechts 132,p.p. Een zesdaagse trip naar Brastagi en het mooie Tobameer kost U f 510,p.p. Voor U vertrekt krijgt U vier lessen in de Indonesische taal gratis. Nadere inlichtingen uitsluitend bij de Voorzitter van de Stichting E. M. H. Holwerda, Irisstraat 205, Den Haag, Telefoon 070 -60 67 28 van 18.00 uur tot 21.00 uur. menspel met Westerling. Hij had bo vendien de Nederlandse kolonie aan geraden, contact met de achtergeble ven familieleden van die arrestanten te vermijden. Dat was mij natuurlijk niet bekend: ik verbaasde mij alleen dat het zo lang duurde, voor het Hoge Commissariaat contact met mij op nam. Maar mijn vrouw kreeg de volle laag. Oppervlakkige vrienden en relaties namen geen contact meer met haar op: zij werd volkomen geisoleerd. Na tuurlijk waren er uitzonderingen, die de toorn van hun vertegenwoordiger minder zwaar lieten gelden dan een langdurige vriendschap. Bovendien had zij veel kennissen in de Ameri kaanse kolonie die haar niet in de steek lieten. Maar toch was de situa tie bijzonder onbehaaglijk: zij alleen met onze trouwe bedienden in het oude huis aan Tanah Abang Huiszoekingen, ofschoon op zeer be hoorlijke wijze verricht, droegen er niet toe bij haar tot rust te brengen. Een zekere climax in haar uithoudings vermogen werd bereikt, toen op ze kere nacht op de jaloezie van haar slaapkamer werd getikt. Het was Westerling, (of iemand die zich voor hem uitgaf!) die haar via de jaloezie liet weten, dat hij een aanval op Ja karta zou doen en mij zou bevrijden. "In Gods naam doe dat niet, we heb ben al soesah genoeg" had mijn vrouw geantwoord. "Uw poging zou hem alleen voor goed compromitte ren"Wel, dat was dat. Wester ling heeft, ondanks de algemeen heer sende vrees voor zulk een overval op Jakarta zijn plannen, als die toen al ooit bestaan hebben, niet uitgevoerd maar is naar Singapore verdwenen. Maar wat was nu eigenlijk de band, die tussen Westerling en mij zou hebben bestaan? Ik heb ook dit eerst ten volle begrepen in Glodok. Mijn celgenoot daar was een collega, die bovendien een kamer in mijn huis bewoonde. Hij was bevriend met Westerling en had hem verscheidene malen onderdak geboden in zijn kamer. Die was van buitenaf gemakkelijk bereikbaar via het achtererf en Westerling was er daardoor in geslaagd om zonder ooit de aandacht te trekken vele malen in ons huis te vertoeven. Ik kreeg nu het verhaal van hun relatie in geuren en kleuren te horen. Mijn collega zei- de ook van het voornemen Bandoeng aan te vallen niet te hebben geweten, maar wel Westerling te hebben ge holpen waar hij kon. Dat deze hem niet in vertrouwen zou hebben geno men leek mij niet onwaarschijnlijk. Mijn jongere collega was een nogal zenuwachtig type en zou onder druk zeer spoedig bezweken zijn; een slim me vos als Westerling zou hem nooit zijn geheime plannen hebben inge fluisterd! Waarschijnlijk heeft hij zijn volmaakt onbelangrijke rol in het dra ma erkend toen hij werd verhoord. De verhoren waren namelijk inmiddels be gonnen en werden afgenomen door de PID. Ik vergaf hem - noch mijn vrouw, noch ik en blijkbaar ook de bedienden niet hadden ooit iets ge merkt van de aanwezigheid van Wes terling in ons huis. Dat was dat. Stel U mijn verbazing voor dat enige dagen na ons gesprek in de cel mijn huisgenoot werd vrij gelaten, terwijl ik opgesloten bleef. Als er iemand schuldig was, was hij het. Niet ik. Ook dit raadsel, dat mij bijna tot wanhoop bracht werd eerst opgelost na mijn vrijlating. Hij was vrijgelaten onder beding dat hij bin nen 24 uur Indonesië zou verlaten om er nimmer terug te keren. Hij was een Indische jongen en zal dit als een zware straf hebben gevoeld. Blijkbaar wensten de Indonesische autoriteiten mij zulk een voorwaarde niet op te leggen. Dat zij mij niettemin vasthiel den had een andere oorzaak. Ook dat is mij later duidelijk geworden. jhR. Wij helpen U GRATIS inlichtingen te ver- zamelen voor Uw familiestamboom. Wilt U s.v.p. Uw medewerking hieraan verlenen door zelf op te geven wat U van de be treffende familie weet. U kunt daarvoor een model aanvragen. Voegt U altijd een gefrankeerde, zelf geadresseerde envelop pe bij INDISCH FAMILIE ARCHIEF Vreelandstraat 14, Den Haag, tel. 070 - 45 44 06.

Tong Tong | 1976 | | pagina 13