"Indonesische Sagen en Legenden" f 29,50 VAMU NEDERLAND TONG-TONG SPECIALE SINTERKLAAS EN KERSTAANBIEDING portokosten in November December worden voor u betaald door Sint en de Kerstman! Dat is dus f 4,cadeau op de bestelling van dit prachtige sprookjesboek door Nenek Dongeng. 10 Fascinerende, klassieke Javaanse vertellingen plus 1 van de mooiste wajang- verhalen "Rama en Sinta". Prachtig geïllustreerd door P. v. d. MAADEN (inclusief porto) BOEKHANDEL TONG TONG spanning op de dingen die komen gingen. Na een klein toespraakje en het zin gen van wat Sinterklaasliedjes (uiter aard door de kinderen), liet St. Nico- laas zich het gouden boek aanreiken. Eén voor één riep hij alle kinderen bij zich op het podium, voor iedereen had hij een goedkeurend woordje, waarna hij een van de Zwarte Pieten vroeg om hem of haar zijn cadeautje te geven. Het was een ongelooflijk leuk gezicht en er werden heel wat emoties verwerkt door de op een af stand toekijkende ouders. En toen, als klap op de vuurpijl, werd Jantje Jansen bij St. Nicolaas geroe pen. En die kreeg - terecht? - toch zo enorm op zijn donder, die was zo ont zettend stout geweest het afgelopen jaar, dat hij maar mee moest naar Spanje en dus in de zak gestopt moest worden. Met veel omhaal (of Jantje speelde zijn rol goed of was hij misschien toch een beetje bang?) werd Jantje door de twee Zwarte Pie ten in de zak gestopt. Alle kinderen waren verstijfd van schrik en hadden geweldig medelijden met Jantje, on danks dat iedereen wist hoe ondeu gend hij altijd geweest was. Maar toen stond St. Nicolaas op uit zijn zetel, stak zijn hand omhoog om stilte te verzoeken en zei: "Ik zie dat jullie toch wel medelijden hebben met Jantje. Als nu één van de lieve meis jes vergiffenis wil vragen voor Jantje, dan hoeft hij voor deze keer niet mee naar Spanje." Spontaan rende een van de liefste kleine meisjes uit Tan djong Pinang, het dochtertje van dok ter Kal, de treden van het podium op, viel voor St. Nicolaas op haar knie tjes en smeekte: "Ach, lieve Sinter klaasje mag Jantje alsjeblieft hier bij ons blijven? Hij zal heus niet meer zo stout wezen". St. Nicolaas streek met zijn wit-gehandschoende. hand onder zijn tabberd over zijn hart en gebood zijn Zwarte Pieten om Jantje Jansen maar weer uit de zak te halen. Onder luid hoera-geroep verscheen Jantje, een beetje bedremmeld en toch wel wat opgelucht, ten tonele, waarmee een zeer geslaagd einde kwam aan dit eerste kinder-Sinterklaasfeest na de oorlog. De volgende dag racete Jantje Jansen zeer verheugd op zijn nieuw verwor ven fiets de heuvels van Tandjong Pi nang af I Maar daarmee was dit eerste Sinter klaasfeest na de oorlog nog niet afge lopen. Het bleek zo geslaagd, dat de volwassenen besloten dit feest op Za terdagavond in de soos in dezelfde stijl, maar dan zonder kinderen, dun netjes te herhalen. Om acht uur van die Zaterdagavond zat de hele soos dan ook vol met de hele Tandjong Pinangse Nederlandse bevolking, toen Sint-Peperzak met zijn twee zwart gemaakte korporaals per militaire jeep arriveerden en op het toneel plaats namen. Onmiddellijk werd elk van hen voorzien van een groot glas bier met een rietje (van wege de baard en de schmink!), waar na de voorstelling kon beginnen. Om de beurt werden alle dames en heren bij Sinterklaas op het toneel ontboden, maar in plaats van pluim pjes had Sinterklaas voor ieder een bestraffend woord: "Jij kijkt teveel naar de vrouwtjes!" en "Jij, Mien, moet de sokken van je man maar eens stoppen" en "Jij, Njo, jij moet niet zoveel bier drinken!" en zo ging dat nog een poosje door. Intussen werden de glazen van Sinter-Peper zak en zijn beide knechten vol ge houden met bier en elk gebroken riet-, je werd direkt door een nieuw ver vangen. De gevolgen van een en an der laten zich wel raden! Op het hoogtepunt van dit feest, zo in de vroege uurtjes van de nieuwe dag, had practisch iedereen zijn be risping geincasseerd, toen een alom bekende "Jantje Jansen" - overigens een aardige vent, maar met een ver velende onhebbelijkheid om op elke feestavond brooddronken en overdre ven lawaaierig te worden - bij Sinter- Peperzak geroepen. Nou, die kreeg op zijn donder! "Het moest maar eens uit zijn met dat drinken. Dat zullen wij je in Spanje wel eens afleren. Piet en Pedro, stop Jantje Jansen maar in de zak en zet hem maar alvast in de jeep." Volkomen verbluft, want voor iedereen volkomen onverwacht, werd Jantje Jansen onder veel tegenstribbe len door twee potige Zwarte Pieten in de zak gefrommeld en daarna on der luid gelach naar de jeep gedra gen. Lichtelijk zwaaiend stond Sint-Peper zak uit zijn stoel op en sprak met benevelde stem de volgende gedenk waardige woorden: "Als één van de lieve dames - hik - vergiffenis - hik - wil vragen voor - hik - Jantje Jansen, dan hoeft - hik - Jantje Jansen deze keer niet mee naar Spanje - hik!" De stoere Carry Ruyg, goed geinstrueerd door het toneeltje bij de Resident op vijf December, rende toen het toneel op, viel net zoals Jeaantje Kal op haar stevige knieën en vroeg erbarmen voor Jantje Jansen daar in die zak in die jeep. "Nou - hik - zei Sinter-Pe perzak, "ga hem dan maar zelf halen - hik". Carry stond op, liep door de zaal naar buiten om even later de zaal weer binnen te komen maar nu met de tengere "Jantje Jansen" in haar armen. Enorm gejuich en applaus. "Jantje Jansen" is geheel ontnuchterd en mpt zijn staart tussen de benen de soos uitgerend, maar is nadien nooit meer brooddronken en verve lend geweest M. RINGROSE Sambal Gewoon: Extra pedis Heet; kedelé; ebi; taotjo; roedjak petis; kemiri; djeroek. Zonder inmaak, chemicaliën dus koud bewaren Kroepoek Oedang (lang en kort model) kedelé; tomaat; vis (kabel jauw); curry. Kip ƒ2,50 de andere soorten Kroepoek 2,35. Baby pangang saus Saté-gado gado saus super kwaliteit. (Grondstoffen van Calvé) Nassi goreng boemboe Ketjap Zoet; Gewoon; Zout. Nieuw Chilly saus. Wateringen Holland Telefoon 01742-32 80 Al Uw stencilwerk vlot en voordelig verzorgd door Prins Mauritslaan 36, Den Haag, telefoon 070-54 55 00 54 55 01 9

Tong Tong | 1976 | | pagina 9