Indonesisch nieuws 18 HET HOFJE PNIËL TE JAKARTA Aan een brief van de (inmiddels af getreden) voorzitter van Perumahan Orang Tuan Pniël te Jakarta aan het Diaconaal Bureau van de Gerefor meerde Kerken in Nederland ontlenen wij het volgende: Zoals bekend, zijn de werkzaamheden tot de aanleg van nieuwe electrische bedrading en nieuwe pijpen voor de waterleiding voor kook- en drinkwater voorziening in het complex van de P.O.T.PNIËL, tegen het einde van 1975 geheel voltooid. Bij de werkzaamheden als hiervoren genoemd, werd rekening gehouden met de brief van de Raad van de Synode G.P.I.B. te Jakarta, ddo. 11 november 1975, ad a laatste zinsnede, luidende: dat de grond waarop P.O. T. PNIËL is gelegen, niet tot dit plan is opgenomen; m.a.w. dat P.O.T.Pniël blijft onaangeroerd en wordt niet over geplaatst. Dus alleen de woongebouwen eigen dom van de kerk, (ten O. van de P.O. T.Pniël), worden afgebroken om in de plaats daarvan een groot "shopping- centre te bouwen door een inves teerder. De Kerkeraad van de Pniëlkerk als uitvoerder heeft andere ideeën dan de Synoderaad, zodat afgeweken werd van het plan zoals is aangegeven in de brief van de Synode. De grond als bedoeld in de brief van de Synode, wordt door de Kerkeraad van de Pniëlkerk geacht niet ruim ge noeg te zijn om een groter "shopping- centre" te bouwen. Het gevolg hiervan is, dat de Kerke raad van de Pniëlkerk als uitvoerder is overgegaan tot het afbreken van V3 deel ten N. van het complex van de P OT., vanaf de Hoofdpoort tot de keuken en de recreatiezaal van de bejaarden. Dit betekent aldus, dat V3 deel van de nieuwe aanleg van electrische be drading en pijpen voor de waterlei ding, alsmede de nieuwe ijzeren poort en -pagger, zijnde respectievelijk vol daan uit Uw milde bijdrage, die van de VIN en van Women International Club (WIC) Jakarta, nutteloos is verloren gegaan. Enkele woongebouwen voor de be jaarden ten Z. van het complex P.O.T. welke bereids zijn opgeknapt op kos ten van de DHARMA WANITA Jakarta, zijn thans in gebruik genomen door de Dominee van de Pniëlkerk, aangezien de Pastorie hetzelfde lot moest onder gaan. Het kantoor van de P.O.T., de keuken, goedang en linnenkamer moesten ook plaats nemen in de woongebouwen voor de bejaarden ten Z. van het com plex P.O.T.PNIËL. WIE NIET SPAART kan in ieder geval toch wel een mooie spaarpot kopen, schijnt dit Solose jongetje te denken. Rogier fotografeerde hem op de jaarlijk se sekatan in de vorstenstad, het traditionele volksfeest vol adat en symboliek. Al zal de kleine man in Indone sië weinig gelegenheid hebben iets opzij te leggen, deze spaar potten zijn toch een duidelijk zichtbare aansporing om vooral zuinig te zijn. En voor de ver rukte toerist een duidelijke hint om vooral NIET zuinig te zijn. Want dit zijn werkelijk kunstwer ken van eenvoudige handwerks lieden die alleen verdienen door prestatie en niet dankzij contra prestatie. We zouden zo de hele partij willen opkopen. Helaas geen verpakking, hoe stevig ook, zou brekage van het broze aar dewerk kunnen voorkomen. U zult het moeten doen met dit plaatje. Misschien als u genoeg gespaard heeft voor die reis naar Indonesië L.D. FORSE STRAFFEN Met de toename van het toerisme is ook in Indonesië een drug-probleem ontstaan. In toenemende mate zijn daarvoor hippe figuren uit alle delen van de wereld, maar voornamelijk uit Australië en de Verenigde Staten ver antwoordelijk. Met name Bali bood en biedt een uitstekende gelegenheid om tegen weinig kosten een "alterna tieve" levenswijze te leiden, waarbij in vele gevallen het gebruik van verdo vende middelen een niet geringe rol speelt. Jakarta heeft, geschrokken van de om vang van het probleem, fors ingegre pen met een enorme verhoging van de strafmaat voor het invoeren, ver handelen en gebruik van verdovende middelen. De straffen variëren van gevangenis- tot de doodstraf en boe tes tot 100.000. Dat het niet bij straf bedreiging blijft maar deze ook inder daad ten uitvoer wordt gelegd bleek onlangs uit de veroordeling tot zes jaar van een Australische musicus voor het bezit van hasjis. Strafbaar is ook de wetenschap van bezit of ge bruik van verdovende middelen door derden en wel met een jaar gevange nisstraf en 2.000 boete. DE PADVINDERIJ IN INDONESIË Aan een nieuwsbulletin inzake de In donesische padvinderij (Gerakan Pra- muka Indonesia), bestemd voor oud padvinders in Indonesië, thans in Ne derland, ontlenen wij het volgende. Allereerst dit: in Indonesië telde de padvinderij per 31 dec. 1975 1.833.757 leden. Waarschijnlijk zijn er meer, maar de samenstellers van het bulle tin hebben zich gehouden aan de of ficiële opgave. De familie Van der Veer, Handellaan 16 te Huizen (NH) beschikt over ruim 60 adressen van oud-padvinders in Indonesië, thans in Nederland en over een veel groter aantal adressen van oud-padvinders vrienden in Indonesië. Wie een adres wil weten, kan dat bij hen aanvragen. (Ze hebben natuurlijk niet alle adressen!) De Tweede Nationale Jamboree zal in Indonesië gehouden worden in Sibo- langit, tussen Medan en Brastagi. Er wordt op die Jamboree (3-10 juli 1977) ook een Nederlandse delegatie ver wacht. In totaal rekent men op 20.000 deelnemers. Informaties bij A. J. Schip per, Gerakan Pramuka, Medan Mer- deka Timur 6, Jakarta. Een inzameling voor de blindenzorg te Bandung leverde voorlopig 1300,- op, die inmiddels onderweg zijn naar Indonesië. Wie na de dure dagen van het jaareinde hier of daar nog een bedragje, dat toevallig niet is uitge geven, tegenkomt kan dat storten op de girorekening van de heer F. J. van der Veer (adres zie boven; het num mer van zijn PCGD-rekening is 255890) of rechtstreeks op de rekening bij de Exim Bank te Bandung van de Yaya- san G.K.T. "Eben Haëzer".

Tong Tong | 1977 | | pagina 18