Dat we dit hebben mogen meemaken Gezellig aan tafel met z'n drie-honderd-en-dertigen Harry van de Brink (viool) en Rene Adeboi zorgden voor diner muziek. 4 Rob Nieuwenhuys herdacht op zijn be kende, ongedwongen wijze Tjalie Ro binson, zijn ideeën, idealen en werken. Zijn verdiensten als mens, schrijver en vooral Indo. Ongetwijfeld heeft Rob gedachten en gevoelens vertolkt van velen in de zaal. Jenny Heetkamp en Dick Nooy zorgden met het voordra gen van gedichten van Willem Brandt voor de juiste "belichting". Jammer dat Hein Buitenwegs ode op rijm door gebrek aan tijd kwam te vervallen maar des te gelukkiger dat die nu in dit nummer een plaats vindt en daar door ook grotere aandacht krijgt. Bij zondere gasten waren wethouder P. Vink en echtgenote, de Cultureel At taché Koesnadi Hardjasoemantri en de heer I. F. M. Salim van de Indone sische Ambassade, beiden vergezeld van hun echtgenotes. Wij hadden geen enkele krant of ander publiciteitsme dium uitgenodigd omdat wij dit jubi leum als een besloten feest beschouw den. Bijzondere lof en dank verdient het comité dat deze herdenking heeft ge organiseerd en geleid. De heren Doe- ve, Jacobs, Chavagne en Kanoen zijn ouwe rotten in het vak van feesten organiseren en het kon daarom eigen lijk moeilijk misgaan. Als we hen niet gehad hadden! Maar evengrote waar dering verdienen de andere medewer kers: Harry van den Brink, Charly Overbeek Bloem, René Adeboi die tij dens de makanan het muziekje ver zorgden zoals wij het uit Indië gewend waren. Onvergetelijke evergreens wer den trouwens ook op de dansavond gebracht door het gitaar-trio Herman Jopp, Flip Leidelmeyer en Lucian Boon. Twee oldtimers en een niet old-timer die zo geweldig op elkaar ingespeeld waren en de heerlijkste dansmuziek produceerden, die we in tijden ge hoord hebben. Orient Travel deed tijdens het diner de aardige geste twee retour tickets naar Londen te verloten. Bert en Chris Simon improviseerden een sketch op een verhaal uit Tjalie's "Ik en Bentiet". Onvervalst petjok zoals alleen de rasechte Bataviaan dat moeiteloos produceert en dat het pu bliek dubbel deed slaan van de lach. Een heel fraaie Javaanse dans door Het is de eerste keer na onze Selamatan in 1972 in het Amicitiagebouw, ter ere van ons derde lustrum, dat we weer bij elkaar waren. Verdeeld over de gehele middag en avond kwamen ongeveer 1000 abonnees, vrienden en goede relaties van Tong-Tong in het Congresgebouw in Den Haag ons 20-jarig jubileum mee vieren. Hoewel de opzet van de selamatan toen veel eenvoudiger, gemoedelijker was, bleek dat de "deftigheid" van het mooie Congresgebouw geen inbreuk kon maken op de sfeer die Indischgasten onder elkaar altijd direct weten te schep pen. Wat misschien een officiële receptie had kunnen worden met stijve handjes en gemeenplaatsen, werd een hartelijke ontmoeting van oude vrienden en ken nismaking met tot nog toe onbekende abonnees. Rob Nieuwenhuys tijdens zijn herdenkings-toespraak. Handjes en zoentjes geven

Tong Tong | 1977 | | pagina 4