Ik herinner me INDONESIË TOKO MAS INDONESIA (Nahasa B V.) Juwelen 22 k goud gezette Briljanten Nieuw Import 22 k en 24 k gouden sieraden die prettige en gezonde vakanties, die ik in Salatiga heb doorgebracht. Mijn ouders hadden daar in de "goe de" jaren, vóór de malaise 1929, een buitenverblijf ter beschikking, die de schone naam droeg van "Dulce Do- mum". Het was inderdaad een zoet tehuis, gelegen bovenop een helling van de weg, die van Salatiga leidde naar onder andere, het bekende na- tuurzwembad Moentjoel. Aan de rechterzijde was het huis door een hoge witte muur gescheiden van de naburige kampong. Aan de huis kant liep daar van voor tot achter een overdekte en verlichte galerij, gren zend aan de slaapkamers. Ik zie nog vóór me die milliarden larons, die daar na de eerste regens kermis hielden. Daar hielp geen Flit-spuiten tegen, want had je er een paar honderd dood gespoten, dan kwamen er meteen dui zenden weer op kerkhof-bezoek. El lendige beesten waren dat, want je kon er op die galerij 's avonds onmo gelijk spelen. Of hebt U soms wel eens larons uitgenodigd om mee te knikkeren? Aan de linkerkant van het huis lag, een tierftal meters lager, een riante villa van een zekere meneer Zonne- velt, die er een vreugde in schiep een aantal kwaadaardige honden en tien tallen duiven op na te houden. Die laatsten waren ook al een plaag, want ze gebruikten ons huis en erf om erj hun afval te storten. En dat die rot- honden ook geen lieverdjes waren zal het volgende voorval bewijzen. Op een prille morgen hadden mijn oudere broer Wiet (hij heet eigenlijk Louis, maar in zijn luierjaren noemde hij zichzelf altijd Wietje), jongere broer Frans en ik een fikse wandeling gemaakt in de richting van Moentjoel. Moe van het helling op- en afklimmen kwamen we op de terugweg voor de laatste heuvel, die naar "Dulce Do- mum" leidde. Nauwelijks waren we op de helft van de helling of we zagen, dat het hek van buurman Zonnevelt op een ruime kier stond. Op zichzelf bitter weinig interessant, als daar ach ter dat hek niet die zes of zeven hon den rondhingen, die het gat naar de Gemeentelijke Gezondheidsdienst, De dienst Gemeenteadministratie, Afd. Begrafenissen en sectie Christenkerk hof Kobong. (Dinas Kesehatan Kota, Dinas Tata Kota Bagian Kubur dan Seksi Kuburan Kristen Kobong) terwijl buiten de stad wonenden bovendien nog toestemming moeten vragen aan de politie en de Gouverneur. Na ver kregen toestemming mogen familie leden met eigen mensen de stoffelijke resten weghalen of daarvoor de hulp vragen van de beheerder van genoemd kerkhof. Over de kosten kan men vol gens Suroto zelf komen praten. vrijheid met bloedvergieten wilden vieren. Ik voorzag die rode ellende en riep nog: "Weg wezen!". Maar dappere Wiet en onverschillige Frans liepen door. Ikzelf klauterde als een volleer de aap de steile berm op, die rechts van de weg, bovenaan grensde aan het ruime erf van onze overburen, de familie Cantervisser. Buitengewoon sympathieke mensen, bij wie wij dik wijls kwamen om hun prachtige aqua ria te bewonderen met de meest exo tische vissen. Dit terzijde. Boven ge komen werkte ik mezelf over het sta- lenhekraster en van daaruit volgde ik huilend en gillend het drama, dat zich beneden afspeelde. Eén voor één wurmden de honden zich door de hek opening en trokken wellustig ten aan val tegen mijn twee gebroeders. Tegen deze overmacht waren ze niet bestand en hun verweer was dan ook zielig vergeleken met de rake happen, die werden uitgedeeld. Het werd een ge blaf, gegil en gekerm van jewelste. De kebon van Zonnevelt, die dacht rustig ergens een seroetoe te kunnen roken, kwam gelukkig met een onge dachte snelheid op het rumoer af en wist met een bewonderenswaardige autoriteit de wilde horde weer binnen het hek te krijgen. M'n broers waren innerlijk, maar voor al uiterlijk, duchtig geschonden. Bui ten de beetwonden elders op hun lij ven misten zij een stukje vlees in hun kuiten. Na het binnen hinken werden de wonden thuis direkt met jodium behandeld (lees: overgoten). Het ge jammer was niet van de luchtLaat me er niet meer aan denken De wonden genazen wonderwel vlug hoewel Wiet en Frans er beiden een lelijk litteken aan respectievelijk rech ter- en linkerbeen aan over hebben gehouden. Of andersom, dat weet ik niet precies meer. De zoete weerwraak kwam een drie tal weken later: toen schoten wij grijn zend een twintigtal duiven van meneer Zonnevelt met windbuksen van de nok van zijn dak aan flarden EDWIN K. Het was een stoutmoedig man, die als eerste een oester at. Jonathan Swift Grijs haar is een teken van ouderdom, niet van wijsheid. (Grieks spreekwoord) Als men een lafaard in het gelaat spuwt, zegt hij: "Het regent!" (Libanees spreekwoord) Indonesisch Juweliersbedrijf Diamantair - lid v.d. Diamantbeurs. Ringen: markiesringen, 13, 18, 20, 26 briljanten. Elisabeth model 23 bril janten. Slagringen rozet, rijringen, fantasie etc. Armbanden Stijve armbanden met een, twee, drie rijen briljanten, ster model, rozet model, slangarmbanden etc. (ook verkrijgb. schakel model). Markieshangers: Druiventros, ati, wadjik, peer, rozet etc. Markiesoorknoppen: eensteen tjengkeh model, ster model, rozet etc. RingenKronchongringen, trouwringen, ringen met echt robijn, saffier, jade (giok), smaragd en CATS EYE. Verkrijgbaar losse stenen CATS EYE (biduri panden/cris tobiril). Halskettingkalung model padi, terate, bidji ketimun klassiek, blokjes etc. Hangersmainan met edelstenen, grote ronde hanger met Chinese letter, ati, anker, munt (ringgit mas), Kruis Kuku matjan vishangers etc. Oorknoppen met of zonder steen, tjengkeh, kriool, Shanghai clips peppers etc. Armbanden grote brede Srikit, rantai, plintiran, muntarmbanden, kronchong, tractor armbanden, slangarmbanden etc. Pas aangekomen echt coraal kralen en ringen. Amsterdam Oud Zuid - Albert Cuypstraat 142 - Telefoon 020-71 87 28 na 17.00 uur telefoon 020-72 16 28. Een unieke belevenis met de S.O.C. naar STICHTING OVERZEESE CONTACTEN Stadhouders laan 2, Den Haag. Telefoon 070-469723 b.g.g. 070-291622 en verre landen, anders en minder duur. DJAKARTA retour f 1695,- tot 1995,- Verzorgde reizen langs onbekende wegen. Vanaf 2195,(3 weken) tot 3395,— (31 dagen). 14

Tong Tong | 1977 | | pagina 14