WIE WAT WAAR WANNEER Het was weer zover, het was weer zo diep! lander, die het initiatief nam voor deze restauratie. Dit kerkhof is voor ons Indonesiërs van velerlei betekenis, o. a. van geschiedkundige. Want allen, die daar rusten, nog niet mede gere kend degenen, die in het gehele gewest Atjeh zijn begraven, zijn een bewijs voor de verbetenheid, waar mede wij ons land tegen vreemde overheersing hebben verdedigd in vroegere jaren. Thans staan Nederlanders en Indone siërs gelijkwaardig voor het Interna tionale Forum; tussen hen is reeds een band van vriendschap gesmeed. De begraafplaats Peutjut te Banda A- ceh zal een "gouden brug" moeten vormen, teneinde steeds aan deze ver bondenheid te doen herinneren. Het Dagblad "Waspada" te Medan van 17/ 2 nam mede de boodschap in het Atjehs met Indon. vertaling op. (Abé) (Aboe Bakar) Deze nieuwe rubriek dient UITSLUITEND voor: Opsporing of informatie over personen. Bekendmaking van bijeenkomsten, reünies en alle NIET- COMMERCIËLE gebeurtenissen. Inlichtingen over diverse onderwerpen. Gratis aanbiedingen niet tegen geld of anderzins. Alle oproepen onder deze rubriek met duidelijke opgave van naam en adres. Voor abonnées en niet-abonnées geldt het tarief f 5,per oproep/aanvraag. REDACTIE TONG TONG. EXTRA BEWIJSNUMMERS UITSLUITEND TEGEN BETALING I Wie heeft voor mij een goed maar gemakk. recept voor wafelkoek, zoals die in Indonesia wordt verkocht. Ik heb een wafelvorm gekregen, maar kan helaas geen wafels maken. Bij voorbaat hartelijk dank. Mevr. L. Haighton, M. C. Addicksstr 20 Hs., Amsterdam, tel. 020- 11 37 60. Wie kan mij helpen aan de tegenwoor dige verblijfplaats van: Grace Westen dorp - voor de oorlog in Sb. (Soera- baja) gewoond hebbende in de v. Ho- gendorplaan? Wie weet iets van de meisjes Luksemburg? o.a. uit kamp Semarang? Kent iemand mw. Dora Alfonso - (Philippijnse van geboorte)? Gaarne berichten hierover aan: Mw. Helly Lioni, Willem de Zwijgerlaan 82 ll-Amsterdam (of tel. 020-1280 18 na 6 uur). Wie kan mij aan het adres helpen van Cécile Winowatan; in de japp. tijd heb ben wij samengewoond, eerst in Goe- noeng Sahari, later in Schoolweg Nrd., alwaar haar oudste dochter Alice is geboren; haar man heet Piet Kroese. Brieven aan Mevr. L. Haigton. M. C. Addicksstr. 20 Hs., Amsterdam, tel. 020 - 11 37 60; hartelijk dank. Wie kan mij aan het tegenwoordig adres helpen van Jentina (ook wel Tine genoemd) Steenbergen, gehuwd ge weest met Kerr en een zoon hebbende John Kerr genaamd. Laatstelijk (1950) gewoond hebbende Surabaja, Legoen- distraat 10-12. Brieven onder nr. 2748. Wie kan mij aan het tegenwoordige adres helpen van Theodora (Dora) Overklifft-Damwijk, laatstelijk gewoond hebbende Grote Kalongan 30 te Soe- rabaja. Brieven onder nr. 2749. Contact gezocht met: Carla Frey, Car- la Kruysboom, Ineke Pereira, Meta Burke, Nelly Jansen, Rissa Pantouw, Trees de Roode, Lijntje v.d. Markt en Toetie Soei, allen laatstelijk gezien in 1949 op de Joh. Gabrielschool, v. Sandickstr. te Surabaia, door mevr. J. Bieler-Reintjes. Clavecymbelstr. 68- b, Maastricht. Tel. 043-3 45 18. REÜNIE H.B.S./A.M.S. MALANG Oud-docenten en -leerlingen èn vrien- "Da's lang geleden, dat 't zo geregend heeft den houden op zaterdag 16 april 1977 te Amsterdam hun 8e reünie. Opgave bij: de secretaris van het reüniecomi té Tavenu, E. F. Meerdink, Junolaan 6, Dordrecht. Contact gezocht met ex-kongsigeno- ten: P. v. Dongen, Ginus, A. v. Wijn gaarden, J. v.d. Tuin en Ch. Middleton. 1940-1945 Belawan kamp-Tanbuyzayat en verder. Inl. J. Keijser, tel. 08360 - 2 54 82 (na 18.00 uur). (lees verder pagina 22, 3e kolom) Deze vrij recente plaatjes uit Jakarta van Rogier laten aan duidelijkheid niets te wensen over: het is weer zo ver alle straten blank. Dat blank bij wijze van spreken dan, want in welke grote stad stroomt de regen nog blank neer? Jakarta s straten (niet allemaal geluk kig) veranderen bij elke bui in brede kalistromen, op sommige punten kan men zelfs een duik van 2 meter nemen. Maar deze straten (kent u ze?) staat het er nog vriendelijk bij en zijn het altijd weer de kinderen die de pret ervan inzien. Er wordt weldegelijk hard gewerkt aan betere riolering, uitbaggeren van afwateringskanalen, maar hoeveel natte moessons zullen er nog moeten passeren voor Jakarta (en andere grote steden) goed droog staan? Het grapje van Poirrié, rechts boven, slaat duidelijk op een situatie in een ander werelddeel

Tong Tong | 1977 | | pagina 17