Indische Familienamen 1937 KONING GOUDDWERG 1977 Naar Indonesië? DOOR D. A. VISKER Een interessant boekje, niet slechts om in te kijken maar om te bezitten, is dit naslagwerkje, uitgegeven door het Indisch Familie Archief te Den Haag. Leuk als verjaarscadeautje of voor Oom Wim of tante Do, die het zo dik wijls hebben over hun overgrootouders! Het bevat zeer lezenswaardige infor matieve stukjes over namen en "naam pjes" over de bekende omkeringen en dubbele namen, en nog veel meer. Een schat aan feitenmateriaal over ge slachtsnamen, familiewapens, alles met betrekking tot de Europeanen van het vroegere Nederl. Indië. Daardoor is het een wegwijzer gewor den voor de liefhebbers van familie onderzoek. Het boekje geeft een in leiding tot het Indisch Familie Archief, zodat we daar ook wat meer over te weten komen. Als zodanig is het een unieke bron van informatie. Bij het zien van de vele gegevens, die nu reeds zijn bijeengebracht en in veilige bewaring ben je onwillekeurig blij; het had niet veel gescheeld of dit alles was al verloren gegaan! Achterin treft de lezer een complete nieuwe Index van het I.F.A. met op gave van de aanwezige familiedos siers van bijna tweeduizend Indische families! Het boekje is iets, dat de bezitter vaak zal gaan raadplegen en nooit uitleent. Sajang, als U er geen van koopt! Niet alleen aantrekkelijk door de mas sa informatie, maar ook omdat het boekje de lezer wil aansporen zijn eigen familiegegevens eens te ver zamelen en in het I.F.A. te deponeren. Daar komen zij in gezelschap van de "oude" gegevens van Uw familie, ze zijn van direkte waarde voor serieuze onderzoekers en blijven veilig voor de nakomelingen bewaard. De schrijver van dit nuttige boekje, "Dick" Visker is voor ons geen onbekende, hij is in deze zaken goed thuis. Via recht streekse correspondentie zijn velen reeds geholpen bij hun familieonder zoek. Zijn reddingsoperatie van de In dische genealogische gegevens is al in ruimere kring bekend. Samen met enkele vrienden, die vrijwillig helpen gaat hij met dit werk gestadig voort. Het boekje "Indische Familienamen" is verkrijgbaar bij Boekhandel Tong Tong en bij het Indisch Familie Archief. Vreelandsestraat 14, Den Haag. (giro 69 91 90 t.n.v. D. A. Visker). De prijs is slechts 4,95. Wij helpen U GRATIS Inlichtingen te ver zamelen voor Uw familiestamboom. Wilt U s.v.p. Uw medewerking hieraan verlenen door zelf op te geven wat U van de be treffende familie weet. U kunt daarvoor een model aanvragen. Voegt U altijd een gefrankeerde, zelf geadresseerde envelop pe bij I INDISCH FAMILIE ARCHIEF Vreelandsestraat 14, Den Haag, tel. 070 - 45 44 06. NUTTIGE HOBBYISTEN Er zijn mensen die schaeps- en vliegtuig modellen nabouwen, treintjes laten rijden, postzegels, vlinders en lucifermerken ver zamelen. Ik hoorde zelfs dat iemand spin- newebben verzamelde, hoewel ik meer ge loof aan een streng bevel van zijn vrouw dan aan een spontane hobby. Voor Dick Visker (boven) is het verzamelen van In dische familienamen meer dan liefhebberij. Het Indisch Familie-archief dat hij 5 jaar geleden op eigen kracht en kosten begon in de Vreelandsestraat in Den Haag is langzaam maar zeker een dienstverlenend bedrijf aan het worden, waar ieder die be hoefte heeft aan naspeuring van een naam, terecht kan. Duizenden familienamen zijn in de loop ter tijden gerangschikt in kaarten bakken en dossiers en het werk zou Visker boven het hoofd groeien als hij niet kon rekenen op medewerkers met dezelfde hobby. De heer van Rheden (gepensioneerd, rechtsboven) en J. Leembruggen (nog werk zaam) spanderen iedere maandagavond hun vrije uren aan het archief. Dinsdag "be werkt" Dick Visker (ook nog niet gepen sioneerd) het Centraal Bureau voor Statis tiek voor gegevens en zaterdag duikt hij in de Koninklijke Bibliotheek waar hij uit boeken, jaargangen en oud documentatie materiaal de aanvulling voor zijn archief Koning Gouddwerg Toen kleine Eko gejokt had De betoverde prinses Drukkerij Masman Stroink te Semarang verzorgde de eerste uitgave. Jan Chevallier tekende de sfeervolle illustraties. Op een lEVVO-basar in het Logegebouw, werd het sprookjesboekje "ten doop gehouden". Het was 1937 en niemand dacht aan een oorlog. Enkele jaren later brak die uit, de bezetting was géén sprookje. In het wijkgebouw "Prinsenhof", Eykmanlaan 431 te UTRECHT, waar op 22 en 23 april de PASAR SENANG gehouden wordt, kunt u in de bene denzaal tussen 11 en20u. kennis maken met schrijfster Leonore George! "Koning Gouddwerg" nu in offsetdruk kost f 8,75 (per post f 11, "Het zelfgedolven graf van neerlands glorie" en "Herrijzenis niet ge wenst" kosten samen f 37,50 (per post 43,Over dit geschied kundige "tweespan" is L.G. genegen op verzoek een lezing te houden! Postgironr. 457 123 t.n.v. L. George, Den Haag. Telefoon 070 -66 47 06. Vele reisbureaus dingen naar uw gunst; de beste verdienen uw ver trouwen. WIJ bieden wat u zoekt: een veilige en voordelige reis per KLM, Garuda of Singapore Airlines, een fijn verblijf in het land dat u dierbaar is, deskundig advies voor u de reis begint en begeleiding onderweg. Wendt u daarom vrijblijvend tot: DOES TRAVEL SERVICE Van Woustraat 115 - Amsterdam - telefoon 020-73 21 38 7630 63 7

Tong Tong | 1977 | | pagina 7