-of §<r "Ze zijn er weer, draaien maar. f 26,50 Inclusief porto 30,- LOUIS WAGENAAR, OUD MARINE-KLANT AURORA TRAVEL SERVICE B.V. (geschaafd ijs) Te vullen met gewone ijsblokjes, een kind kan er mee overweg. Maak voor de warme dagen en alle feestelijke momenten uw eigen IJS SJANGHAI. Recept bij de gebruiksaanwijzing. Zolang de zomer duurt, gratis erbij een flesje rozen essence I Ze vliegen weg, wacht niet te lang met uw bestelling Toko Tong-Tong, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. Tel. 070-54 55 00, giro 6685 Sinds een jaar of twee sta ik in contact met Louis. Hij heeft het erg moeilijk in Indonesië. Vanwege het feit, dat hij zware asthmalijder is, is hij afgekeurd voor alle diensten. Enige bron van inkomsten is voor hem, het verkopen van es-sirop! Louis, heeft na zijn krijgsgevangenschap bij de M.B.A. gediend, met de officie ren en onder-officieren Laroix, van Duim, Pieters, Engelberts, Speet en Hessink. Ik wil jullie allen vragen, maar vooral zij die met hem hebben gediend of heb ben gekend, laat nog één keer de zon volop in zijn grauw bestaan schijnen door hem geld te sturen I Jullie kunnen het via mij doen, maar leuker is het voor hem als het naar hem wordt gestuurd en als hij daarbij een brief krijgt, van zijn kontjoo's I Op het postkantoor zijn internationale postwissels te krijgen. Zijn adres luidt: L. Wagenaar, Jl. Panglima Soedirman No. 1, Turen/Malang Se latan, Jawa Timur, Indonesië. Ik-hoop, dat velen van jullie aan deze oproep ge hoor zullen geven. Kamsjah. Chris Simon N.B. Mocht het voor U gemakkelijker zijn: U kunt uw bijdrage ook naar de Bruine Bus van Tong-Tong (giro 6685) sturen met vermelding: voor L. Wagenaar. Wij zenden het geld door, tezamen met andere bijdragen. Niets maakt voor ons de dag zo zwaar als het vinden van een over lijdensbericht onder de dagelijke post. Het klinkt onwaarschijnlijk voor ande ren, maar voor Tong-Tong heeft elke naam een bekende klank. Elke naam vertegenwoordigt een punt waaraan een van die duizenden draden van vriendschap en saamhorigheid heeft vastgezeten. Zo'n aanhechtingspunt is Edwin Kie- meneij (geboren in Semarang 1923) uit Deurne geweest. Hij overleed 30 juni J.I. "Edwin K." onder die naam kende u de schrijver van die kostelijke jeugd herinneringen (de laatste in TT dd. 1 mei "Tokeh"). Hij was nog niet zo lang abonnee, maar van het begin af enthousiast meelevend, wat het beste blijkt uit zijn bijdragen. Wij zijn dankbaar hem gekend te heb ben, dankbaar voor al die prettige momenten die hij met ons wilde delen. Voor degenen die hij achterliet zal het verdriet groot zijn, maar ongetwijfeld worden verlicht door de herinnering aan zijn blijmoedigheid. Red. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiii!i!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiNiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!muiiiiiiiinii| PASAR MALAM-WAARTS IN 1977 Deventer 2 t/m 4 sept. 1977 (gehouden ter gelegenheid v.d. herdenking v.h. feit, dat 500 jaar geleden het eerste boek in Deven ter gedrukt en uitgegeven werd.) op "de Worp", in Deventer. Beverwijk 15-16 okt. 1977 (in de Veilinghal, Parallelweg 49) za. 15 okt. van 12.00-01.00 uur en zo. 16 okt. van 13.00-24.00 uur. Nog veel plaatsen volgen: Venlo, Maas tricht, Alkmaar, Haarlem. RECTIFICATIES I. In de opgave van ontvangsten voor de Poekoel Teroes Pot in TT no. 20, werd de naam J. D. van Voort opge nomen. Dit moet ten rechte J. D. van Oort zijn. II. In het artikel "Bandoeng omstreeks de eeuwwisseling" (TT no. 20, pag. 26) moet in de derde kolom i.p.v. "écou- ter" staan: "ecarter". SOETILS EN SEROKS UIT DE SCHADUWWERELD Soetils en seroks (Ind. bak- en braad- gerei) hebben de eigenschap een men senleven mee te gaan en onze eeuwi ge gehechtheid te verdienen. Mijn keukengerei nam ik mee uit Indonesië en eerdaags vieren mijn ijzeren schep pen hun zilveren jubileum en ze zien er zowaar schoner en glanzender uit dan toen ik ze kocht op de pasar! Ze worden gemaakt door eenvoudige handswerklieden, kosten weinig aan J Aurora Travel Service b.v. kan, als Indonesië-specialist bij uitstek, uw droomreis tot werkelijkheid maken, j Ontdek de sfeer en de charme 1 van bestemmingen in het verre Oosten als de Filippijnen, Hongkong, India, Japan, Singapore, Sri Lanka, I Taiwan of Thailand. Ook voor bestemmingen in Amerika, 1 Canada, Australië, of Nieuw Zeeland, kunt u bij ons terecht. I Aurora Travel Service b.v. staat voor individuele vakantiereizen (geen| massatoerisme) y zakenreizen een puur persoonlijke aanpak: wij bespreken voor u plaatsen] bij die luchtvaartmaatschappij 1 die voor üw reis het meest in j aanmerking komt (bijv. KLM, Garuda, Qantas, Singapore j Airlines, Thai Airways, Lufthansa] en Japan Airlines.) complete service (reisverzeke-| ringen, hotelreserveringen, visabemiddeling). Voor familiebezoeken retours Amsterdam-Jakarta en Medan per lijndienst vanaf 1.700, De dames Anita Hoeboer en Ans Fanggidaej en de heer Wim Simon zullen u gaarne alle inlichtingen verstrekken. Kantooruren: B maandag t/m vrijdag 09.00-16.45 uur I 1 zaterdags 09.00-12.00 uurg Clauskinderenweg 28 Amsterdam - Osdorp 1018 Tel. 020- 19 93 77 19 93 96 j liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil materiaal en zijn simpel van construc tie. Maar bovenal: ze bezorgen de makers hun dagelijkse porti nasi en ons Indische huisvrouwen veel gemak. Misschien worden er nog wel eens met ontwikkelingshulp super-soetils en seroks van stainless steel gefabri ceerd, met deze zending heel bruik baar gemaakt "scrap" zullen wij toch ook best geholpen zijn. Alle oneffenheden, roestplekken laten zich makkelijk wegschuren en poetsen en hoe langer in gebruik hoe gladder en glanzender ze worden. Het is de olie die het 'm doet! Soetils in 3 maten 2,50 en f 3,50 p. stuk, iets smallere en kleiner. Seroks 2 maten, beide f 3,50 p. stuk. 22

Tong Tong | 1977 | | pagina 22