getrouwd: ^Qocjier en Voor de 22e maal: POEKOEL TEROES cJ-uweiieróbedry} 't Carillon pillllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllM U zult Rogier altijd gewaardeerd hebben om zijn scherpe oog voor mooie plekjes op de juiste momenten. Het is ons daarom een groot genoegen u dit keer het mooiste plaatje, op het mooiste moment van Rogier's leven, sinds hij in Indonesië woont, voor te houden. Een foto die hij echter niet zelf maakte. Op 21 juni j.l. trouwde Rogier met de mooie (en lieve) Sri Udjianti, een Javaans meisje uit Djokja en dit is hun huwelijksfoto. De enige die we u kunnen laten zien, want Rogier zat een dag later in het vliegtuig voor een bliksembezoek aan Nederland en hij zou na terugkomst snel meerdere foto's ontwikkelen. Met de gedachte aan zijn Javaanse tjang van wie hij erg veel hield, zou Tjalie zijn Javaanse schoondochter met liefde in zijn hart sluiten. Moge hun verbintenis een symbool zijn van diezelfde genegenheid, begrip en verbondenheid, die wij uit Indië altijd zullen blijven voelen ten aanzien van ons geboorteland en onze oud-landgenoten. Gods zegen voor Rogier en Udji Boon! Lilian Ducelle iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminim Alsof het pas gisteren was - zo herinneren wij ons de feestelijke vie ring van het twintigjarig bestaan van Tjalie's schepping, het Tijdschrift Tong-Tong. En nu verschijnt alweer het eerste nummer van de 22e jaargang I Volgens alle rationele berekeningen hadden wij allang dood en be graven moeten zijn. In overdrachtelijke zin dan. De kring van hen, die in Indië geleefd en gestreefd hebben, wordt immers, vanzelfsprekend, hoe langer hoe kleiner. En toen ook Tjalie, de ziel van wat men de Indische kolonie zou kun nen noemen, ons ontviel, schenen de dagen van Tong-Tong geteld. Maar Lilian zette met onbezweken trouw het werk van haar man voort... en Tong-Tong bleef op de been. De gaten, die de dood in onze lezerskring sloeg, werden op haast wonderbaarlijke wijze gevuld. Verfrissend is daarbij de belangstelling van vele, meest jonge Neder landers, die nooit in Indië zijn geweest, maar wie de historie van de Nederlanders "buitengaats" interesseert. Inspirerend is ook de groei ende erkenning van Tong-Tong als een bron voor de geschiedenis van de koloniserende volkeren. Tenslotte zijn het nog altijd onze lezers, die Tong-Tong "maken" en die het blad een geziene gast doen zijn, ook onder degenen, die geen persoonlijke ervaringen hebben met Indië en Indonesië. Aan al deze bekende en onbekende schrijvers, bij de aanvang van de 22e jaargang nogmaals onze dank. "Poekoel Teroes! is en blijft ons devies! JHR VACANTIE REDACTIE Wij maken onze lezers erop attent, dat onze hoofdredacteur, de Heer J. H. Ritman, van 28 juli tot 24 september afwezig is. Men wordt verzocht corres pondentie zoveel mogelijk op te schor ten tot na zijn terugkomst, daar deze anders onbeantwoord blijft liggen TONG TONG blijft open en draait doorWe gaan niet allemaal met va- cantie, maar er zijn in juli/augustus toch heel wat medewerkers weg; zodat zij die achterblijven dubbel belast wor den. Wilt u ons helpen door zo min mogelijk op te bellen, bestellingen kort en duidelijk per briefkaart te doen en geen spoedbezorging te verwachten? LEBARAN De Lebaran (einde van de Islamitische vasten) valt dit jaar op 15 en 16 sept. (loopt van 18.00 uur op 15 sept. tot 18.00 uur op 16 sept.) De Ramadan (vasten) begint op 17 augustus. Briefkaarten met Indonesische tafreeltjes in kleur 1,50 p. stuk met env. 6 stuks 9,incl. por to. In de winkel 6 stuks 8, Padi-briefkaarten, div. tafrelen p. st. 3,50 6 stuks 21,incl. porto. Kunstkalender Indonesië 1978 (zie ons blad) 14,50 porto f 1,70 Een vriendelijke aansporing van een lezer: "Poekoel teroes sampé kri- poet dan miering, autau em- bernja botjor!" Dat liegt er niet om, zelfs Kra mers woordenboek hadden we er niet bij nodig. Met djamoes houden we het kripoet worden af en u weet dat plastic emmers haast nooit lek raken! Poekoel teroes in de 22ste jaar gang, ook voor U goede sobats, lezers en lezeressen! Tel. 070-45 11 45 Thomsonlaan 108 y Den Haag Fabrikant van alle Indische sieraden in 22 en 24 karaats goud. Markiesringen Zware halskettingen Schakelarmbanden Slangenarmbanden Slangenringen Krintjing armbanden Briljanten ringen Briljanten oorknoppen Kabaja Spelden Trouwringen Sebelah rotan armbanden DOOR ONS FIJNE HANDWERK BRENGEN WIJ DE MOOISTE COLLECTIE VAN NEDERLAND.

Tong Tong | 1977 | | pagina 3