Bungalow, villa of appartement aan de Spaanse sinaasappel- en citroenkust Denia-Groep? de Denia-Groep de Denia-Groep De Denia-Groep minimummui het feit dat de onderwijzer (thans het gezag) niet meer te vertrouwen is, geen achting meer waard is, die het hem deed. En nog steeds doet in grote en kleine zaken in deze maatschappij. Die nochtans de brave hendrik blijft uithangen. Ja, inderdaad loopt ons leven af. En na onze dood kunt U zeggen: voortaan van de doden niets dan goeds, en de rekening verscheuren. En geen erfge naam die erom zal procederen. Want men is er al zó lang aan gewend ge raakt: dat beloften niet worden nage komen (Ombuds-verhalen zitten stamp vol bewijzen van de "linke" beloften en de even "linke" ontwijkingen waar mee die goeie burgerij met veel woor denpraal van wetten en subartikelen van wetten wordt afgewimpeld. En niet voor niets was dat trieste lied je zo populair: "Als je mekaar dan niet vertrouwen kan/Waar blijf je dan; waar blijf je dan!" Zeg daarom niet te gauw dat Tong Tong anti-Nederlands is. Die boesoe- ke leugen heeft eerder succes gehad, maar NU niet meer, want Het Valse Woord is een structuur-facet van de hele westerse beschaving, die immers zo braaf "Nie Wieder Krieg" wil en in miljoenen slangen de leugen van het woord heeft losgelaten. We kunnen er al lang niet meer uit. Het is in de rechtsvoering geïncorporeerd en in het proces tegen Nixon staan de juristen van het pro met hetzelfde Wetboek tegenover de juristen van het contra. En geen van beiden weet de Waarheid meer. En deze hele wereld zit als voor heen alweer likkebaardend te wachten op het moment dat de zoveelste zon debok zal vallen (fout of niet fout of half fout) en dan zijn Wij, braven, alle maal van de zonde en de schuld ver lost! Mijn God, worden we dwars door eeuwen en milleniums niet wijzer? En zijn wij intussen té ver afgeraakt van de behandeling van de klachten van de briefschrijvers in Hoofdstuk I in de vorige Tong Tong? Neen, wij zijn al- nuiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiinniNi!iiiiiiiiiiiiiiiinmiiiiiiii!iiiiiniiiiiiiiNiiiiiiiiiNiii| EEN CHARMANTE VERJAARSKALENDER getekend door Yvon Noordam Weygers (Gambarini) 6 fijne pentekeningen van In- dische bloemen en vruchten die j u alle blijde dagen helpen ont- houden. Een welkom geschenk voor iedereen, speciaal in De- cember! f 6,porto f 1,70. leen erg diep MOETEN gaan bij het volgen van ons spoor naar de oorza ken van zoveel Indische moeilijkheden en ellenden. Vergis U verder weder om niet. Hier is niet Tjalie sendiri aan het woord, maar U zelf: de som van tienduizend lezers en lezeressen door vele jaren heen. Naar wie ik heb ge luisterd zonder mij te laten afleiden door groepen of klassen of soorten, maar door de mens zelf in zijn vaak eenvoudigste gestalte. TJALIE ROBINSON JUBILEUM SHOW STENEN SLIJPEN De Nederlandse Lapidaristen Club is een "slijpclub" in de ruimste zin des woords. De verzamelaar, de onderzoe ker, de sieradenslijper en vele ande ren vinden in deze vereniging een ontmoetingspunt. Wie zelf machines wil bouwen of wie zijn eigen vitrines wil maken, vindt steun en advies bij anderen. Slijpwedstrijden, exposities van eigen werk en het maken van excursies, dit alles behoort mede tot de activiteiten van de N.L.C. Een kleine selecte bi bliotheek met boeken en tijdschriften staat ten dienste van de leden. Voor beginners zijn er slijpcursussen. De N.L.C. wil dit alles stimuleren om dat ze weet, hoe belangrijk een goede vrijetijdsbesteding op dit moment is en steeds meer worden zal. Voor alle geïnteresseerden daarom de mededeling, dat het 2e lustrum van de N.L.C. gevierd zal worden op zondag 25 september 1977 in het Nederlands Congresgebouw te Den Haag. met een grote stenen-slijp-show en internationale mineralenbeurs. Men kan daar o.a. kijken naar: alle mogelijke manieren van zagen, slijpen, polijsten en facetteren; ver werken van stenen tot sieraden en gebruiksvoorwerpen; zelfbouw van zaag- en slijpmachines; diamantkloven enz., enz. Ook is er voor kinderen (en ouderen) de mogelijkheid om zelf het slijpen op glasplaten te beoefenen. Op de beurs kan men terecht voor het uitbreiden van de eigen verzame ling of het aanschaffen (evt. ruilen) van zelf te bewerken materiaal, ledereen is van harte welkom op deze manifestatie, die geopend zal zijn van 10-17 uur. Toegangsprijs 2,50. Zoals de goede zeden, om zich te handhaven, goede wetten nodig heb ben, zo hebben goede wetten, om na geleefd te worden, ook goede zeden nodig. - Machiavelli. Betere en één uitgebreide solide informatie maar dan ook van A tot Z, verstrekt U Pr. Hendrikkade 20-21, Amsterdam. Telefoon 020 -24 41 25 25 85 73, Gebouw Mercurius, telex 14525 Vraag per omgaande onze 45 pagina's dikke kleurenbrochure vergelijk dan, en nu alvast een handdruk van uw serieuze partner aan de Costa Blanca-, biedt U een SPECIALE ZATERDAG EN ZONDAGSERVICE van 10-14 uur. Pak nu de telefoon of schrijf! 17

Tong Tong | 1977 | | pagina 17