Een nieuw tehuis voor gerepatrieerde bejaarden "INGET MATI" „AD PATRES" Fa. Johs. Ouwejan Zn. WINNAARS EN OPLOSSING PUZZEL IV In 's-Hertogenbosch wordt op 1 oktober a.s. een nieuw gebouwd bejaardenhuis voor gerepatrieerden in gebruik genomen. Het gloednieuwe huis omvat 115 bed den met daarnaast 32 flatjes voor zelfstandig wonende gerepatrieerden. Het huis wordt ongetwijfeld het mooiste bejaardenhuis van Den Bosch. Het is zowel prachtig als gunstig gelegen. In de stad en toch met straks een fraaie tuin er omheen. De nieuwste snufjes op technisch en bouwkundig gebied zijn aanwezig. De kamers zijn groot, elk voorzien van zonnescherm en balkon. Er zijn wooneenheden voor één persoon en voor echtparen. Elke wooneenheid omvat een goed uitgeruste kitchenette, een hal met garderobe en een goed in gerichte badkamer met toilet en douche. Alle dagen wordt er vers gekookt en op een aantal dagen per week een Indisch menu. Er zijn vele ontmoetingsruimten, een eetzaal, een dagkapel en een bij zonder goed uitgeruste bezigheidstherapie. Verder is er een kapsalon, een pedicure en een toko. Voor de liefhebbers die graag nog eens uitgebreid zelf willen koken is er een grote volledig uitgeruste z.g. sambalkeuken met diverse gaspitten waarop in vele wadjans zelf lekkere dingen kunnen worden klaargemaakt. Maar het belangrijkste is wellicht dat de gerepatrieerden zich niet aan het huis behoeven aan te passen maar andersom. Het doel van het huis is een eigen leefsfeer te bieden waar men zichzelf kan zijn en naar eigen inzicht zijn eigen leefwijze kan volgen. Men zal in het huis veel terug vinden van wat men kende. De ontspanning in het huis is eveneens daarop gericht. Voor hen die blijvend intensieve verzorging behoeven (b.v. in rolstoel) zijn er 5 aangepaste kamers. Daarnaast is er een ziekenboeg van meerdere kamers. Het personeel is ervaren en deskundig. Het heeft reeds jarenlang gerepatrieer den verzorgd. De eerste bewoners zullen de bejaarde gerepatrieerden zijn uit huize Trianon te Breda en St. Jan Baptist te 's-Hertogenbosch, die beide m.i.v. 1 oktober a.s. gesloten zullen worden. Er zijn, althans op dit moment, nog enige kamers en flatjes vrij maar uitsluitend voor gerepatrieerden. De lijst van gegadigden wordt volgens volgorde van binnenkomst der aaanvragen afgewerkt. Zij die nu niet aan de beurt zouden kunnen komen blijven toch als eersten in aanmerking komen. Korte tijd na de openstelling bestaat de stichting die het bouwde 25 jaar. Zij stichtte het eerste huis van bejaarde gerepatrieerden in het land van de ruim 20 die er geweest zijn of nog bestaan en zij opent waarschijnlijk ook het laatste. Liefdevolle handen van de gezamelijke bewoners van haar 4 tehuizen hebben een prachtig wandkleed vervaardigd dat zij de jubilerende stichting zal aan bieden. Het huis hoopt nog lange jaren onze bejaarden een echt tehuis te bieden. DE JAPANSE BURGERKAMPEN "De Japanse interneringskampen voor burgers gedurende de tweede wereldoorlog", door Dr. D. v. Velden. Een uitgebreide, boeiend geschreven documentaire over dit onderwerp. Verkrijgbaar bij Boekh. Tong Tong. f. 75,- f 5,- porto iiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiii!iii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiii!iiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuii 18 Begrafenis- en Crematie-Onderneming Opgericht 1924 ROUWKAMERS en ONTVANGKAMERS AIRCONDITIONED Kantoren: Fred. Hendriklaan 7 Den Haag, Tel. 070-556427 (3 lijnen) Het was blijkbaar een zeer zware klus, deze laatste puzzel, want van de toch al spaarzame inzendingen bleken er uiteindelijk slechts vier juist te zijn. Van harte gelukgewenst en een wel gemeend bravo aan: Mej. L. H. Bouman, Elisabeth Brugsma- weg I/405, Den Haag; Marisa van Dijk, Walstraat 41, Deventer; A. A. van Ra- venswaay Claasen, Lobelialaan 165, Den Haag; K. van Dijk, P. H. ter Meu- lenplantsoen 2, Lonneker. U ontvangt als prijs een Tong Tong waardebon van 25, Dient nog te worden vermeld dat er een klein foutje in deze laatste puzzel is geslopen; nl. nummer 63 verticaal, rivier in Nederland, aangeduid als Lange in het Grpot Puzzelwoorden boek van de Uitg. Sari, en ook als zo danig door de puzzelmaker gebruikt, had moeten zijn Linge. Bovenstaande prijswinnaars hadden allen Linge inge vuld, met als consequentie dat het corresponderende horizontale woord anim in plaats van anam werd. Wij rekenen dit echter als goed daar het een fout onzerzijds betrof. Alle andere inzenders waren al elders over een woord gestruikeld. OPLOSSING PUZZEL: Horizontaal: 1. sampurna; 8. smarting; 15. oeroud; 16. Tirool; 17. BB; 19. taure; 20. alsof; 21. HN; 22. oog; 24. team; 25. daim; 26. pag; 27. trap; 29. ngeriap; 31. duik; 32. Argob; 34. anion; 35. suara; 36. ge- eerd; 38. den; 39. alikas; 40. Elsnora; 42. olifant; 43. Kelamarin; 44. sam- bang; 48. angstig; 53. isarat; 54. als; 56. gelora; 57. eclat; 58. steeg; 60. Ramon; 61. reis; 62. stengel; 64. pand; 65. dek; 66. spil; 67. anam (wordt anim); 69. tir; 70. ut; 71. okapi; 72. nonoh; 74. eu; 75. haasje; 76. degeen; 78. fokstier; 79. agerding. Verticaal: 1. sabotage; 2. mo; 3. pet; 4. urat; 5. Rouen; 6. nuraga; 7. ademend; 8. sta dion; 9. Milaan; 10. arsip; 11. room; 12. tóf; 13. il; 14. gangkast; 18. borrel; 21. hairan; 23. gages; 26. püaka; 28. poen; 30. rietmolen; 31. vogel; 33. bro kaat; 35. slinger; 37. Drent; 39. aling; 41. alg; 42. ora; 44. sierduif; 45. as ceet; 46. malik; 47. bras; 49. slap; 50. tomat; 51. ironie; 52. gandrung; 54. atelier; 55. seganda; 58. stipje; 59. ge noeg; 62. spasi; 63. Lange (wordt Linge); 66. skat; 68. moer; 71. OAS; 73. hed; 75. HK; 77. Nl. Door het dalende animo voor de T.T. Puzzles hebben wij besloten deze voortaan alleen in de dubbele Tong- Tong-edities te plaatsen, dus pas weer in het Kerstnummer.

Tong Tong | 1977 | | pagina 18