ONTWIKKELINGSHULP KIMM Indische spekkoek Pasar Mal am Haarlem Internationale Samenwerking. Derde Wereld. Ontwikkelingshulp. Allemaal ter men die op de Westerse belastingbetaler werken als de bekende rode lap op een stier. Want hij vindt dat er maar raak met zijn zuurverdiende centjes om gesprongen wordt, ook al omdat volgens de berichten het grootste deel van die centjes toch niet terecht komt bij diegenen die het eigenlijk het hardst nodig hebben en voor wie het bedoeld is. Aan de andere kant van de wereld zit ondertussen een hulpbehoevende natie niet minder te knarsetanden vanwege de volgens hen allesbehalve gekregen "hulp". Want die bestaat meestal voor het grootste gedeelte uit een handelscontract voor dingen die ze eigenlijk niet eens zo hard nodig hebben en die ze eigenlijk veel goed koper kunnen kopen in een ander land als ze "baar geld" gekregen had den De Elsevier had in april jl. een pracht- verhaal als cover over de dolle avon turen van min. Jan Pronk en zijn Ont wikkelingshulp. En ergens in dit hoogstinteressante verhaal zegt de Minister: "In elk geval ben ik één van de weinigen geweest die iets aan In donesia gedaan heeft;;" Deze uitlating lezend en de frustraties kennende van de Ontw. Hulp van Oost en West dacht ik: Tsk, tsk, tsk! Maar wie schetst mijn verbazing als ik korte tijd later op het kleine pasar- tje van Kasongan loop en daar dit alleraardigste "bewijs" zie van Jan's opmerking en bovengenoemde frus traties! Ik koop het kleine lampje na tuurlijk terstond en dit prachtbewijs van Ontwikkelingshulp heeft nu ge woon een ereplaatsje in mijn huis! En omdat U het misschien niet zo zou kunnen zien, laat me daarom dit be wijsstuk even aan U uitleggen. Laat ik beginnen met de beide frustraties. De Westerse maar eerst. De Wester ling zegt dus dat het niet bij de juiste persoon terecht komt. Korrekt! Want alleen in de grotere steden heb je elektriciteit en dus kan alleen daar de gulle gift van de gloeilampjes ge bruikt worden. Dan die Friese vlag Poedermelk. Ook daarvoor kan je be ter in de grote stad zitten. Daar heb je de meeste industrie. Heb je kans op een vaste baan. Vast inkomen en dus centjes om die peperdure melk te kunnen betalen...(Rp. 950 p. blikje f 6, Nu die Oosterse visie en/of frustratie. Men heeft hier eigenlijk weinig aan zo'n "eindprodukt" als een lampje of blikje melk. Men zou hier veel liever een dam willen hebben om elektrici teit te kunnen maken. Als die er is halen ze in Hongkong en Japan wel veel en veel goedkopere gloeilampjes! En i.p.v. die blikjes zouden ze veel liever een paar goede koeien en stie ren willen hebben. Om hun eigen vee stapel te verbeteren zodat ze over een tijd geen melkpoeder nodig heb ben maar verse melk kunnen consu meren! Want als je mij vraagt heeft 99% van de bevolking hier na de korte moedermelkperiode nooit meer een droppie verse melk gehad! En nu de uitlating van Jan Pronk nog even. Ergens heeft hij met deze op merking wel gelijk. Want hij heeft, volgens mij, de inventiviteit van de arme sloeber in de Derde Wereld ont wikkeld. Die krijgt pas na een hele tijd zijn deel van Pronks hulp. Name lijk als de gloeilampjes uitgebrand zijn en de blikjes leeg gegeten! En met een scherpe blikschaar plus wat soldeer kan men de fraaiste dingen maken, onder andere olielampjes. En wanneer je nu van een uitgebrande lamp de helft van dat koperen "schroefgedeelte" afzaagt om zo de inhoud van die lamp te verwijderen, dan hou je immers een prima lampe glas over? Plusen dit is wel het belangrijkste van Jan Pronk's opmer kingdat de kleine man in de kampong nu de illusie heeft OOK elektrisch licht te bezitten ROGIER Stort 15,op giro 158225 en U ontvangt een spekkoek van ca. 500 gram, in speciale ver pakking, franco thuis. "KIMM", Joh. Verhulststraat 98, Amsterdam-Z. Tel. 020 - 72 84 61 op 22 en 23 OKTOBER 1977, in de "BEIJNESHAL" gelegen aan het Stationsplein (t/o. station) in Haarlem. Openingstijden: zaterdag 22-10-1977 - 15.00 uur- 24.00 uur zondag 23-10-1977 - 14.00 uur - 23.00 uur Volop attrakties: speciaal voor de jongeren elke dag een ander kinderprogramma met o.a. "Tante Ria met Clown Bolletje" en "Gery en Janine"; Verder optreden, zang, dans en show van: "The Black Pearl Dancers" - "YO- NINA" - "Koepoe Djawa" - duo "warger" - duo "Gea Jan Barth" - "Warnasari" - "FAMILEE" - "The Mira Delima's" en modeshow van "Boetiek Indonesia Baru". Krontjong en amusementsmuziek van: orkest "Rajuan Samudra" - soul formatie "Power Splitt's" en orkest "Daisy Twice". Bovendien op de Pasar Malam aanwezig sfeervolle eetstands met specifieke lekkernijen e.d. en heerlijk ijs-drinks, alsmede verkoopkraampjes met kleding/ stoffen, sier, kunst, gebruiks- en verbruiksartikelen uit: Indonesia - India - Pa kistan - Siam - Afghanistan - Afrika - Marokko enz. Toegangsprijzen: voor jongeren t/m 12 jaar en 65 plus f 2,50 Overigen (volw.) f 4, Voor inlichtingen: L. Jansen Schipper, telefoon 023 -33 68 01

Tong Tong | 1977 | | pagina 13