in ^Jiatih Er gebeuren heus nog wel leuke en gelukkige dingen op de wereld, alleen moet u er soms helemaal voor naar Seattle (Washington USA) gaan! Zoals mevrouw van Hout- Intveld die daar de bruiloft van haar kleindochter meemaak te. Een gelukkige gebeurtenis natuurlijk, maar weet u wat het leuke was? Als u de foto's bekijkt dan ziet u het: iedereen in batik! Toen Remy en Hilde van Hout kortgeleden uit Indonesië terugkwamen met stapels en stapels van de beeldigste batikcoupons stond het bij dochter Gwendolyn vast dat haar bruidsjapon van batik zou zijn. Voor Grant Knechtel (Amerikaan van Duitse afkomst) was het geen surprise, want in huize van Hout was iedereen crazy van batik en de shirts die hijzelf droeg vond hij ook prachtig. Op 20 augustus ging die bruiloft-in-batik-droom in vervul ling. Vader van Hout en a s. schoonzoon in keurig ge sneden colberts in prachtige goudbruine dessins, moeder Hilde van Hout in een elegante Malaysian dress in multi color motieven en bruid Gwendolyn in een beeldig-eenvou- dige creatie in wit en goudbruine vogelmotieven. En dan niet te vergeten natuurlijk Oma van Hout in haar mooiste batikjapon. De 6 bruidsmeisjes en -jonkers waren gekleed in nuances blauw, groen en turkoise, een opvallend con trast met de bruine en gouden tinten van het bruidspaar en de ouders. Er kwamen vele gasten uit de omgeving Corvallis en Portland, Indische mensen en Amerikanen. Er was nasi koening en bami goreng (speciaal voor de Amerikanen die er gek op zijn) en er werd gedanst op "home made music" van Wally Fisser. En iedereen die iets van batik had, droeg het! Gwendolyn is onderwijzeres voor geestelijk gehandicapte kinderen, Grant is assistent-geoloog met tijdelijke stand plaats Alaska. Gwen zal hem daar niet kunnen volgen, maar op de koudste dagen zal hij zich kunnen troosten met de zonnige aanblik van de meest tropisch aandoende bruiloftsfoto's in Amerika. Afgezien van de batik zal Grant zijn hele verdere - en wij hopen het van harte héél geluk kige - leven met Gwen, weten dat hij voortaan deel uitmaakt van een Indische familie, die Indisch zal blijven tot de laat ste korrel nasi! Een wat vermoeide Gwendolyn en een nog stralende Suzan (zusje van Gwen en bruidsmeisje). Ströoistertje: Charly's Angels in Batik (twee Amerikaanse Gloria Ten Cate bruidsmeisjes)

Tong Tong | 1977 | | pagina 9