KRETA SETAN De Duivelswagen bal! GEEN ANTWOORDCOUPONS S.V.P. WIE GAAT ER MEE DOES TRAVEL SERVICE Familie Soehardjo, zeer goed adres. Europees georienteerd. Jl. Tangkuban- prau 1, Malang. Mevrouw Dradjat, Jln. Bromo 9, Ma- lang. Mevr. Hutomo-Wiwoho (Emmy Oei Oen Ho), Taman Wilis 1a, 5 tweepers. kamers beschikb. Logies met ontb. 2000 Rp, desgewenst lunch en diner (500 Rp. p. keer). Bij verbl. van langer dan 10 dg. korting mogelijk. Hr. Sutrisno, Jl. Diponegoro 19. Hotel "Splendid Inn", Jalan Mojopahit 4, Malang, Mevr. W. Sumarjono, tel. 0341-3860. Beschikb. 12 kamers met twin- of double bed voorzien v. privé badk. en douche, koud en warm wa ter. Logies m. ontb. Rp. 6500,en Rp. 7000,voor 2 pers. Korting voor een enkele bezetting Rp. 1500 p. kamer. Lunch en/of diner op best., p. pers. p. keer Rp. 800,Ind. of Chin. Prijs wijzigingen i.v.m. inflatie voorbeh. Service en belasting inbegrepen. L. Darwis, Jalan Kawi 40. Ontb. Rp. 1500 p. pers., VolIpens. Rp. 3000, De Heer Darwis is cultureel attaché in Australië geweest. Men is verzekerd van vriendelijke ontvangst, een zeer schone logeergelegenheid en goede maaltijden tegen billijke prijzen. Guesthouse "Wisata Irdjen", "Kalikla- tak" Estate 1013 HA. Rubber, koffie, vruchten, nootmuskaat, kruidnagelen, cacao. 50 km. eigen weg door de plantage. Bergen en de straat van Bali. Eigenaar: De Hr. R. Soehoed Prawiroatmodjo die samen met zijn vrouw ook het beheer heeft over units en bungalows. Westers georienteerd. Adres: "KALIKLATAK" ESTATE BAN- JUWANGI, Telef. 323-736. Singaradja. Fam. Made Oka Nurdjaya, jalan Ngurah Rai 21, tel. 613. Kamer met logies Rp. 700. Ontbijt, lunch, diner Rp. 550 elk. (1974). De zoon woont in Den Pasar en kan gasten van het vliegveld ophalen en naar de stad bren gen. Vandaar naar Singaradja per taxi (c. 90 km). Het echtpaar spreekt Ne derlands. Electr. licht en voldoende water. Denpasar. Bij Wismasari Inn een pret tig gelegen logement in de stad Den pasar, met waterleiding, electrisch licht, ontbijt en cold drinks. Gasten kunnen worden afgehaald en gebracht van of naar het vliegveld Ngurah Rai, 15 km van Den Pasar en eventueel kunnen de tours naar keuze van de gasten worden geregeld. Voor de re servering verzoeke te voren te schrij ven aan de eigenaar en manager: de heer Wayan Dangin WISMASARI INN, jalan Majen Sutoyo No. 1, Denpasar, Bali, Indonesia. Tel. 2437. Voor hen die voor hun vacantiereis een uitgebreide planning nodig hebben, kunnen wij U aanbevelen: Indraioka Home Service, Cik Ditiro 14, Yogyakarta, tel. 3614, waar Mevrouw Moerdiyono U graag terwille zal zijn bij 't zoeken van logeergelegenheid in Yogja, Jakarata, Bandung, Surabaya en Malang. Voor uitvoeriger inl. zie de vorige logeeradressenlijsten. Ons bereiken steeds meer vragen o- ver allerlei onderwerpen zoals terug vinden van oude vrienden - inlichtin gen over logeermogelijkheden e.d., vragen, die vergezeld gaan van een International Antwoord Coupon. Deze dingen zijn hier in Indonesië, voor zover onze ervaringen reiken, waardeloos - wij hebben tot nu toe geen enkele coupon kunnen inwisse len tegen zegels of er een brief mee kunnen verzenden. Het beantwoorden van een enkele vraag wordt door ons gratis gedaan (postblad kost ons minder dan de er gernis dat men een antwoordcoupon niet kan gebruiken). Als men zich be zwaard voelt om ons te laten betalen voor het beantwoorden van een ver zoek, kan men de tegenwaarde van de antwoordcoupon in ongebruikte Ne derlandse zegels sturen, waarmee wij verzamelaars hier een genoegen kun nen doen. Verder willen we wijzen op de moge lijkheden om vrienden terug te vinden middels de plaatselijke omroepen. Voor een korte boodschap, die 3x per dag gedurende 1 maand wordt omge roepen moet men plm. f 20,beta len - hierbij is dan onze service voor het contact opnemen met de mensen hier, het sturen van brieven naar Ne derland etc. etc. inbegrepen. Veelal gebeurt het dan, dat zo'n opgeroepe- ne zelf naar ons toekomt, z'n moei lijkheden bespreekt en dat we dan minimaal zijn transportkosten terug be talen. Hiervoor zouden we dan mini maal vergoeding vanuit Nederland dienen te vragen, maar als je voor alles geld gaat vragen, is het genoe gen van iemand een plezier te doen en de voldoening die je beleeft als oude banden weer worden aange haald, voor een groot deel verdwenen. We vragen alleen geen misbruik van ons te maken. Als men, na het her nieuwen van de banden financieel wil steunen, kan men z'n bijdrage op on ze rekening bij de ABN storten, met vermelding waarvoor het bestemd is, dan zorgen wij voor betaling. Post wissels, voor de eenvoudige mensen in de kampongs, worden vaak slechts gedeeltelijk uitbetaald omdat een ie der, die zich met de uitbetaling moet bemoeien of meent zich er mee te moeten bemoeien, z'n deel vraagt - de kapala RT, - de lurah enz. enz. Het is wel zo, dat "gedeelde vreugd dubbele vreugd" is maar in Nederland wil men nu eenmaal graag zeker weten, dat de hulp terecht komt bij diegene voor wie men het bestemd heeft. D. J. VREDEVELD Alleen hij is een volledig mens, die veel gereisd heeft, die de vorm van zijn gedachten en van zijn leven twin tigmaal veranderd heeft. Alphonse de Lamartine. Alles wordt duurder, behalve de reizen naar Indonesië Belt u eens vrijblijvend om nadere inlichtingen betreffende de vele reismogelijkheden. Ook verzorgen wij het vervoer binnen Indonesië; per vliegtuig, maar ook per trein, bus en auto. Telefonisch reserveren is mogelijk; vraagt u naar de heer Soebroto of de heer Ling. Van Woustraat 115 - Amsterdam - Telefoon 020-73 21 38 76 30 63 lid ANVR en IATA Autopioniers in Insulinde door F. F. Habnit Een van de mooiste kijk- en lees boeken uit het oude Indië. En niet alleen voor autoliefhebbers! 250 foto's. Gratis JMC-sticker 65,porto/emb. 6, Voor onze abonnees 3 termijnen mogelijk. 17

Tong Tong | 1977 | | pagina 17