MYTHEN VAN DE MENSHEID een schitterend boek! Nu voor slechts f 32,50 Na 1 januari 1978 f 59,50. Porto f 5,« Bungalow, villa of appartement aan de Spaanse sinaasappel- en citroenkust Denia-Groep? de Denia-Groep de Denia-Groep De Denia-Groep BOEKBESPREKMG •Jan Compagnie in oorlog en vrede 45 pagina's dikke kleurenbrochure HOORT GIJ DE DONDER NIET? In 1966 deed de gewezen bestuurs ambtenaar D. van der Meulen een boek verschijnen onder de titel: Ik stond er bij. Het bevatte een zeer persoonlijk, zeer bewogen verslag van zijn ervaringen in de hartbrekende periode die een eind maakte aan het Nederlands bestuur over Indië en de vorming van de Republiek Indonesië inleidde. Van der Meulen was niet alleen bestuursambtenaar geweest maar ook de eerste Nederlandse ge zant in Saudi-Arabië. Een man dus met grote ervaring in "Indische" zaken en die van de Islam. Van dit laatste zouden een aantal publicaties getuigen (in het Engels) die hem een' plaats deden verwerven onder de vooraan staande Arabisten van zijn tijd. Thans is van zijn hand verschenen (bij Wever, Franeker) een zeer veel uitgebreide en herziene heruitgave van "Ik stond er bij". Legde de titel van de eerste uitgave van zijn levensverhaal de nadruk op zijn aanwezigheid bij de ontwikkeling van de dramatische ge beurtenissen van de jaren na 1945, toen hij, teruggekeerd in Indië in di verse belangrijke funkties het land diende, in deze tweede uitgave legt de titel de nadruk op de onafwend baarheid van de ontwikkeling die leidde tot de abdicatie van het Ne derlands gezag. In feite is zijn ver slag van de gebeurtenissen, ofschoon hier en daar herzien, niet veranderd. Wel aanzienlijk uitgebreid. Van der Meulen was, in tegenstelling met het gros van zijn oud-collega's en zijn ge loofsgenoten overtuigd van de nood zakelijkheid van een snelle evolutie naar de zelfstandigheid van onze pu pil Indonesië. De nieuwe uitgave kan men beschou wen als de levensgeschiedenis van een man die zijn gehele leven in dienst van Indië en Nederland werkzaam was. Zijn religieuze instelling verbergt hij nergens - evenmin als zijn bewogen heid bij een ontwikkeling van zaken die hem logisch en onvermijdelijk maar ook schokkend en tragisch voorkomt. Als een bijdrage tot de geschiedenis van hetgeen in eeuwen de grootste breuk in de Nederlandse geschiedenis was, is dit een onontbeerlijk boek. Hoort gij de donder niet? is verkrijg baar bij de boekhandel Tong Tong en kost 29,50 plus f 4,porto. MYTHEN VAN DE MENSHEID In dit werkelijk schitterende boekwerk heeft Alexander Eliot honderden my then uit alle werelddelen en van alle volken bijeengebracht, waardoor het voor de lezer een onuitputtelijke bron vormt van de oude verhalen over go den en helden, monsters en gedroch ten, zwerftochten en beproevingen, leven en dood. De mythen van de mensheid zijn ver weven met de oudste tradities en met de oudste religieuze, filosofische en primitief wetenschappelijke ideeën. Vanouds vormen mythen het antwoord van de mens op het mysterie van het onbekende en voor het voor hem on begrijpelijke. Bij zeer uiteenlopende volken blijken de hoofdmotieven in mythen vaak een treffende overeenkomst te vertonen. In het boek zijn met het oog daarop de behandelde mythen niet gerang schikt naar herkomst, maar naar the ma. De verspreiding van de mythen over de wereld zijn in kaart gebracht, waar door men een goede en duidelijke in druk krijgt van de herkomst van de oude verhalen. De op dit gebied ge zaghebbende Mircea Eliade opent het boek met een algemene inleiding over de mythen en mythisch denken, hun ontstaan en interpretatie. Dit unieke boekwerk is geïllustreerd met meer dan 1300 illustraties, in kleur en zwart wit, afkomstig uit alle delen van de wereld. Een uitzonderlijk boeiend werk, dat de kennis over het wezen van vele zaken zal verrijken en dat men telkens weer ter hand zal nemen! Aan dit werk lag een uitgebreide re search ten grondslag en het kwam tot stand door een internationale samen werking tussen de uitgevers Kosmos te Amsterdam en Heideland-Orbis te Hasselt. "Mythen van de mensheid" is ver krijgbaar bij Boekhandel Tong Tong, en kost bij directe bestelling' slechts f 32,50, na 1 januari 1978 f 59,50. Porto 5,CH.M NIEUW Beknopte geschiedenis van de VOC door C. R. Boxer Met zeer veel fraaie illustraties, bestaande uit portretten, kaar ten, documenten etc. Verkrijg baar bij BOEKHANDEL TONG TONG f 29,50 plus porto f 2,75. Een prachtige aanwinst voor be langstellenden in onze Indische historie Betere en één uitgebreide solide informatie maar dan ook van A tot Z, verstrekt U Pr. Hendrikkade 20-21, Amsterdam. Telefoon 020 -24 41 25 25 85 73, Gebouw Mercurius, telex 14525 Vraag per omgaande onze vergelijk dan, en nu alvast een handdruk van uw serieuze partner aan de Costa Blanca: biedt U een SPECIALE ZATERDAG EN ZONDAGSERVICE van 10-14 uur. Pak nu de telefoon of schrijf! 20

Tong Tong | 1977 | | pagina 20