De Beste Jaren Uit Mijn Leven (VI) Het Hoogtepunt rr* - frak - AURORA TRAVEL SERVICE B.V. HllUllllllllllJIlllUllUlllUIlllllllllillllllJJliUlilllUlllliJU i De Goentoer in de vroege morgen. (Foto Satake) „De Natuurhistorische vereniging gaat zondag de Goentoer bestijgen", meld de mijn man, en toen ik geïnteresseerd keek, zei hij verder: "Nu laten ze denk ik, vrijdag een pad open hakken, als wij nu zaterdag eens probeerden?" Ik knikte, denkelijk niet al te enthou siast en opperde: "Er zal weinig uit zicht zijn, hij is tot op de top begroeid." Ondanks dat waren we zaterdag al vroeg aan de Kawah Kamodjan en vonden inderdaad het pad, het begin althans, schoon open. Na een kleine rust in het pondokje (er schijnt later een pasanggrahan te zijn gebouwd) gingen we op weg. Voorlopig een niet al te steile, regelmatige klim. Rondom ons het oerbos, stil, vallende drup pels, af en toe een krakende tak. Hoe lang we zo gelopen hadden ach ter elkaar weet ik niet meer, maar opeens week de boswand aan mijn linkerkant en keek ik in een enorme wijde diepe afgrond, kennelijk een heel oude krater, geheel begroeid. Op een voor mij onzichtbare bodem sche nen enige bomen te wortelen, waarvan de kruinen tot aan de rand reikten, waar ik op stond; verder laag hout. Er was een goudbruin licht door de zon die de stralen door het bos zeefde. De stilte was haast tastbaar. Opeens kwam een grote vogel met onhoorbare vleugelslag (een uil?) aan gevlogen en zweefde in wijde kringen de krater in. Dit statige, geluidloze bewegen dat de krater leek te vullen, verstoorde toch niet de ernstige rust en diepe stilte - het werd er in op genomen en werd er een deel van - het was de grootse stilte van de schepping, zoals die is en altijd zijn zal en die niet door een tijdelijk ge beuren kan worden beroerd. Dit beeld heeft zich diep in mijn geheugen ge grift. Of we de top bereikten, weet ik niet meer. Wel bereikten we "een" top, maar of het de hoogste was, weet ik niet. Maandags meldde de "Preangerbode" dat onder het gezelschap, dat de Goentoer had bestegen, zich ook een vrouw bevond, de eerste! Ik wil graag geloven dat zij een andere en hogere top heeft bereikt dan wij, ik gun het haar best. Het hoogtepunt voör mij was het stille ravijn met de vogel. ADDIE AKTIE "MENSEN IN NOOD OP NOORD-SUMATRA" "Gaat U ons helpen dokter?" vroeg een door lepra bijna blinde vrouw aan de Waddinxvener Jan Oosthoek. Zijn antwoord was bewust "Ja". In het najaar van 1976 bracht de wa terbouwkundig ingenieur Jan Oosthoek een oriëntatiebezoek aan de provincie Noord-Sumatra, Indonesië. In Medan kwam hij in contact met het personeel van het ziekenhuis Santa Elisabet en de directrice Laura Oosterveer. Ook ontmoette hij Janny Bosch van The Leprosy Mission (Lepra zending). Al deze mensen "vechten" om aan lepra en de daaruit voortvloeiende nood het hoofd te kunnen bieden. Hulp van bui tenaf is hard nodig. Na terugkeer in Waddinxveen startte Jan Oosthoek de aktie "Mensen in Nood op Noord-Sumatra". Hij kreeg veel adhesiebetuigingen en financiële steun. Ruim 34.300,kon na de aktie van afgelopen winter naar Medan in Noord-Sumatra worden overge- Aurora Travel Service b.v. kan, j 1 als Indonesië-specialist bij uitstek, 1 uw droomreis tot werkelijkheid maken. 1 Ontdek de sfeer en de charme van bestemmingen in het verre Oosten j als de Filippijnen, Hongkong, India, Japan, Singapore, Sri Lanka, Taiwan of Thailand. Ook voor bestemmingen in Amerika, 1 Canada, Australië, of Nieuw Zeeland, kunt u bij ons terecht. 1 Aurora Travel Service b.v. staat voor individuele vakantiereizen (geen| massatoerisme) zakenreizen een puur persoonlijke aanpak: wij bespreken voor u plaatsen bij die luchtvaartmaatschappij die voor uw reis het meest in j aanmerking komt (bijv. KLM, Garuda, Qantas, Singapore Airlines, Thai Airways, Lufthansa! en Japan Airlines.) complete service (reisverzeke-| ringen, hotelreserveringen, visabemiddeling). Management: Ans Fanggidaej-Jongkind Wim Simon Kantooruren: maandag t/m vrijdag 09.00-16.45 uur 1 zaterdags 09.00-12.00 uur Clauskinderenweg 28 Amsterdam - Osdorp 1018 Tel. 020- 19 93 77 19 93 96 j IHiiiiiiiiiifiiniiiiiimiiiiiniiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilir maakt. Voor circa 250 bewoners van een leprakamp bij Belawan kon daar mee het lijden aanzienlijk worden ver zacht. Bovendien werden 10 mensen gered van een zekere dood door honger en ziekte. De "Stichting Noodfonds voor Mensen op Sumatra", waaruit de aktie voort kwam, heeft therapiewerk onder revali derende leprapatiënten op gang hel pen brengen. Met de opbrengst wordt dit therapiewerk in stand gehouden en uitgebreid. In Medan en Waddinxveen bestaat zelfs de hoop dat patiënten hierdoor een zeer bescheiden regel matig inkomen kunnen verdienen. Als U dit helpen mogelijk wilt ma ken, dan kan dit door een financiële bijdrage te storten op gironummer 37 121.37 van "Stichting Noodfonds voor Mensen op Sumatra". Adres, Jan Campertlaan 22, Waddinxveen. 15

Tong Tong | 1977 | | pagina 15