Onse Doden 18-20-22 karaats gouden sieraden, even schitterend als de gordel van smaragd zelf, vindt u bij Diamonds Direct van Vroom Dreesmann. DIAMONDS DIRECT VROOM DREESMANN En als Gods adem ons verlaat Worden de vaten leeggegoten En alle zuilen omgestoten Met elk van ons 't heelal vergaat Slechts eenmaal is al wat bestaat. Opnieuw hebben wij drie goede vrien den te betreuren. Ibu Rohmah Oerip Soemohardjo overleed zeer plotseling te Semarang op 29 okober. Vele van onze lezers hebben haar leren kennen dank zij de korte biografie van haar man, die enige jaren geleden bij Tong Tong verscheen in de Moesson-reeks. Het was niet alleen een levensbeschrij ving van de man, die als chef van de staf van de TNI tot zijn dood in 1948 van zich deed spreken, maar meer dan dat; de geschiedenis van een ge lukkig huwelijk. Ibu Rohmah was een boeiende vrouw. Haar activiteit ken de geen grenzen. Na een zeer ver moeiende inspectiereis was deze Ja vaanse, maar zeer westers georiën teerde vrouw juist teruggekeerd in haar woonplaats toen de dood haar op 75-jarige leeftijd overviel. De herinne ring aan deze merkwaardige vrouw, met wie wij ook door vriendschaps banden persoonlijk waren verbonden zal ons dierbaar blijven. Nauwelijks bekomen van de schrik ACTIVITEITEN VOLKENKUNDIG MUSEUM "NUSANTARA" Het geheel vernieuwde Volkenkundig Museum in Delft "Nusantara" (St. Agathaplein 4-5, tel. 015-13 31 11 tst. 2351) heeft voor het winterseizoen een aantal activiteiten op het programma staan. Woensdag 14 dec. 1977 - Zuid-Oost Azië, lezing met film door de heer F. Cowan, medewerker van het Tropen museum, aanvang 20.00 uur, in samen werking met de Ethnografische Ver- eniqinq. Toegang voor leden gratis, niet-leden 2,50. Zondag 18 dec. 1977 - Gamelancon cert door leden van de groep Carwo Kembang o.l.v. de heer F. Suhardi. Gratis toegang op vertoon van mu seum entree-biljet 1,40 of lidmaat schapskaart van de Ethnografische Vereniging, aanvang 14.00 uur. Ook worden er enige cursussen ge geven: Batiklessen 12 lessen 60,dins dagmiddag 14.00-16.00 uur, dinsd.av. 19.30-21.30 uur. Taalcursus Bahasa Indonesia (15 les sen) voor beginners of gevorderden, 75,woensdagavond. Cursus Javaanse gamelan bespeling (15 lessen) 75,woensdagavond, 19.30-21.30 uur. Voor inlichtingen UITSLUITEND telef. 015 -1331 11. Een man uit één stuk is veroordeeld tot bewegingsloosheid - Henk Kooijman van dit sterven vonden wij in De Te legraaf een overlijdensadvertentie be treffende Bob Mörzer Bruyns, die, 73 jaar oud, te Jakarta het einde van de reis bereikte. Bob Bruyns is jarenlang werkzaam geweest bij grote verkeers- bedrijven, het laatst bij de KLM in In donesië. De grote liefde van deze totok voor 't Verre Oosten en zijn uit gebreide kennis van de Indonesische wereld brachten hem tenslotte op een belangrijke post bij de Nederlandse Ambassade te Jakarta. Na zijn pensio nering werd hij de eerste Nederlandse consul in Bandung; hij trok zich daar na terug op Ciumbeluit. Niet om te rusten: hij werkte aan een nieuwe uitgave van zijn in 1970 ver schenen Woordenboek van afkortingen Mevrouw Rohmah Soemohardjo- Soebroto met haai echtgenoot, de Luitenant-Generaal T.N.I Oerip Soemohardjo in 1947. en acroniemen in Indonesië. Wij weten niet, wat hem heeft geveld. Nog weer enige dagen later overleed op 86-jarige leeftijd in 's-Gravenhage mr. P. A. Blaauw, oud-ambtenaar van het Departement van Justitie te Ba tavia maar meer bekend als lid van het College van Gedelegeerden van de toenmalige Volksraad. Hij was het juridisch geweten van het I.E.V.. Een wat teruggetrokken, uiterst bescheiden figuur wiens gedegen werk meer dan zijn oratorische kwaliteiten als volks vertegenwoordiger hem ook buiten de kring van zijn politieke vrienden veel waardering deed oogsten. Wij herdenken onze doden in dank baarheid. JHR. Prachtige 18-20-22 karaats gouden sieraden zijn bij Diamonds Direct in overvloed, gezet met schitterende briljanten. Zoals briljanten arm banden, oorknoppen, markiesringen, slagringen enz. Een voorbeeld? Markiesringen zijn er al vanaf745.-(met 0.32 karaat briljant). Maar de schoonheid van deze kollektie laat zich niet beschrijven; die moet u met eigen ogen zien. En dat kan. Bij Diamonds Direct van Vroom Dreesmann. Welkom! Den Haag-Centrum 9

Tong Tong | 1977 | | pagina 9